Prašo dar vienos unijos bankroto

Publikuota: 2017-03-17
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Lietuvos bankas pripažino 61 pagal dydį Lietuvoje kredito uniją nemokia ir prašys teismo skelbti bankrotą.

Rinkos prižiūrėtojas, išnagrinėjęs Pajūrio kredito unijos ataskaitas, nustatė, kad jos įsipareigojimai viršija turtą, dėl nuostolių kapitalas yra neigiamas, todėl unija neatitinka reikalavimų, kad išsaugotų licenciją. Bankas unijai visam laikui atšaukė licenciją ir kreipsis į Klaipėdos apygardos teismą dėl bankroto bylos iškėlimo.

LB duomenimis, vasario pabaigoje unijos turtas buvo 2,1 mln. Eur, o įsipareigojimai – 2,3 mln. Eur.

„Kredito unijos administracijos vadovas informavo Lietuvos banką, kad nėra realių galimybių atkurti stabilią ir patikimą kredito unijos veiklą, pajininkai tokių iniciatyvų nepasiūlė. Anksčiau finansiškai jai padėjusi Lietuvos centrinė kredito unija nusprendė neskirti naujos finansinės paramos iš stabilizacijos fondo“, – praneša Lietuvos bankas.

Kredito unijos pripažinimas nemokia reiškia, kad unijos indėlininkai sulauks kompensacijų už indėlius, neviršijančius 100.000 Eur.

Pajūrio kredito unija buvo prie mažesnių rinkos dalyvių – 61 iš 73, vertinant pagal turtą. Ji turėjo 1.026 narius.

VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ skaičiuoja, kad bendra mokėtinų draudimo išmokų suma – apie 2,13 mln. Eur, indėlininkų, kuriems priklauso draudimo išmokos – apie 308.

„Užtikrinsime, kad visi indėlininkams priklausantys pinigai būtų pervesti kaip galima greičiau. Draudimo įmonė indėlių draudimo išmokas išmokės pagal kredito unijos pateiktus duomenis apie indėlininkus ir jų turėtas lėšas sąskaitose. Draudimo išmokos bus mokamos per įmonės pasirinktą kredito įstaigą“, – institucijos pranešime cituojama Aurelija Mažintienė, „Indėlių ir investicijų draudimo“ direktorė.

Galimo šios unijos lėšų iššvaistymo byla šiuo metu perduota teismui. Įtarimai pareikšti 12-kai asmenų. Kaltinimai turto iššvaistymu ir tarnybos pareigų neatlikimu pareikšti buvusiems kredito unijos vadovams – dviem valdybų pirmininkams, tuomet ėjusiems ir administracijos vadovų pareigas.

Be to, tarnybinių pareigų neatlikimu apkaltintas kredito unijos paskolų komiteto pirmininkas, jo narė ir paskolų vadybininkė. Dėl sukčiavimo gaunant tūkstantines paskolas įtarimai pareikšti dar septyniems asmenims.

„Atliekant ikiteisminį tyrimą surinkta duomenų, kad kredito unijos vadovybė ir darbuotojai nepagrįstai suteikdavo šimtatūkstantines paskolas asmenims už įkeičiamus žemės sklypus Klaipėdos regione, nors nebuvo dokumentų apie įkeičiamos žemės vertę, paskolos gavėjo galimybes sumokėti skolinamą sumą. Asmenys kredito unijai pateikdavo melagingus duomenis apie tai, kad skolinamos lėšos bus panaudotos komercinių objektų statybai, žemės pirkimui, būsto ar negyvenamųjų patalpų remontui. Už gaunamas paskolas buvo įkeičiami žemės sklypai be jokių turto vertinimų, o tikroji įkeičiamo turto vertė buvo kelis kartus mažesnė“, – nurodoma Finansinių nusiklatimų tyrimo tarnybos (FNTT) anksčiau išplatintame pranešime.

VŽ rašė, kad šių metų kovą LB taip pat paparašė kredito unijos „Žemaitijos iždas“ bankroto. Teisėsauga tiria galimą unijos turto pasisavinimą.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau