Šešėlis Lietuvoje iš tikrųjų yra gerokai mažesnis

Publikuota: 2016-12-14
Trečdalis Lietuvos BVP sukuriama valstybiniame sektoriuje. Jeigu padarysime prielaidą, kad šešėlio ten yra labai nedaug, tuomet privačiajame sektoriuje šešėlis sudarytų 20–25%, o maksimumas pagal profesoriaus viršutinių ribų teoriją – apie 40%.  Algimanto Kalvaičio nuotr.
Trečdalis Lietuvos BVP sukuriama valstybiniame sektoriuje. Jeigu padarysime prielaidą, kad šešėlio ten yra labai nedaug, tuomet privačiajame sektoriuje šešėlis sudarytų 20–25%, o maksimumas pagal profesoriaus viršutinių ribų teoriją – apie 40%. Algimanto Kalvaičio nuotr.

Lietuvoje plačiai cituojami prof. Friedricho Schneiderio tyrimai, kad šešėlis Lietuvoje siekia apie 28% BVP, tačiau iš tikrųjų jis nurodo tik viršutinę galimą šešėlio ribą, o tikėtinas šešėlis, kaip pripažįsta ir pats profesorius, sukasi apie 15–18% BVP. Tokiu būdu ir potencialas surinkti daugiau mokesčių ir įmokų į pensijų sistemą yra gerokai mažesnis, o naujos kovos su šešėliu priemonės gali pradėti buksuoti greičiau, nei tikimasi.

Diskusijose dėl Lietuvos mokesčių ar valstybinio socialinio draudimo sistemos pertvarkos dažnai nusprendžiama, kad pirmiausia reikia gerokai sumažinti šešėlį. Tam skirta ir viena paskutinių mokesčių administratoriaus iniciatyvų – išmanioji mokesčių a ...

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau