Reikia darbuotojų? Tik neieškokite jų taip

Publikuota: 2017-06-10
Kai kurie vadovai jau per pokalbį dėl darbo parodo savo tikrąjį veidą. Herkaus Milaševičiaus nuotr.
Kai kurie vadovai jau per pokalbį dėl darbo parodo savo tikrąjį veidą. Herkaus Milaševičiaus nuotr.

Tie, kas sako, jog Lietuvoje neįmanoma rasti darbo, yra neteisūs. Darbdaviams darbuotojų reikia tarsi oro – kiek tenka lankytis įmonėse, dažnas darbdavys atsidūsta, kad užsakymų turi tiek ir tiek, tik nėra rankų, kurios produkciją galėtų gaminti. Darbuotojų ieškoma nuolat, bet jų nėra, nors persiplėšk.

Tačiau paieškos kartais būna bevaisės ir dėl pačių vadovų kaltės. Viena bičiulė neseniai ieškojo darbo – ir darė tai aktyviai, pagal visas ekspertų rekomendacijas: kiekvieną dieną bent kelias valandas skirdavo naujų skelbimų peržiūrai, į tas įmones, kurių vakansijos sudomino, siųsdama savo CV pridėdavo ir motyvacinį laišką. O eidama į darbo pokalbius, kurių kartais per dieną būdavo net 4–5, jiems pasiruošdavo susirinkdama kiek įmanoma daugiau informacijos apie įmonę, jos veiklą, produkciją. Žinoma, pasižiūrėdavo ir koks ten mokamas vidutinis atlyginimas – šiais laikais tai padaryti paprasta kaip niekad: tereikia atsiversti „www.rekvizitai.lt“.

Susitikimai su galimais darbdaviais ir darbo pokalbių maratonas moteriai paliko dviprasmiškų įspūdžių: paaiškėjo, jog didžioji dalis įmonių darbuotojų ieško neprofesionaliai. Stambesnėse bendrovėse, kur yra už personalą atsakingas specialistas, bendravimas dažniausiai buvo dalykiškas, bet smukliose įmonėse, kur atranką vykdė pats vadovas, padėtis liūdna. Ne kartą per pokalbį buvo klausiama apie tokias kompetencijas, kurių reikalavimai darbo skelbime net nepaminėti. Taip pat teirautasi asmeninės informacijos, kurios darbdaviui nebūtina žinoti, tarkim, kokia šeimyninė padėtis, ar kandidatė turi vaikų, netgi – kur dirba ir kiek uždirba jos vyras.

Bet labiausiai moterį pribloškė vienos įmonės vadovo elgesys: nuo pat pokalbio pradžios jis tiesiog spinduliavo arogancija, o tada, kai šis demonstratyviai ėmė žiovauti, ieškančiajai darbo beliko pakilti iš vietos ir atsisveikinti.

Šiuo metu bičiulė jau turi darbą, kuriuo yra patenkinta. Tačiau šis konkretus pavyzdys parodo, jog įmonių vadovai atrankai kur kas labiau turėtų pasiruošti, nes darbuotojų paieška – irgi darbas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau