Motyvacija, kuri dažnai neišnaudojama

Publikuota: 2017-04-17
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Darbas nuotoliniu būdu darbuotojams suteikia ne tik mobilumo, bet ir motyvuoja. Vis dėlto darbdaviai retai kada darbuotojams suteikia tokią galimybę.

Vietoj to, kad darbuotojas ryte skubėtų į darbą, jis ramiai 8 val. ryto namie įsijungia kompiuterį ir pradeda darbuotis. Šių laikų technologijos tokią galimybę suteikia neretam specialistui. Juolab galimybė dirbti nuotoliniu būdu kai kuriuos žmonės motyvuoja labiau negu šiek tiek padidintas atlyginimas.

Tačiau darbdaviai vis dar skersakiuoja į tokią darbo vietos formą. Praktika rodo, kad kuo mažesnė įmonė, tuo rečiau darbuotojams leidžiama dirbti iš namų, rašo portalas WiWo.de. Jei bendrovėje yra mažiau nei 50 darbuotojų, tikėtina, kad leidimas dirbti iš namų jiems nebus duotas.

Gajūs stereotipai

Kokios priežastys sulaiko darbdavius nuo žingsnio darbuotojams suteikti daugiau laisvės ir patogumo?

Vienas dažniausiai minimų priežasčių – baimė, kad darbuotojai, dirbdami iš namų, ims tinginiauti. Vis dėlto atlikti tyrimai byloja ką kitą – žmonės, kurie dirba iš namų, viską atlieka greičiau, nes jie koncentruojasi į darbą, nepasineria į pokalbius su kolegomis ir pan. Be to, tokie darbuotojai į darbus kimba didesnėmis jėgomis, nes jiems netenka rytais praleisti pusvalandį ar net valandą besigrumdant visuomeniniame transporte ar stovėti automobilių spūstyse.

Kita priežastis – vadovai nuogąstauja, kad jei darbuotojo nebus biure, su juo bus sunku susisiekti. Tokio dalyko padeda išvengti aiškios taisyklės – darbuotojas, dirbantis iš namų, privalo atsiliepti telefonu arba atsakyti į gautą e. laišką ne vėliau kaip per 5 minutes.

Tie darbdaviai, kurie suteikia galimybę nors retsykiais padirbėti iš namų, stiprina darbuotojų motyvaciją ir tuo pačiu užsitarnauja jų pagarbą, nes daugelis tai laiko pasitikėjimo įrodymu.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau