Valanda su „Small Planet“ komercijos vadovu: vieną kartą tikrai tapsiu pilotu

Publikuota: 2017-01-02
 

Nors Valentinas Jankelaitis, aviacijos bendrovės „Small Planet Airlines“ Komercijos departamento vadovas, daug laiko praleidžia ore keliaudamas į komandiruotes po įvairius pasaulio kraštus, ne kartą yra pagalvojęs, kad mieliau skraidytų kaip pilotas, kuris po skrydžio eina ilsėtis, o ne dirbti toliau.

Šiemet gruodį sueina lygiai 8 metai, kai po lygiai tiek pat metų praleistų Jungtinėse Amerikos Valstijose į gimtąją Lietuvą sugrįžo p. Jankelaitis. Šiandien jis juokauja, kad 8-erių metų JAV jam užteko pasiekti amerikietišką svajonę ir labai greitai prireikė naujo iššūkio, kuriuo pasirinko sugrįžimą į Lietuvą.

„Tam įtakos daugiausiai turėjo būsimos žmonos noras gyventi Lietuvoje, kuriam aš neprieštaravau. Grįžome 2008-ųjų gruodį, nebuvo pats geriausias laikas, atėjo krizė. Žmona darbą susirado gana greitai, o aš, turėdamas informacinių technologijų išsilavinimą, kuris laikas tvarkiau namus, gaminau valgyti ir laukdavau jos sugrįžtančios iš darbo“, – šiandien juokiasi p. Jankelaitis.

Jis pripažįsta, kad psichologiškai nebuvo lengva.

„Darbo ieškojau žiūrinėdamas darbo skelbimų portalus. Iš pradžių ieškojau darbo pagal profesiją, po to pagal bendroves, kuriose noriu dirbti, galiausiai pradėjau siuntinėti savo gyvenimo aprašymą bet kam ir taip vieną dieną susilaukiau skambučio iš tuometinės aviacijos bendrovės „flyLAL“. Pradėjau kaip užsakomųjų pavienių skrydžių pardavėjas, dirbau su mažais klientais. Man sekėsi tikrai gerai, nes nustatytus tikslus viršijau dvigubai. Tačiau, nepaisant to, ekonominė krizė buvo negailestinga ir bendrovė bankrutavo. Gal todėl, kad man gerai sekėsi pardavinėti buvau pakviestas prisijungti prie naujos bendrovės „flyLAL Charter“ komandos. Taip prasidėjo „Small Planet“ istorija, nuo 25 žmonių komandos ir su trimis pavargusiais lėktuvais bei keliais ateities kontraktais, kuriuos su tuometiniais pajėgumais kažin ar būtume įgyvendinę. Reikėjo labai greitai ieškoti išeičių, kaip uždirbti pinigų ir plėstis“, – atvirai dėsto pašnekovas.

Ponas Jankelaitis prisimena, kad pirmiausia komandos žvilgsniai nukrypo į Lenkiją – didelę rinką, kurioje iš 40 mln. gyventojų tada 2010 metais skraidė tik 3 mln.

„Matėme didelį potencialą ir šiandien Lenkija yra pagrindinė mūsų rinka, kurioje vasaros metų dirba beveik pusė bendrovės orlaivių – dešimt. Kai kurie skrydžių operatoriai pakeičia mūsų lėktuvų rūbą į savo prekės ženklo lipdukus, tačiau tikrai nemažai orlaivių skraido su visa „Small Planet“ atributika ir personalu. Labai didžiuojamės sukurtu nauju prekės ženklu ir klientų aptarnavimo standartu, kuris yra vienodas visur, kur tik dirbame savo vardu“, – pažymi p. Jankelaitis.

Turizmo paroda – svarbus įvykis

Bendrovės komercijos departamento vadovo darbotvarkėje daugybė susitikimų, kurių didžioji dalis vyksta net ne Lietuvoje. Kai kalbėjomės, p. Jankelaitis buvo tik ką grįžęs iš Londono, kur vyko pasaulinė turizmo paroda.

„Tai yra vienas didžiausių mūsų rinkos įvykių, kur pristatomos turizmo galimybės įvairiose pasaulio šalyse, susitinka turizmo sektoriaus lyderiai. Paroda trunka savaitę, kurios pradžioje kelias dienas ji yra skirta industrijos atstovams, o likusiomis dienomis visi norintys gali atvykti ir susipažinti su turizmo galimybėmis visame pasaulyje. Ši paroda yra visai kitokia nei turizmo parodos Lietuvoje, tai ne mugė, kurios metu prekiaujama, tai aukšto lygio renginys, kurio metu pristatomos turimo naujienos, kryptis ir pan.“, – pasakoja pašnekovas.

Bendrovė „Small Planet“ parodoje dalyvavo lankytojo teisėmis ir atskiro savo stendo neturėjo.

„Mes į tai neinvestuojame, nes nematome prasmės. Į parodą vykstame susitikti su į ją taip pat atvykstančiais svarbiausiais klientais ir partneriais. Paprastai Londone kartais reikia sugaišti pusę dienos, kad nuvykti pas klientą dėl valandos trukmės susitikimo, o parodoje per dieną turėdavau po šešis susitikimus ir dar vakarienes su partneriais“, – pasakoja jis.

Susitikimų metu p. Jankelaičiui buvo svarbu su klientais aptarti einamuosius klausimus ir ateities bendradarbiavimo galimybes, galutinai sutarti dėl bendradarbiavimo. Todėl grįžęs iš parodos jis parvežė darbo teisininkams – parengti galutines sutartis.

Kokybė negali atsilikti

Prieš Kalėdas aviacijos bendrovėje – gana ramus metas. Žiemos sezonas jau įpusėjęs, o vasaros – jau suplanuotas. Paprastai šiuo laikotarpiu šio sektoriaus atstovai išeina atostogų, o po Naujųjų metų iš karto pradeda ruoštis naujam žiemos sezonui.

„Parduoti žiemos sezoną yra sunkiausia. Vasarą orlaiviai sugrįžta į Europą ir čia yra kur kas paprasčiau, tuo tarpu žiemą, kai keliaujančių ir atostogaujančių žmonių Europoje sumažėja, labai svarbu, kad orlaiviai nestovėtų ant žemės. Tada mes juos išskraidiname į šiltuosius kraštus. Du mūsų orlaiviai jau skraido Kambodžoje, dar du – Indijoje, dar trys pradeda skraidyti Saudo Arabijoje. Tai pirmoji tokia sėkminga žiema, kai neturime laisvų orlaivių“, – sako jis.

Šiuo metu bendrovė valdo 22 orlaivius, kitais metais planuoja įsigyti dar vieną.

„Vasara parodė, kad per daug nulėkėme, metinis augimas buvo po 30-40%, todėl ateinančiais metais planuojame sustoti, įsigysime tik vieną papildomą orlaivį. Nes su plėtra nespėjam apmokyti žmonių, pasiekti kompetencijų, o norime, kad tai eitų lygiagrečiai“, – dėsto pašnekovas.

Anot p. Jankelaičio, labai svarbu, kad augant bendrovei neatsiliktų darbuotojų kompetencija ir išliktų aukšta aptarnavimo kokybė, o tai pasiekti nėra taip paprasta.

„Pirmiausia, jaučiamas pilotų stygius. Naujų lėktuvų pasaulyje pagaminama daugiau nei paruošiama specialistų juos valdyti. Aš net pats kažkada galvojau persikvalifikuoti ir tapti pilotu ir ne vien dėl to, kad šių specialistų paklausa yra didelė. Nors pilotų darbas reikalauja didelės atsakomybės ir kelia didelę įtampą esant ore, tačiau nusileidai ir eini ilsėtis daugiau apie nieką negalvodamas. O kai dirbi šioje industrijose pardavimų srityje, negali taip paprastai atsiriboti“, – dėsto jis.

Pasak jo, kurį laiką bendrovė augo kiekybiškai, tačiau ateinančių metų strategija – dar labiau orientuotis į kokybę.

„Tiek investuojant į darbuotojų kvalifikaciją, tiek atsirenkant klientus. Siekiame ilgalaikės partnerystės ir su kai kuriais klientais jau net atsisakome dirbti, jeigu matome, kad jie neturi ilgalaikės savo veiklos vizijos ir siekia vienadienio pelno. Anksčiau gaudėme kiekvieną klientą, versdavomės per galvą, bet dabar jau nėra taip, kad trečiadienį sužinočiau, jog penktadienį reikia skristi į Kubą“, – pasakoja pašnekovas. Tačiau metų pabaigoje jam dar vis tik reiks dar kartą skristi į Londoną, Paryžių ir Saudo Arabiją.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PARDAVIMŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Geriausias būdas parduoti: tegul pirkėjai atvyksta į kiemą patys Premium

Lietuvos medelynai stabiliai augina pajamas, nes pirkėjai vis labiau vertina kokybę. O ja geriausiai...

Agroverslas
2018.05.18
„Amazon“ rikiuojasi lietuviški produktai: įmonių tikslai ir patirtis Premium 2

Vienoje didžiausių pasaulyje elektroninės prekybos platformų „Amazon“ Didžiosios Britanijos rinkoje atsiranda...

Prekybos tinklų pelnas mažėja: pasijuto „Lidl“ įtaka Premium 21

Grynojo pelno eilutė iš dalies priklauso nuo to, kokius tikslus įmonės finansininkui kelia akcininkai, tačiau...

Nenori daug rizikuoti – kurk laikinąją parduotuvę Premium

Verslininkai sutaria, kad derinti e. prekybą su fizine parduotuve yra naudinga. Tačiau UAB „Butikas“ atrado...

Rinkodara
2018.05.14
Nubaustas dar vienas netinkamai būstus reklamavęs pardavėjas

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atmetė bendrovės „Kauno būstai“ skundą ir patvirtino, kad...

Statyba ir NT
2018.05.09
Žmonių neracionalumas – neišsemiamos verslo galimybės 6

Verslo aksioma sako, kad elgdamasis taip pat kaip konkurentas jo neaplenksi. Nekeisdamas elgesio, nepakeisi...

Rinkodara
2018.05.06

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau