Trišalė taryba sutarė dėl jautriausių pataisų Darbo kodekse

Publikuota: 2017-03-09
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Vyriausybės, darbdavių ir profsąjungų atstovus vienijanti Trišalė taryba išgirdo premjero Sauliaus Skvernelio prašymą dar iki Seimo pavasario sesijos, kuri prasideda penktadienį, kovo 10-ąją, susitarti dėl esminių pataisų naujajame Darbo kodekse (DK).

Ketvirtadienį neeiliniame Tarybos posėdyje diskutuota dėl tų Kodekso nuostatų, dėl kurių nebuvo susitarta iki šiol.

Nors galutinis taškas svarstant DK projektą dar nėra padėtas, svarbiausiais, jautriausiais klausimais susitarta. Todėl kitam Trišalės tarybos posėdžiui, kuris įvyks dar kovo mėnesį, lieka tik galutinai konstatuoti susitarimą dėl pataisų DK ir jos galės keliauti į Seimą priėmimui.

Andrius Romanovskis, Verslo konfederacijos atstovas Trišalėje taryboje, VŽ informavo, kad ketvirtadienio posėdyje buvo sutarta dėl trijų svarbiausių pozicijų, kur iki šiol būta esminių nesutarimų tarp socialinių partnerių. Tai atostogų skaičiavimo tvarka, suminės darbo apskaitos tvarka ir darbo tarybų sudarymas.

nuotrauka:: 1 left

Anot p. Romanovskio, sutarta, kad atostogos bus skaičiuojamos kitaip nei iki šiol – vietoje 28 kalendorinių dienų per metus atostogoms nuo DK įsigaliojimo bus skiriama 20 darbo dienų. Kartu bus išlaikytos visos „privilegijuotos atostogos“, t.y. ilgesnės atostogos už ilgalaikį darbą vienoje vietoje, taip pat ilgesnės atostogos atitinkamos kategorijos darbuotojams, pvz., gydytojams, mokytojams ar lakūnams.

Susitarta, kad suminė darbo apskaita maksimaliai apims 52 val. per savaitę, nustatant 3 mėn. apskaitos laikotarpį.

Darbo tarybos bus kuriamos tik tuose didesniuose kolektyvuose, kuriuose mažiau kaip trečdalis darbuotojų priklauso profsąjungai.

Po to, kai kitame Trišalės tarybos posėdyje bus galutinai apsispręsta dėl DK pataisų, jos per Vyriausybę bus perduotos Seimui svarstyti ir priimti.

Sausio pradžioje po susitikimo su Trišalės tarybos atstovais premjeras Saulius Skvernelis teigė tikintis, jog diskusijos dėl ginčytinų DK straipsnių bus baigtos iki Seimo pavasario sesijos pradžios kovo 10-ąją, kad joje Kodeksas būtų priimtas ir liepos 1 d. įsigaliotų.

Kai pakoreguotasis DK pasieks Seimą, šis, tikimasi, pavasario sesijoje už projektą balsuos ir socialinio modelio pagrindinė sudėtinė dalis tuomet įsigaliotų nuo liepos.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau