Darbo kodeksas perdėliotas. Ne visai

Publikuota: 2017-03-15
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Nors ir sutarė ne dėl visko, Trišalė taryba baigė Darbo kodekso (DK) perdėliojimą.

Vyriausybės, darbdavių ir profesinių sąjungų atstovus vienijančiai Trišalei tarybai nepavyko susitarti dėl visų naujajame DK koreguotinų nuostatų, todėl Seimui bus atiduotas priimti tik iš dalies suderintas projektas. Kartu socialiniai partneriai perduos parlamentarams savo pozicijas, kaip derėtų koreguoti tas nuostatas, dėl kurių sutarimo nerasta.

Trečiadienį visą dieną nuo ryto iki vėlaus vakaro Trišalė taryba bandė galutinai išnagrinėti visus ginčytinus DK punktus. Premjeras Saulius Skvernelis pareikalavo, kad per trečiadienį Trišalė taryba jau pateiktų savo verdiktą ir daugiau savo posėdžiuose prie DK nebegrįžtų, nes siekiama, kad naujasis Kodeksas būtų Seime pakoreguotas per artimiausius du-tris mėnesius ir įsigaliotų nuo š.m. liepos.

Nors, kaip VŽ informavo Trišalės tarybos posėdžio dalyviai, stengtasi rasti kompromisus visais ginčytinais klausimais, kad jau trečiadienį išaiškėtų galutinė Tarybos pozicija dėl DK, vis dėlto dėl dalies nuostatų nesusitarta.

nuotrauka::1left

Pasibaigus Trišalės tarybos posėdžiui specialiu protokolu fiksuotos nuostatos, dėl kurių pakoregavimo sutarimas buvo rastas – tarp jų dėl darbo tarybų statuso, dėl 20-ties darbo dienų metinių atostogų nustatymo, dėl suminės darbo apskaitos ir kai kuriais kitais klausimais.

Bet nemenka dalis DK straipsnių taip ir liko nesuderinti Trišalėje taryboje. Tarp tokių nuostatų – dėl to, kaip gali būti skelbiami streikai įmonėse. Darbdavių nuomone, streikas gali būti skelbiamas tik tuo atveju, jeigu tam pritaria ne mažiau kaip trečdalis visų įmonės darbuotojų, tuo metu profsąjungos laikosi nuostatos, kad oficialiam streikui paskelbti pakaktų ir ketvirtadalio profesinėms sąjungoms priklausančių darbuotojų sprendimo, netgi jeigu profsąjungos priklauso tik menka dalis visų tos įmonės darbuotojų.

Seimui perduodant Trišalėje taryboje aptartą DK projektą bus kartu perduotos ir skirtingos socialinių partnerių nuomonės dėl tų nuostatos, kurios liko Trišalėje taryboje nesuderintos.

Tiesa, kadangi Seimui pakoreguoti DK projektas bus perduotas per Vyriausybę, neatmetama, kad ji per artimiausią savaitę ar dvi pabandys pati rasti kompromisines nuostatas dėl tų pozicijų, kurios išliko ginčytinos.

Premjeras dar sausį pareikalavo, kad ginčytinus punktus DK Trišalė taryba išnagrinėtų iki kovo 10 d., kai prasideda Seimo pavasario sesija, tačiau ji nespėjo to padaryti, todėl šią savaitę buvo surengti papildomi posėdžiai nuostatoms toliau derinti. Nors Trišalė taryba ir po trečiadienio posėdžio dar buvo nusiteikusi pratęsti diskusijas DK, Vyriausybės atstovai perdavė p. Skvernelio griežtą nuostatą, kad „arba dabar, arba niekada“.

Kitaip tariant, premjeras nesutiko, kad Trišalė taryba ginčytųsi toliau ir pareikalavo, kad DK būtų atiduotas Vyriausybei ir Seimui toks, koks buvo suderintas iki trečiadienio vakaro, kartu perduodant skirtingas socialinių partnerių pozicijas likusiais ginčytinais klausimais.

Praėjusių metų pabaigoje Seimas pusmečiui, iki š.m. liepos atidėjo socialinio modelio, kurio viena pagrindinių dalių yra naujas DK, galiojimą, paraginęs Trišalę tarybą susitarti dėl ginčus keliančių nuostatų.

Premjeras kelis kartus yra užsiminęs, kad jeigu sutarimo Trišalėje taryboje ir Seime nebus rasta, įsigalios tos DK nuostatos, kurios buvo priimtos pernai rudenį dar buvusios kadencijos parlamentarų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau