TOP cv.lt: nemokami būdai auginti savo vertę darbo rinkoje

Publikuota: 2017-02-17
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Šią savaitę tarp populiariausių cv.lt darbo pasiūlymų - pozicijos vadovams statybos bei gamybos įmonėse. Siekiantiems padidinti savo vertę darbo rinkoje – nemokami būdai įgyti patraukliausių darbo įgūdžių.

Personalo specialistai įspėja – prasidėjo įgūdžių revoliucijos laikai. Persikvalifikuoti, įgyti naujų įgūdžių reikės vis dažniau ir dažniau. Kaip skelbė viena iš sausio mėnesio „Verslo klasės“ straipsnių antraščių, teks išmokti mokytis arba išnykti.

Anksčiau TOP cv.lt apžvalgoje jau aprašėme dešimt įgūdžių, kurių, vieno JAV universiteto mokslininkų teigimu, apsimoka mokytis jau dabar. Šį kartą siūlome, kaip ir kur galima pradėti mokytis kai kurių šių įgūdžių nemokamai.

Kalbos

Pasaulis mažėja, bendrovės tampa tarptautiškesnės, tad vienas geriausių būdų užsitikrinti didesnį populiarumą tarp darbdavių – užsienio kalbos. Nemokamai ir smagiai laužyti liežuvį siūlo programėlė „Duolingo“ , prieinama tiek išmaniuosiuose įrenginiuose, tiek kompiuterio interneto naršyklėje.

Mokantys anglų kalbą gali rinktis iš plataus užsienio kalbų sąrašo: ispanų, prancūzų, vokiečių, italų, portugalų, olandų, airių, danų, švedų, rusų, lenkų, rumunų, graikų, esperanto, turkų, vietnamiečių, hebrajų, norvegų, ukrainiečių, vengrų ir valų. Jeigu nemokate anglų, bet laisvai kalbate, pavyzdžiui, rusų kalba, „Duolingo“ programėlėje galite mokytis anglų, ispanų, prancūzų ir vokiečių kalbų.

Milijonus vartotojų turinti programėlė pažangi tuo, kad siūlo ne tik rašybos, klausymo ar skaitymo pratimus, bet ir gali patikrinti jūsų tarimą. Be to, motyvacijos mokytis kalbų suteikia daugybė į mokymąsi įpintų žaidybinių elementų.

Darbas įvairialypėje komandoje

Darbas vis su skirtingomis komandomis - viena iš šių metų pagrindinių personalo tendencijų. Be to, bendrovės, skatindamos inovatyvumą, stengiasi, kad į komandas susiburtų įvairaus amžiaus, tautybių, sluoksnių žmonės. Tad gebėjimas dirbti kartu su skirtingais žmonėmis, perprasti jų emocijas, vis labiau vertinamas.

Vienas iš populiariausių kursų interneto studijų platformoje „Edx“ yra būtent apie tai, kaip įveikti įvairius skirtumus ir surasti bendrą kalbą, sukurti aplinką, kurioje visi jaustųsi priimti.

Norintiems stiprinti savo emocinį intelektą, nemokamų internetinių kursų puslapis „Alison“ siūlo keletą psichologijos modulių. „Alison“ platformoje kursus pabaigę žmonės gauna tai įrodančius sertifikatus.

Naujų komunikacijų priemonių raštingumas

Socialinis tinklas „Facebook“ pernai beveik patrigubino savo pelną. Tai gan geras įrodymas, kad socialiniai tinklai kol kas niekur nesiruošia trauktis, o atvirkščiai tampa ne tik asmeninio, bet ir profesinio gyvenimo dalimi. Suprasti, kaip reikia komunikuoti skirtinguose kanaluose, siūlo soc. tinklų vadybos programos „Hootsuite“ internetinė nemokama akademija.

Be to, Finikso universiteto tyrėjai prognozuoja, kad vaizdo medžiagų kūrimas taps įprasta darbuotojų kasdienybe. Esą kaip dabar darbuotojai laisvai geba dirbti su tekstu „Word“ programoje, taip ateityje jie turės mokėtis elgtis su vaizdo medžiaga

Įvairių mokymų, kaip kurti trumpus rinkodaros filmukus ar sukurti kokybišką vaizdo medžiagą telefonu, galima rasti „Skillshare“ puslapyje. Ieškantiems išsamesnių ir sudėtingesnių filmavimo mokymų, verta pasidairyti Stanfordo universiteto įkurtoje kursų platformoje „Coursera“. O grafinio ir skaitmeninio dizaino galima pramokti jau minėtoje „Alison“ platformoje.

Meilė skaičiams

Mokėjimas informaciją pateikti vizualiai iš dalies tampa aktualesnis dėl augančios didžiųjų duomenų svarbos. Žinoma, prieš pradedant paišyti grafikus būtų neprošal suprasti, ką tie duomenys reiškia, kurie iš jų svarbūs, kurie atitinka realybę, o kurie yra klaidingi.

„Coursera“ didžiųjų duomenų skiltyje galite rasti tiek įžanginius kursus į duomenų pasaulį, tiek jūsų darbo sričiai aktualių mokymų. O jeigu trūksta šiek tiek įgūdžių duomenis apdorojant „Excell“ programa, verta aplankyti „Chandoo“ puslapį.

Programavimas

Turbūt net neverta minėti, kad programuotojai darbo rinkoje yra graibstomi gan sparčiai. Galimybių mokytis koduoti internete - devynios galybės. Tačiau norintiems susipažinti su programavimo kalbų, ant kurių pastatytas jus supantis internetas, pradmenimis dažniausiai yra rekomenduojama „Codeacademy“ platforma. IT specialistu netapsite, tačiau nemokamos interaktyvios užduotys ir realūs pavyzdžiai leis geriau suprasti, ką kokios programavimo kalbos daro ir kaip veikia.

Tarpdiscipliniškumas

Šiandieninės pasaulio problemos yra per daug kompleksiškos, kad jas būtų galima suvokti tik iš vienos srities pusės. Norint rasti joms sprendimų, reikia lavinti save įvairiose srityse ir sugebėti suprasti kitų sričių pagrindines koncepcijas. Jau anksčiau paminėtose platformose „Edx“ ir „Coursera“ žinių įvairiausiomis temomis galite semtis iš geriausių JAV universitetų dėstytojų.

TOP cv.lt aukštų pozicijų pasiūlymai:

TOP cv.lt siūlomi atlyginimai:

  • „Personalo valdymo inovacijos“ klientas, metalo apdirbino įmonė: gamybos vadovas (-ė). Siūloma alga: nuo 1.316 Eur per mėn. iki 3.947 Eur per mėn. (prieš mokesčius, bruto).
  • „Personalo valdymo inovacijos“ klientas, statybų bendrovė: projekto statybos vadovas (-ė) Vilniuje. Siūloma alga: nuo 2.237 Eur per mėn. (prieš mokesčius, bruto).
  • „Personalo valdymo inovacijos“ klientas, maisto pramonės įmonė: eksporto verslo klientas vadovas (-ė). Siūloma alga: nuo 2.632 Eur per mėn. (prieš mokesčius, bruto).

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau