TOP cv.lt: kaip dirbsime 2030-aisiais

Publikuota: 2017-09-09
Alessandro Bianchi („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Alessandro Bianchi („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Šią savaitę tarp patraukliausių cv.lt pasiūlymų – pozicijos finansininkams ir gamybos bei prekybos vadovams. O mąstantiems apie ateitį – futurologų prognozės apie tai, kaip ir kokius darbus dirbsime už keliolikos metų.

85% darbų, kuriuos dirbsime 2030-aisiais, dar nėra išrasti, drąsiai teigia „Dell Technologies“ ir „Institute for the Future“ tyrimo autoriai.

Tyrimo autoriai ragina nebijoti, kad žmones pakeis robotai ir dirbtinis intelektas. Anot jų, tereiks išmokti bendradarbiauti su mašinomis. Šis bendradarbiavimas stipriai pakeis tiek mūsų asmeninį gyvenimą, tieks bendrovių struktūrą, o tuo pačiu keisis tai, kaip mes dirbame darbus.

„Per ateinantį dešimtmetį partnerystė su mašinomis padės žmonėms peržengti savo galimybių ribas“, – teigia tyrėjai.

Technologijų dirigentai

Pirmieji pokyčiai prasideda nuo žmogaus asmeninės erdvės, rašoma tyrime. Iki 2030-ųjų dauguma mūsų taps išmaniais skaitmeninio orkestro dirigentais. Pasikliausime aibe įrenginių, kurie yra valdomi balsu ar net implantuoti mūsų kūnuose.

Laimės ta visuomenės dalis, kuri gebės susidraugauti su šiais prietaisais ir su jų pagalba dalį darbo reikalų ir asmeninio gyvenimo rūpesčių perkelti ant mašinų pečių, teigia tyrėjai.

Tai ypač aktualu senstančiose visuomenėse, kuriose ne tik mažėja darbo jėgos kiekis, bet ir dirbantieji turi vis didesnę dalį savo laiko skirti tėvų ar senelių priežiūrai. Tobulėjant technologijoms, bus galima efektyviau stebėti ir rūpintis visuomenės senjorais.

Darbas gaudo žmones

Taip pat iki 2030-ųjų tiek darbo, tiek darbuotojų paieška apsivers aukštyn kojomis. Tai, kad daugėja laisvai samdomų darbuotojų ir pasaulyje populiarėja vadinamoji „gig economy“, (trumpų projektų ekonomika), nėra naujiena. Tačiau ateityje organizacijos automatizuos laisvai samdomų darbuotojų ar, tiksliau tariant, įgūdžių paiešką.

Išmani duomenų analizė leis bendrovėms lengvai rasti rinkoje esančius geriausius įgūdžius, kurių reikės tam tikroms užduotims atlikti. Galimybė lengvai „pajungti“ bei „atjungti“ žmogiškuosius išteklius lems, kad bendrovės bus lankstesnės, lieknesnės, konkurencingesnės, teigia tyrėjai.

Nuolatinės darbo jėgos sumažinimas iš dalies kelia grėsmę žmonių finansiniam stabilumui. Kita vertus, didelė dalis įgūdžių paieškos vyks nuotoliniu būdu peržengiant valstybių sienas. Tad tiek darbovietės, tiek darbuotojai nebebus priklausomi nuo vietos sąlygų.

Be to, ši tendencija kartu su pažangiomis technologijomis leis atsikratyti stereotipų, kurie šiais laikais daliai darbuotojų užkerta kelią į tam tikras pozicijas. Pavyzdžiui, pasitelkus virtualios realybės technologiją bus galima atlikti nuasmenintus darbo atrankos procesus, kuriuose svarbiausia ne žmogaus rasė, tautybė ar lytis, o – įgūdžiai.

Tai nereiškia, kad nuolatiniai darbuotojai visai išnyks, tačiau bendrovės turi išmokti nuspręsti, kada pilnas etatas reikalingas, o kada – ne. Taip pat, organizacijoms reiks apsispręsti, kuriais atvejais samdant žmones geriau pasikliauti technologijomis, o kada – žmogiškuoju sprendimu.

Mokymasis akimirksniu

Galiausiai, reiks įprasti gyventi nuolatinio mokymosi būsenoje. Šiandien besimokantys jaunuoliai iki 38 metų bus pakeitę nuo 8 iki 10 darbų, skaičiuoja JAV darbo statistikos biuras. O iki 2020 m. pusė jų dirbs kaip laisvai samdomi darbuotojai. Dalis jų dirbs tokius darbus, kokių dar nebuvo jiems studijuojant, tad jie patys turės įgyti reikalingų žinių ir įgūdžių.

Iki 2030-ųjų atsiras naujos platformos, kur laisvai samdomi darbuotojai galės greitai įgyti tų įgūdžių, kurių jiems reikia gautai užduočiai atlikti. Jie nuolat improvizuos, mokysis vieni iš kitų bei ieškos naujų užduoties atlikimo būdų. Galimybė įgyti naujų žinių taps vertingesnė už žinias, kurias žmonės jau turi, rašoma tyrime.

Žinoma, visa tai vyks pasitelkiant technologijas. Pavyzdžiui, besimokydami atlikti sudėtingą techninę užduotį žmonės galės pasitelkti išplėstinės realybės technologiją. O ateityje, gal net ir dirbti šiuo būdu per atstumą.

„Darbuotojas ateityje galės tiesiog užsidėti išplėstinės realybės akinius ir, kaip ir pavėžėjimo paslaugos vairuotojas, laukti kol jį kas nors iškvies atlikti reikalingų techninių operacijų“, – tyrime cituojamas Amitas Mahajanas, „Presence Capital“ vadovaujantis partneris.

TOP cv.lt siūlomos pozicijos:

„HR factory“ klientė, gamybos įmonių grupė ieško įmonių grupės personalo vadovo (-ės) Vilniuje.

Viešoji įstaiga „Stebėsenos ir prognozių agentūra“ ieško direktoriaus Vilniuje.

UAB „Personalo valdymo inovacijos“ klientė – didelė miltinių gaminių kepykla – ieško gamybos vadovo (-ės) Kaune.

TOP cv.lt siūlomi atlyginimai:

UAB „IBS Lithuania“ ieško finansininko Vilniuje. Siūlomas atlyginimas: 1.500-2 000+ Eur „į rankas“.

UAB „Personalo valdymo inovacijos“ klientė – didelė miltinių gaminių kepykla – ieško gamybos vadovo (-ės). Siūlomas atlyginimas: nuo 3.289 Eur per mėn. (prieš mokesčius, bruto).

UAB „Personalo valdymo inovacijos“ Lenkijos rinkos vadovas (-ė) (maisto produktai). Siūlomas atlyginimas: nuo 2.632 Eur per mėn. (prieš mokesčius, bruto).

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau