Atotrūkis tarp vyrų ir moterų algų pernai paaugo

Publikuota: 2017-07-06
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

2016 m. skirtumas tarp moterų ir vyrų darbo užmokesčio sudarė 13,4%, praneša Lietuvos statistikos departamentas. Tai 0,4 proc. punkto daugiau nei užpernai.

Didžiausias darbo užmokesčio skirtumas tarp vyrų ir moterų (neįskaitant žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės įmonių) pernai buvo finansinės ir draudimo veiklos įmonėse – 38,3%, informacijos ir ryšių – 29,9%, žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo – 29,6%

Pasak Statistikos departamento, darbo užmokesčio atotrūkiui įtakos turėjo ne teisinio, o socialinio ir ekonominio pobūdžio veiksniai – vyrų ir moterų skaičius tam tikroje ekonominėje veikloje, jų profesija, išsilavinimas, amžius, darbo stažas.

Žvelgiant į skirtingas amžiaus grupes, didžiausias algų atotrūkis yra tarp 35-44 m. amžiaus vyrų ir moterų. Šiame amžiuje moterų ir vyrų algos vidutiniškai skiriasi penktadaliu. Mažiausias uždarbio skirtumas – 10,3% - užfiksuotas tarp 55-64 m. amžiaus vyrų ir moterų.

Palyginus su situacija prieš penkerius metus, Lietuvoje algų atotrūkis tarp vyrų ir moterų išaugo 2 proc. punktais nuo 11,4 iki 13,4%.

Eurostato naujausiais turimais duomenimis (2015 m.), mažiausias skirtumas tarp algų yra Italijoje ir Liuksemburge (5,5%), o didžiausias – Estijoje (26,9%). Lietuvoje, Eurostato skaičiavimais, atotrūkis siekė 14,2%. Visoje ES vidutiniškai algos tarp vyrų ir moterų 2015 m. skyrėsi 16,3%.

VŽ rašė, kad naujas Darbo kodeksas įpareigoja moterims ir vyrams už tą patį arba lygiavertį darbą moketi vienodą atlygį. Tačiau specialistai pastebi, kad daugiausiai atotrūkį tarp vyrų ir moterų algų lemia ne diskriminuojantis atlygis, o tai, kad didesnė dalis moterų nei vyrų dirba prastesnį uždarbį siūlančiuose sektoriuose.

Lietuvoje skirtumas tarp vyrų ir moterų algų einančių tas pačias pareigas siekia apie 5%, rodo „Hay Group Korn Ferry“ duomenys.

infogram.com::moteru_ir_vyru_darbo_uzmokescio_atotrukis_2016_m_

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau