Švedijoje programavimo vaikus mokys nuo pat pirmos klasės

Publikuota: 2017-03-14
Jorge Silvos („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Jorge Silvos („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Švedijos vyriausybė pasiryžusi atvesti šalies švietimo sistemą į XXI-ą amžių ir vaikus kodavimo mokyti nuo pat pirmos iki paskutinės klasės.

Švedijos vyriausybės švietimo planas numato, kad nuo 2018 m. šalies programavimas taptų vienu iš kertinių mokymo dalykų ir būtų dėstomas nuo pat pirmos klasės.

Iš pradžių kodavimas vaikams būtų pristatytas per matematikos ir technologijų pamokas, rašo „Business Insider“. Pavyzdžiui, vaikai būtų mokami išspręsti algebros uždavinius naudojant programavimo kodą.

„Mums reikia daugiau programuotojų, tai yra įgūdis, kurio ateityje reikalaus vis daugiau profesijų. Be to, programavimas mus visiems daro vis didesnę įtaką“, - Švedijos švietimo ministrą Gustavą Fridoliną cituoja tinklalapis „Computer Sweden“.

Kol kas neaišku, kiek šalies biudžeto lėšų bus skirta naujai mokymo programai.

Programavimas be kompiuterių

Suomijos pavyzdys rodo, kad mokyti vaikus programavimo galima ir be kompiuterių, rašo „The Atlantic“.

Programuotoja Linda Liukas, dirbanti su Suomijos mokytojais, sukūrė veikėją vardu Ruby, kuri padeda vaikams susipažinti su programavimo principais įvairių pamokų metu.

Pavyzdžiui, fizinio lavinimo pamokose vaikai kartodami įvairius šokių judesius imituoja programavimo kodo seką. Dailės pamokose vaikai su kodo sekos kūrimo principais susipažįsta megzdami ar siųdami.

Taip pat p. Liukas rašo vaikams pasakas, kurių veikėjos Ruby nuotykiai vaikus moko principo, kad norint gauti specifinį rezultatą, reikia suteikti specifines instrukcijas.

Pavyzdžiui, vienoje istorijoje Ruby tėtis liepia savo mažajai dukrai apsirengti. Tačiau ši apsirengia rūbus ant pižamos. Tik tada, kai tėtis duota specifines instrukcijas, ką Ruby turi padaryti pirma ir ką po to, Ruby apsirengia teisingai.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau