VCUP prekės ženklo byloje padėtas antras ir galutinis taškas

Publikuota: 2016-07-05
Juditos Grigelytės nuotr.
Juditos Grigelytės nuotr.

Dizaineriui Tautvydui Kaltieniui nepavyko įrodyti savo teisių į Vilniaus centrinės universalinės parduotuvės (VCUP) naudojamą prekės ženklą – kasacine tvarka išnagrinėtame ieškinyje pripažinta, kad ankstesni teismų sprendimai teisingi.

AB prekybos centras VCUP atrėmė kaltinimus esą p. Kaltienio kurtas prekės ženklas buvo panaudotas neteisėtai. Šia teismo nutartimi konflikte tarp abiejų pusių galutinai padėtas taškas, teigiama bendrovės išplatintame pranešime.

Prieš dvejus metus prasidėjusiame ginče ieškovas siekė prisiteisti daugiau nei 40.000 Eur žalos atlyginimą.

„Džiaugiamės, kad pagaliau ši byla baigėsi. Nors nuo pat pradžių žinojome, kad esame teisūs – už sukurtą logotipą atsiskaitėme ir sėkmingai be jokių pretenzijų jį naudojome savo veikloje daugiau nei dešimt metų – norėjome, kad būtų priimtas galutinis teisinis sprendimas, – sako Ona Nevinskienė, prekybos centro VCUP generalinė direktorė. – Ši patirtis buvo gera pamoka, kaip reikia atsakingai rinktis paslaugų teikėjus, prieš pasirašant sutartį, reikia aiškiai apsibrėžti darbus ir jų rezultatus, šiuo atveju – į logotipą pereinančias teises. Ypač svarbu atkreipti dėmesį į paslaugas teikiančios įmonės ir jos darbuotojų santykius autorinių teisių srityje.“

Istorija prasidėjo 2003 m. Bendrovė, valdanti prekybos centrą, ir tuomet veikusi UAB „Nada focus“ pasirašė rangos sutartį. Joje buvo numatyta, kad rangovas įsipareigoja suprojektuoti, pagaminti ir sumontuoti prekybos centro išorinę vaizdinę reklamą. Darbų eigoje abiejų įmonių sutarimu buvo nutarta prekybos centrui palikti buvusį pavadinimą, o naujam prekės ženklui kaip trumpinį panaudoti dominuojantį žodinį elementą VCUP, kurį prekybos centras komercinėje ūkinėje veikloje naudojo dar nuo 2000 m. Bendru įmonių sutarimu buvo aptartas ir logotipo grafinis vaizdas, parinktos iki tol naudotos raudona, mėlyna spalvos. Už šiuos darbus pagal rangos sutartį buvo atsiskaityta, o 2006 m. ženklas VCUP“buvo oficialiai įregistruotas.

Problema iškilo 2013 m. pabaigoje, kai buvęs „Nada focus“ darbuotojas p. Kaltenis kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su ieškiniu, kuriuo prašė panaikinti ženklo VCUP registraciją, nes jis yra klaidinamai panašus į jo sukurtą vaizdinį žymenį. Jid teigė, kad nėra davęs sutikimo šį žymenį registruoti kaip prekės ženklą. Ponas Kaltienis taip pat nurodė, kad bendrovė be jo sutikimo nuo 2003 m. pabaigos naudoja žymenį prekybos centro pavadinime, reklamoje bei kitoje komercinėje veikloje. Pasak ieškovo, taip pažeidžiamos jo kaip autoriaus turtinės teisės.

Pagrindinis argumentas, kodėl ieškovo argumentai pripažinti nepagrįstais yra tai, kad jis tuo metu buvo „Nada focus“ darbuotojas ir dalyvavo logotipo derinimo procese. „Nada focus“ laikytina turtinių teisių į logotipą, kaip autorių teisių objektą, turėtoja, kuri pagal rangos sutartį perdavė prekybos centrui VCUP visas autorių turtines teises į logotipą kaip grafinio dizaino kūrinį.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą RINKODAROS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
71 UAB „Publicum Media“ 492,0% Vilniaus
151 UAB „Lion Communications Vilnius“ 317,5% Vilniaus
155 UAB „Alpha Baltic Vilnius“ 312,3% Vilniaus
303 UAB „Inter Krasta“ 217,7% Vilniaus
347 UAB „Ad Fingers“ 195,3% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau