Kaip atpažinti per daug kvalifikuotus darbuotojus

Publikuota: 2017-07-15
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Darbuotojas, kuris jaučia, kad esamoje pozicijoje neturi galimybių išnaudoti visų savo įgūdžių, gali pridaryti nemažai žalos darbovietei, teigia tyrėjai.

Iki galo savo kvalifikacijos neišnaudojantys darbuotojai dažnai jaučiasi nepatenkinti savo darbu, jie yra neįsipareigoję organizacijai ir labiau linkę patirti psichologinį stresą, rodo dviejų Floridos universitetų tyrimas, publikuotas „Journal of Vocational Behaviour“.

Naujai pasirodantys tyrimai apie per daug kvalifikuotus darbuotojus pateikdavo viena kitai prieštaraujančios informacijos. Tad Floridos tyrėjai atliko tyrimų, kurie buvo publikuoti pastaruosius 25-erius metus, analizę.

Per daug kvalifikuotas darbuotojas – tai asmuo, kuris tikisi darbo, kuriam galės panaudoti savo kvalifikacijas ir įgūdžius, tačiau nedirba tokioje pozicijoje. Tokia situacija darbuotojui sukelia nepritekliaus, netekties, praradimo jausmą.

Šie jausmai lemia kenksmingą elgesį – vėlavimą ateiti į darbą, per anksti išeiti darbo dienos pabaigoje, tyčiojimasi iš bendradarbių ar netgi vagiliavimą.

„Mes į darbą investuojame savo pastangas ir už tai tikimės tokio atlygio, kaip pagarba ar karjeros galimybės. Per daug kvalifikuotų darbuotojų gretose šis lūkestis yra pažeistas. Tokia patirtis darbuotojams kelia stresą, kuris lemia prastą psichologinę savijautą, neigiamas emocijas, įtampą“, - rašo tyrėjai.

Kuo labiau darbuotojas jaučiasi turintis per didelę kvalifikaciją, tuo labiau jis yra linkęs į neproduktyvų elgesį. O šis daro žalą organizacijų veiklai.

Tiesa, labiau suvokti save kaip turintį per aukštą kvalifikaciją yra linkę jaunesni ir į narcicizmą linkę asmenys.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau