Po sprendimo dėl Darbo partijos – kodekso pakeitimai

Publikuota: 2016-02-04
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Dalia Grybauskaitė, Lietuvos prezidentė
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr. Dalia Grybauskaitė, Lietuvos prezidentė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui Baudžiamojo proceso kodekso pataisas. Jas priėmus nebebus galima reorganizuoti ar ar likviduoti juridinio asmens, kuriam pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Prezidentės inicijuotomis pataisomis siūloma, pradėjus ikiteisminį tyrimą prieš juridinį asmenį, suteikti teisę prokurorams kreiptis į teismą su prašymu taikyti naują procesinę prievartos priemonę – draudimą reorganizuoti ar likviduoti tokį juridinį asmenį.

„Teisinės landos, leidžiančios išsisukti nuo teisingumo, turi būti panaikintos. Tiek politinės partijos, tiek kiti juridiniai asmenys, padarę nusikalstamas veikas, privalo atsakyti ir atlyginti padarytą žalą“, – sako p. Grybauskaitė.

Šalies vadovė taip pat siūlo nustatyti galimybę baudžiamojo proceso metu juridiniam asmeniui paskirti turto administratorių ir uždrausti dalyvauti tam tikruose sandoriuose.

Darbo partija, pradėjus prieš ją byla dėl juodosios buhalterijos, prisijungė Leiboristų partiją ir pakeitė pavadinimą bei registracijos kodą. Vėliau prisijungė Krikščionių partiją ir vėl pakeitė pavadinimą bei susigrąžino senąjį vardą. Vilniaus apygardos teismas 2013 m. konstatavo, kad dėl šių reorganizacijų Darbo partijos kaip juridinio asmens negalima nuteisti juodosios buhalterijos byloje. Apeliacinis teismas šią savaitę patvirtino tokią Vilniaus apygardos teismo poziciją.

Teisėja Violeta Ražinskaitė paskelbė, kad Apeliacinis teismas nusprendė pakeisti 2013 m. liepos 12 d. paskelbtą Vilniaus apygardos teismo nuosprendį. Už sukčiavimą ir apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą DP įkūrėjui ir buvusiam jos vadovui Viktorui Uspaskichui Apygardos teismas buvo skyręs ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, Seimo nariui „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui – per 10.000 Eur baudą. Buvusi partijos buhalterė Marina Liutkevičienė tuomet buvo nuteista vienų metų laisvės atėmimo bausme.

Apeliacinis teismas nusprendė, kad dėl daugelio kaltinimų visi trys įtariamieji turėtų būti išteisinti, nes „nebuvo padaryta veika, kuri būtų baudžiama ypač griežtomis tarp jų ir laisvės atėmimo bausmėmis“. Be to, dalis kaltinimų buvo nutraukti dėl suėjusios senaties – mat byla prokurorų ir teismų nagrinėta bemaž dešimt metų.

Apeliacinis teismas panaikino apygardos teismo paskirtą bausmę laisvės atėmimo bausmę p. Uspaskichui ir paskyrė jam 6.900 Eur baudą. Ponui Gapšiui paskirta 3.600 Eur bauda p. Liutkevičienei – 5.700 Eur.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau