Dainoras Bradauskas: nesijaučiu į kažką įsivėlęs

Publikuota: 2017-01-05
Dainoras Bradauskas, VMI vadovas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Dainoras Bradauskas, VMI vadovas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Dainoras Bradauskas, nuo pareigų nušalintas VMI vadovas, teigia nežinantis, dėl kokių priežasčių buvo pradėtas tarnybinis tyrimas. Tačiau sako besijaučiantis ramus.

„Nelabai žinau, neįsivaizduoju, kas vyksta, – VŽ ketvirtadienį sakė VMI vadovas, šiuo metu turintis nedarbingumo pažymėjimą. – Nežinau, tokia staigmena, taip nėra buvę.“

Jis kalbėjo, kad plačiau komentuoti situaciją galėtų tik kitą savaitę, kai grįš į darbą ir bus supažindintas su nušalinimo nuo pareigų priežastimis.

Tarnybinis tyrimas dėl galimo korupcinio nusižengimo, sako p. Bradauskas, stebina ir dėl to, kad VMI 2016-aisiais pasiekė „labai gerų“ rezultatų.

„Metus baigėme su 200 mln. Eur pliusu. Nacionaliniame biudžete įvykdėme planą ir jį viršijome 200 mln. Eur. Rezultatai labai geri – 0,4% BVP“, – sakė p. Bradauskas.

„Nesijaučiu kažką padaręs, į kažką įsivėlęs, į korupcinius dalykus. Jaučiuosi pakankamai ramiai ir tvirtai“, – aiškino VMI vadovas.

Tarnybinis, ne ikiteisminis

Sausio 4 d. Finansų ministerija pranešė pradedanti tarnybinio nusižengimo tyrimą. Ministerijos teigimu, procedūra pradėta gavus informacijos iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT). Kol tyrimą vykdanti komisija paskelbs išvadas, p. Bradauskas yra nušalinamas nuo pareigų. Oficialiai tai įvyks vadovui pasveikus.

Vilius Šapoka, finansų ministras VŽ nedetalizavo, dėl ko konkrečiai įtariamas VMI vadovas. Tačiau tikino, kad sudaryta komisija įvertins p. Bradausko darbą ir, jei reikės, p. Šapoka priims atitinkamus sprendimus.

„Ministerija, reaguodama į informaciją, mano pavedimu pradėjo tarnybinio nusižengimo tyrimą. (...) Jis bus nušalintas nuo pareigų iki komisijos išvadų pateikimo. Priklausomai nuo išvadų, priklausytų ir sprendimas“, – sakė p. Šapoka.

Pasak jo, tolimesnė įvykių eiga priklausys nuo tarnybinio patikrinimo išvadų: „O sprendimą turėsiu priimti aš.“

Renata Saulytė, STT atstovė spaudai, paaiškino, kad tarnyba ikiteisminio tyrimo nepradėjo, tik perdavė ministerijai turimą informaciją.

„STT pateikė ministerijai informaciją apie VMI vadovo korupcinio pobūdžio drausminius nusižengimus. (...) Tai dar nėra nusikaltimas. Pagrindinis skirtumas, kad tai dar nėra jokie įtarimai nusikalstama veikla. Realiai kalbama apie surinktą informaciją, kurios pagrindu (kaip ir šiuo atveju nusprendė finansų ministras) pradėtas tarnybinis tyrimas dėl tarnybinio nusižengimo, kuris turi korupcinį pobūdį“, – kalbėjo p. Saulytė.

Paklausta, su kuo susijęs galimas nusižengimas, p. Saulytė teigė negalinti nei patvirtinti, nei paneigti jokios pasirodžiusios informacijos, nes tai gali pakenkti Finansų ministerijos vykdomam patikrinimui.

Pasak STT atstovės, „kol kas“ jokių kitų tyrimų, susijusių su p. Bradausku, nėra.

STT, veikdama pagal Kriminalinės žvalgyvo įstatymą, gali teikti infromaciją apie vadovaujančias pareigas einančius asmenis įvairioms institucijoms.

Dirba nuo 2015-ųjų balandžio

Ponas Bradauskas VMI vadovo pareigas pradėjo eiti 2015-ųjų balandį.

Ponas Bradauskas yra baigęs Vilniaus universitetą, įgijęs ekonomisto kvalifikaciją. Karjerą VMI jis pradėjo 1990 m., prieš tapdamas viršininku dirbo VMI viršininko pavaduotoju, einančiu viršininko pareigas.

Pono Bradausko tėvas yra Seimo socialdemokratas Bronius Bradauskas. Dėl to, kad sūnus laimėjo konkursą užimti vyriausiojo mokesčių inspektoriaus pareigas šis politikas, siekdamas viešųjų ir privačių interesų derinimo pažeidimų išvengimo, buvo priverstas atsistatydinti iš parlamentinio Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigų. Tačiau netrukus Bronius Bradauskas tapo Seimo Ekonomikos komiteto vadovu.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau