NT mokesčio permokos VMI negrąžins

Publikuota: 2016-02-17
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

VMI negrąžins nekilnojamojo turto (NT) mokesčio permokos gyventojams už 2012-2014 m. Galimybė jos prašyti atsirado po to, kai Konstitucinis teismas išaiškinimo, jog neapmokestinamąją NT vertę reikia taikyti asmens turtui, o ne šeimos.

NT mokestis, kuris buvo deklaruotas ir sumokėtas už 2012–2014 metų mokestinius laikotarpius, nebus perskaičiuojamas ir grąžinamas, pažymi Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Savo išaiškinime VMI rašo: „Vadovaujantis KT Nutarimo nuostatomis ir Konstitucinio Teismo įstatymo 72 straipsnio 4 dalimi, neturi būti vykdomi sprendimai, pagrįsti teisės aktais, kurie pripažinti prieštaraujančiais Konstitucijai ar įstatymams, jeigu tokie sprendimai nebuvo įvykdyti iki atitinkamo Konstitucinio Teismo nutarimo įsigaliojimo.“ VMI daro išvada, jog KT sprendimas jau įvykdytiems sprendimams negalioja.

Tačiau jeigu fizinis asmuo iki šiol nesumokėjo NT mokesčio už 2012 m.-2014 m., tuomet jis privalo taikyti 1 mln. Lt neapmokestinamąjį minimumą kiekvieno fizinio asmens turimam NT.

„Jei fiziniai asmenys iki šiol nebuvo sumokėję šio mokesčio ar jo išvis nedeklaravo, jie turės nekilnojamojo turto mokestį už anksčiau minėtą laikotarpį apskaičiuoti atsižvelgdami į tai, kad 1 mln. Lt neapmokestinamasis dydis taikomas kiekvienam fiziniam asmeniui atskirai“, – pažymi Rūta Bilkštytė, mokesčių konsultacijų UAB „Fidexperta“ vadovė.

Konstitucinis teismas pasisakė, jog neapmokestinamasis dydis turi būti taikomas kiekvienam fiziniam asmeniui atskirai, o ne visai šeimai, kaip įrašyta NT mokesčio įstatyme. Nuo 2015 m., skaičiuojant šį mokestį, taikoma 220.000 Eur neapmokestinamoji NT vertė.

VMI paaiškina, jog taikant naują tvarką NT mokestį reikia mokėti už visus 2015 m. Jeigu turtas sutuoktiniams priklauso bendrąja jungtine nuosavybe, kiekvienas iš sutuoktinių taip pat gali taikyti 220.000 Eur neapmokestinamąją vertę.

Anksčiau VMI yra išaiškinusi, jog gyventojai, kurie NT mokestį už 2015 metus jau sumokėjo senąja tvarka (kai NT vertė buvo apskaičiuojama visai šeimai), permoką gali susigrąžinti.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau