Pernai Estijoje nedarbas siekė 6,8%

Publikuota: 2017-02-15

Palyginti su 2015 m., nedarbo lygis Estijoje išaugo 0,6 proc. punkto. Tačiau, pasak šalies statistikų, taip nutiko dėl darbo rinkos paraštėse buvusių gyventojų įsitraukimo.

Nedarbo lygis Estijoje pernai siekė 6,8%, kai Lietuvoje – 7,9%. Latvių statistikai duomenų kol kas nepaskelbė.

Tęsinys po grafiku

infogr.am::nedarbas_estijoje_2016

Pasak Estijos statistikos biuro, darbo neturinčių gyventojų skaičius nuosekliai mažėja nuo 2011-ųjų, tačiau pernai išaugo 4.400.

Toks pokytis siejamas su vyriausybės įgyvendinta reforma, kuri iš darbo rinkos paraščių ištraukė dalį žmonių. Taip sumažėjo darbo rinkoje neaktyvių gyventojų skaičius, tačiau paaugo oficialiai ieškančiųjų darbo. Per metus į darbo rinką įžengė 8.300 žmonių. Neaktyviųjų sumažėjo 9.700, o 6.000 iš jų buvo 20–64 metų amžiaus.

Pasak „Swedbank“ analitikų, šiais metais darbo lygis gali kiek mažėti. Estijoje, kaip ir Lietuvoje, verslas tampa itin motyvuotas didinti efektyvumą, nes atlyginimai auga gana sparčiai.

Be to, bendrą statistiką gali paveikti ir planuojami atleidimai viešajame sektoriuje, pastebi bankas. Estijos finansų ministerija skaičiuoja, kad savivaldos valdžios narių skaičius iki rudens sumažės nuo 213 iki 75.

Tačiau šių metų II pusmetį darbo rinkos apsukas gali kiek pagyvinti iš Maltos perimamas pirmininkavima ES Tarybai. Pasak „Swedbank“, tuo metu gali prireikti papildomos pagalbos tiek ministerijose, tiek paslaugų ir turizmo sektoriuose.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau