Komercijos atašė JAV paskirtas Laimutis Abeciūnas

Publikuota: 2017-02-15
Los Andželas. „Wikimedia Commons“ nuotr.
Los Andželas. „Wikimedia Commons“ nuotr.

Komercijos atašė Lietuvos generaliniame konsulate JAV, Los Andžele, paskirtas Laimutis Abeciūnas, verslo konsultantas. Jis pareigas pradės eiti vasario 23 d., pranešė Ūkio ministerija. Ponas Abeciūnas yra „Verslios Lietuvos“ generalinės direktorės Rūtos Pentiokinaitės antroji pusė.

Komercijos atašė Los Andžele pradėta ieškoti praėjusių metų liepą. Konkurse dalyvavo 10 pretendentų, jį laimėjo p. Abeciūnas. Kaip VŽ informavo ministerija, laimėtoją privalėjo tikrinti specialiosios tarnybos, mat jam privaloma išduoti leidimą dirbti su įslaptinta informacija. Specialiųjų atašė pareigybės alga siekia 1.018 Eur.

Ponas Abeciūnas iki šiol dirbo verslo konsultantu – konsultavo įmones verslo strategijų, plėtros užsienio rinkose, rinkodaros, pardavimo ir kitais klausimais, yra mentorius „Verslioje Lietuvoje“. Jis taip pat dvejus metus dirba „Investuok Lietuvoje“ valdyboje, rodo jo „LinkedIn“ paskyros duomenys. Ponas Abeciūnas taip pat yra dirbęs Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) valdyboje, vadovavo farmacininkės „Janssen, Pharmaceutical Companies of Johnson and Johnson“ verslui Lietuvoje, o po to ir Baltijos šalyse.

Pentiokinaitė lieka

Ponia Pentiokinaitė VŽ teigia, kad kol kas planų išvykti į JAV kartu neturi.

„Kaip dirbau, taip dirbsiu. Kolegoms tai iškomunikuota, jie žino šią situaciją ir žinojo ją gerokai anksčiau. Daugelis diplomatų šeimų suderina tokį gyvenimą, o jeigu mums nepavyks, bus priimami kokie nors sprendimai. Bet jie tikrai neįvyks labai greitai, nes yra šeima, vaikai, mokykla ir visa kita“, – aiškina p. Pentiokinaitė.

Ieškos galimybių Lietuvos verslui

Komercijos atašė uždavinys – aktyviai ieškoti ryšių Lietuvos verslui užsienio šalyse, siekiant parduoti lietuviškas prekes, paslaugas, skatinti eksportą, turizmą, pritraukti investicijų. Komercijos atašė padeda įmonėms rasti potencialių prekybos partnerių, rengti individualius įmonių vizitus, organizuoti verslo misijas ir kontaktų muges.

Paskelbus konkursą, Ūkio ministerija VŽ teigė, kad komercijos atašė JAV pageidavo Lietuvos verslas. Tiesa, verslininkai buvo išreiškę norą turėti atstovą Silicio slėnyje, San Fransiske. Tačiau, pasak ministerijos, Los Andželas pasirinktas dėl to, kad ten veikia Lietuvos generalinis konsulatas, be to, tai „antras pagal dydį ekonominės svarbos JAV miestas“.

Ūkio ministerija turi 15 komercijos atašė pareigybių: Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Izraelyje, Kinijoje, Rusijoje (Maskvoje ir Sankt Peterburge), Baltarusijoje, Ukrainoje, Kazachstane, Azerbaidžane, JAV.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau