Kandidatui į sveikatos ministrus prezidentė išvardijo krūvą problemų

Publikuota: 2016-03-09
Dalia Grybauskaitė susitiko su kandidatu į sveikatos apsaugos ministrus Juru Požela. Luko Balandžio („15min.“/„Scanpix“) nuotr.
Dalia Grybauskaitė susitiko su kandidatu į sveikatos apsaugos ministrus Juru Požela. Luko Balandžio („15min.“/„Scanpix“) nuotr.

Per didelės vaistų kainos, neefektyvus sveikatos sistemai skiriamų lėšų panaudojimas, nepažabota korupcija, ilgos eilės pas gydytojus bei kitos sveikatos priežiūrą kamuojančios problemos tapo pagrindinėmis prezidentės Dalios Grybauskaitės pokalbio su socialdemokratų teikiamu kandidatu į sveikatos apsaugos ministrus Juru Požela temomis.

Su šiuo politiku p. Grybauskaitė pasikalbėjo trečiadienį.

„Aptartos įsisenėjusios Lietuvos sveikatos sistemos problemos ir priemonės, kaip jas spręsti“, – teigiama prezidentūros pranešime spaudai.

Svarbiausiais prioritetais valstybės vadovė įvardijo eilių gydymo įstaigose mažinimą, kovą su sveikatos sistemoje įsigalėjusia korupcija, neišnaudotą galimybę mažinti kompensuojamųjų vaistų kainas. „Ilgos eilės ligoninėse, išvešėjusi sisteminė korupcija ir kyšininkavimo tradicijos, nepagrįstai didelės vaistų kainos – tai vieni didžiausių pūlinių, kurie griauna žmonių pasitikėjimą valstybe ir jos sveikatos sistema. Šioms problemoms įveikti reikalingas ypatingas dėmesys“, – pranešime cituojama prezidentė.

Anot jos, „nors turime pakankamai teisinių instrumentų korupcijai pažaboti, tačiau sveikatos apsaugos srityje nėra pasiekta jokių reikšmingų rezultatų“. Todėl atkreiptas p. Poželos dėmesys, kad „reikalinga tvirta politinė valia veiksmingai šias korupcijos prevencijos priemones įgyvendinti, taikyti griežtus skaidrumo reikalavimus visose medicinos įstaigose“.

Prezidentė taip pat laukia iš naujojo sveikatos apsaugos ministro iniciatyvumo sprendžiant eilių gydymo įstaigose problemą.

Susitikimo metu kalbėta ir apie „neišnaudotą potencialą mažinti kompensuojamųjų vaistų kainas“. Prezidentūros teigimu, atlikta išsami vaistų rinkos analizė rodo, kad kai kurių vaistų kainos yra per aukštos ir gali būti mažinamos 30–50%.

Prezidentė paragino Sveikatos apsaugos ministeriją imtis aiškios lyderystės kovojant su skaudžiomis visuomenės psichinės sveikatos problemomis. Pasak šalies vadovės, pasiekta kritinė padėtis dėl augančio alkoholizmo ir didžiulio savižudybių skaičiaus. Lietuvoje suvartojamo alkoholio kiekis 1,5 karto viršija Europos vidurkį, o savižudybių skaičius 3 kartus didesnis nei Europos Sąjungos vidurkis.

Susitikime kalbėta, ir kaip užtikrinti racionalų sveikatos apsaugai skiriamų lėšų panaudojimą. Šiai sričiai iš valstybės biudžeto skirta 1,5 mlrd. Eur. Ponia Grybauskaitė pabrėžė, jog „naujojo ministro uždavinys užtikrinti, kad medicinos paslaugos būtų teikiamos kokybiškai, atitiktų realų poreikį, o lėšos būtų naudojamos efektyviai ir skaidriai“.

Tuojau po susitikimo nebuvo pranešta, ar prezidentė apsisprendė skirti p. Poželą naujuoju ministru. VŽ žiniomis, valstybės vadovės dekretas šiuo klausimu gali atsirasti trečiadienio vakare arba ketvirtadienį ryte.

Pagal Konstituciją, ministrus skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu.

Sveikatos apsaugos ministro postas liko laisvas po to, kai iš jo prieš mėnesį atsistatydino socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė.

Pagal valdančiosios koalicijos sutartį kandidatą į šį portfelį turi teikti valdančioji Socialdemokratų partija. Jos prezidiumas praėjusią savaitę nusprendė premjerui ir prezidentei pasiūlyti 33 metų Seimo nario p. Poželos kandidatūrą. Ją p. Butkevičius oficialiai pateikė valstybės vadovei.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau