Per daug pinigų atbaidė „Google“ darbuotojus

Publikuota: 2017-02-16
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

„Google“ automobilių projektą plėtojanti bendrovė vieną po kito praranda talentingus darbuotojus. Viena iš priežasčių esą per didelės premijos.

„Google“ automobilių projektui pastaraisiais metais sunkiai sekasi išlaikyti talentingus specialistus. Iš dalies tą lėmė besikeičiantys vadovai, abejonės dėl strategijos bei auganti konkurencija, rašo „Bloomberg“.

Tačiau dar viena priežastis stumianti žmones lauk – dideli pinigai. „Bloomberg“ šaltiniai teigia, kad jaunesnieji projekto darbuotojai gavo neįprastai didelius priedus. Esą 2015 metų pabaigoje premijų sumos taip išaugo, kad veteranams darbuotojams nebeapsimokėjo dirbti.

Neįprasta schema buvo įdiegta 2010 metais, neilgai trukus po to, kai buvo sukurtas pirmas „Google“ savavaldis automobilis.

Darbuotojų atlygis buvo susietas su automobilių projekto sėkme. Be atlyginimų, kai kuriems darbuotojams būdavo skiriami priedai ir vertybiniai bendrovės popieriai, kurie buvo kelis metus kaupiami atskirai. Po kelių metų „Google“, remiantis periodiniais projekto vertinimais, sukauptiems priedams pritaikė įvairius daugiklius ir 2015 m. gale išmokėjo darbuotojams visą arba dalį sukauptos ir padaugintos premijos.

Kai kurie daugikliai siekė net dviženklius skaičius. „Bloomberg“ šaltiniai teigia, kad vieno darbuotojo per ketverius metus sukaupta premija buvo padauginta šešiolika kartų. O kai kurių darbuotojų premijos išaugo iki kelių milijonų dolerių.

Pernai gruodį automobilių projektas tapo atskira bendrove „Waymo“. O kompensacijos sistema buvo pakeista tolygesne atlygio schema.

Išmokėjus priedus ir pasikeitus vadovybei darbuotojai pradėjo masiškai išeidinėti iš „Waymo“. Šaltinių teigimu, kai kurie iš bendrovę palikusių darbuotojų turėjo abejonių dėl naujo vadovo, kiti pradėjo savo verslus. Didelės išmokėtos premijos esą pablogino situaciją, nes darbuotojai nebamatė finansinės prasmės pasilikti „Google“.

„Bloomberg“ pastebi, kad „Google“ padarė klaidą nustatydama per didelius priedus per menkiems tikslams. Nors komanda plėtodama savavaldžius nuveikė tikrai nemažai, bendrovės pagrindinis tikslas – visuomenei komerciškai prieinami savavaldžiai – dar toli gražu nepasiektas.

Kiek šios premijos atsiėjo bendrovei, neskelbiama. Tačiau 2015 metų IV ketvirtį „Google“ motininės bendrovės „Alphabet“ išlaidos išaugo 14% ir siekė 6,6 mlrd. USD. Bendrovės finansų vadovė Ruth Porat analitikams teigė, kad tai daugiausia lėmė prieš kelis metus pradėtų mokslinių tyrimų ir plėtros sektoriaus projektų (kuriam priklauso ir savavaldžiai automobiliai), padidėjusios išlaidos.

Vadovė taip pat užsiminė, kad „Google“ eksperimentinių bendrovių darbuotojai turėtų būti motyvuojami kitaip, siekiant ambicingesnių tikslų.

Nors teisingas atlygis už darbą yra svarbus, piniginės premijos, tyrėjų teigimu, nėra geriausias būdas darbuotojams motyvuoti.

VŽ rašė, kad vieno tyrimo duomenimis, darbuotojus labiau motyvuoja ne piniginiai priedai, o komplimentai ar... pica.

Kiti tyrimai taip pat rodo kad darbuotojai yra linkę dirbti sunkiau, kai jaučia, kad jų darbas yra vertinamas. Tuo tarpu finansinės paskatos gali sumažinti motivaciją bei pakenkti darbuotojų etikai.

Kaip „The Wall Street Journal“ aiškino psichologijos profesorius Adamas Grantas, pinigų ir šlovės galia greitai išblėsta, pinigai greitai išleidžiami, o prie naujų aukštesnių pareigų lengvai priprantama. Tuo tarpu jausmas, kad kiti žmonės vertina, ką darai, išlieka ilgam.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau