Atsižvelgė į verslo prašymus: skatina studijuoti aeronautiką ir elektroniką

Publikuota: 2017-04-19
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Vyriausybė didina kai kurių studijų krepšelių kiekį, atsižvelgusi į verslo poreikius. Taip pat didesnis dėmesys parodytas būsiemiems mokytojams.

Vyriausybė trečiadienį patvirtino 2017 m. priėmimui į aukštąsias mokyklas skiriamas lėšas ir valstybės finansuojamų vietų skaičius, praneša Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

Vyriausybės pranešime pabrėžiama, kad finansavimas nemažinimas, nors abiturientų skaičius ir mažėja. Taigi iš viso per 2017 m. priėmimą į aukštąsias mokyklas finansavimą studijoms gaus apie 14.400 stojančiųjų į bakalauro ir vientisąsias studijas, 4.000 magistrantų, 500 doktorantų ir 400 rezidentų.

Priėmimui į bakalauro ir vientisąsias studijas šiemet lėšų numatoma skirti tiek pat kiek pernai – 8,4 mln. Eur. Iš jų universitetams planuojama skirti 5,432 mln. Eur, kolegijoms – 2,951 mln. Eur. Planuojama, kad valstybės finansavimą gaus 7.600 studentų universitetuose ir 6.800 kolegijose.

Atsižvelgiant į investuotojų poreikį, palyginti su 2016 m., didinamas valstybės finansuojamų vietų skaičius aeronautikos, elektros ir elektronikos inžinerijos studijoms: kolegijose joms numatoma skirti 150 studijų vietų daugiau, universitetuose jų skaičių numatoma didinti 15%.

Finansavimo pokyčiai numatomi rengiant pedagogus – siekiama užtikrinti aukštą mokytojų rengimo kokybę ir pritraukti motyvuotus specialistus, teigia ŠMM. Atsižvelgus į savivaldybių deklaruoto mokytojų poreikio ir studijuojančių šiose studijose studentų santykį, pirmosios pakopos studijose šiemet numatoma rengti tik ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogus, pagalbos mokiniui specialistus. Jiems numatoma skirti universitetuose – 141, kolegijose –121 valstybės finansuojamų studijų vietų.

Mokytojus dalykininkus – chemijos, matematikos, fizikos, gamtos mokslų dalyko ir kt. mokytojus – 2017 m. numatoma rengti tik nuosekliuoju būdu, pusantrų metų trukmės profesinėse studijose, į kurias studijuoti gali ateiti baigę dalyko bakalaurą. Pedagogikos profesinėms studijoms 2017 m. numatoma skirti 150 valstybės finansuojamų vietų. Pasirinkusiems pedagogikos profesines studijas taip pat numatoma mokėti specialią stipendiją.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau