VMI dėl e. važtaraščių sulaukė 100 pastabų, daro pakeitimus

Publikuota: 2016-03-02
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Elektroninio važtaraščio nereikės, kai kroviniai gabenami iš Lietuvos ar kai jie keliauja fiziniams asmenims – tokie pakeitimai padaryti e.važtaraščių teikimo taisyklių projekte. Iš viso dėl šio projekto Valsybinė mokesčių inspekcija (VMI) sulaukė apie 100 pastabų.

Inspekcijos parengtas Važtaraščių ir kitų krovinių gabenimo dokumentų duomenų teikimo VMI taisyklių projektas sulaukė itin didelio verslo atstovų susidomėjimo. Prie jo kūrimo prisidėjo Investuotojų forumas, Naftos prekybos įmonių asociacija, Lietuvos pramonininkų asociacijos, Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija, Lietuvos laisvosios rinkos institutas, Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo taryba, asociacija „Infobalt“. Dėl šio projekto VMI sulaukė apie 100 pastabų.

Šią savaitę Važtaraščių ir kitų krovinių gabenimo dokumentų duomenų teikimo VMI taisyklių projektas pradedamas derinti su suinteresuotomis institucijomis.

Kitokios išimtys

Laura Noreikienė, mokesčių konsultacijų bendrovės UAB „TaxCube“ projektų vadovė, pažymi, jog naujame projekte atsisakyta važtaraščių duomenų teikimo prievolės, kai kroviniai pakraunami ir išgabenami iš Lietuvos, tai pat nebeliko prievolės pildyti elektroninius važtaraščius gabenant prekes fiziniams asmenims, taip pat, kai krovinio siuntėjas yra ne PVM mokėtojas.

„Pagal naują taisyklių projektą važtarašių duomenis reikėtų teikti tik tada, kai krovinio siuntėjas ir gavėjas yra ekonominę veiklą vykdantis fizinis asmuo arba juridinis asmuo. Vadinasi, nauja tvarka apima tik sandorius tarp verslo subjektų“, – teigia p. Noreikienė.

Išliko išimtis ūkininkams, kai žemės ūkio produktai gabenami iš jų užauginimo vietų, tačiau ši išimtis netaikoma, kai tokia produkcija gabenama iš perdirbimo vietų. Taisyklėse pasiliko išimtis ir prekėms, kurias prižiūri Lietuvos muitinė,

akcizinėms prekėms, apie kurias informacija teikiama VMI akcizų sistemai AIS.

Išplėsta išimtis, kai kroviniai gabenami savo sąskaita.

„E.važtaraščio nereikia, kai krovinius gabena kita įmonė ar asmuo. Svarbu, kad krovinio siuntėjas ir gavėjas būtų tas pats asmuo“, – pasakoja p. Noreikienė. Tačiau kai kurios išimtys buvo panaikintos. Neliko išimties iš miško gabenamai medienai, atliekų tvarkytojų gabenamoms komunalinėms atliekoms, grąžinamai tarai, pašto siuntoms

„Dalis panaikintų išimčių pateko po naujai suformuluotomis išimtimis, kitos dalies išimčių buvo atsisakyta dėl to, kad neliktų galimybių piktnaudžiauti“, – teigia p. Noreikienė.

Lengvata ir žvyrui

Kai krovinio kiekį dėl krovinio fizinių savybių sunku nustatyti važtaraščių duomenų teikimo metu (pavyzdžiui, vežant žvyrą), numatyta galimybė važtaraščių duomenų teikimo VMI metu krovinio kiekio nenurodyti, tačiau ne vėliau kaip kitą darbo dieną šiuos duomenis pateikti į i.VAZ sistemai.

Numatyta mokesčių mokėtojų atleidimo nuo atsakomybės tvarka, kai važtaraščių duomenų jie negalėjo pateikti VMI dėl nenugalimos jėgos (force majeure) ir gali tai įrodyti.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau