Draudikai baiminasi, kad Lietuvą pasieks automobilių vagysčių banga iš Latvijos

Publikuota: 2017-03-13
Beraktė užvedimo sistema. Fredriko Sandbergo („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Beraktė užvedimo sistema. Fredriko Sandbergo („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Jei turite automobilį, kuris užvedamas mygtuko paspaudimu, verta susirūpinti – Latvijoje pastaraisiais mėnesiais itin išaugo berakčių automobilių vagysčių skaičius.

Draudimo bendrovės „Gjensidige“ specialistai įspėja, kad vagys aktyviai darbuojasi kaimyninėse šalyse, kur šiemet, lyginant tuo pačiu laikotarpiu pernai, pavagiamų automobilių skaičius išaugo dukart. Draudikų nuomone, garantijos, kad vagysčių Latvijoje banga nepasieks ir Lietuvos, nėra.

Andriaus Loveikio, „Gjensidige“ Transporto priemonių draudimo produkto vadovo Baltijos šalims teigimu, kiekvieną mėnesį Lietuvoje pavagiama apie 20-30 automobilių, kurių amžius neviršija 15 metų.

„Naujesnės nei 5 metų lengvosios transporto priemonės dažnu atveju gali turėti beraktę užvedimo sistemą, kuri yra labai patogi vairuotojui, tačiau dar patrauklesnė automobilių vagims. Tokiais atvejais automobilį galėtų apsaugoti papildomos apsaugos sistemos“, – sako p. Loveikis.

Vytautas Grigaitis, automobilių saugumo sprendimų bendrovės „Altas Automotive“ vadovas, tikina, kad vieni labiausiai pažeidžiamų yra automobiliai, turintys beraktę užvedimo sistemą.

„Norint užvesti tokį automobilį, užtenka apytiksliai atspėti, kokioje vietoje gali būti jo raktas. Nors įprastas tokio rakto veikimo spindulys keli metrai, vagys yra apsirūpinę vos kelis šimtus eurų kainuojančia technologija, kuri prailgina jo veikimo spindulį. Jei automobilis stovi prie namų, kuriuose yra raktas, nusikaltėliai jį suaktyvina, atrakina dureles ir užveda transporto priemonę“, – aiškina p. Grigaitis.

Naudojama ir įranga, gebanti nuskaityti atrakinimo kodą iš automobilio rakto.

„Kai naudojamas kodas, kuris leidžia patekti į transporto priemonę, nėra svarbu, kur automobilio raktas. Užvestas automobilis gali važiuoti, kol neišjungiamas jo variklis“, – sako saugumo sprendimų bendrovės vadovas.

Draudimo ir saugumo specialistai rekomenduoja dar kelis būdus, kaip galima beraktį automobilį apsaugoti papildomai.

  • 1. Vairuotojo registracijos kortelė. Turint tokią kortelę galima automobilį užvesti ir juo naudotis, o jei kortelės nėra, tuomet automobilis paprasčiausiai neužsiveda. Rekomenduojama ją laikyti atskirai nuo transporto priemonės raktų – piniginėje, vidinėje drabužių kišenėje ar rankinėje.
  • 2. Sekimo sistema. Jei automobilyje yra sumontuojama sekimo sistema, tuomet ji veikia visoje Europoje ir kiekvienoje šalyje yra sudarytos sutartys su saugos tarnybomis, kurios užsiima dingusių automobilių paieška.
  • 3. GSM saugos sistema. Tokios saugos sistemos nėra prijungtos prie saugos tarnybų, tačiau pranešimus siunčia į savininko mobilųjį telefoną. Jis, gavęs pranešimą, gali nedelsiant imtis operatyvių priemonių užkertant kelią vagystei. Taip pat telefonu galima nustatyti transporto priemonės vietą ir užblokuoti jos variklį.
  • 4. GPS/GSM palydovinė sistema. Tai belaidės sistemos, kurios neįmanoma aptikti jokiomis radijo paieškos priemonėmis, kadangi ji „miega“ paslėpta automobilyje. Jei įvyksta vagystė, ji aktyvuojama ir iš jos gaunamos transporto priemonės buvimo koordinatės. Tai yra pati naujausia apsaugos sistemų inovacija.

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau