Gigantiškas laivas į Klaipėdą atplukdo VLG doką

Publikuota: 2017-08-18
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.

Planuojama, kad jau šį savaitgalį Klaipėdos uostą pasieks didžiausias pasaulyje savo klasės laivas „Dockwise Vanguard“ iš Juodkalnijos į Lietuvą gabenantis AB „Vakarų laivų gamykla“ pernai įsigytą plaukiojantį doką.

Klaipėdos uosto kapitono tarnybos jau rengiasi neįprastai operacijai – doko, skirto „Panamax“ tipo laivams remontuoti, buksyravimui į uostą.

„Tokią operaciją Klaipėdos uoste vykdysime pirmą kartą. Tai nemažas iššūkis mūsų tarnyboms, tačiau tam ruošėmės iš anksto, esame atlikę įvairius vertinimus. Planuojama, kad ši operacija gali užtrukti apie 8–10 valandų“, – teigia Adomas Alekna, Klaipėdos uosto kapitonas.

Milžiniškas, 110.000 t keliamosios galios laivas, skirtas sunkiasvoriams kroviniams ir plaukiojančioms naftos bei dujų platformoms gabenti, doką atgabens iki atviroje jūroje esančios inkaravietės. Čia dokas bus nuleistas į vandenį ir keturiais vilkikais pirmadienį buksyruojamas į uostą. Anot uosto kapitono, tam bus sutelktos didelės pajėgos, nes numatoma didelė darbų apimtis.

„Priklausomai nuo laivų eismo intensyvumo, pirmadienį laivyba uosto akvatorijoje gali būti ribojama“, – sako p. Alekna.

Laivų remontą pakels į naują lygį

Iš Juodkalnijoje įsikūrusios kompanijos „Adriatic Shipyard Bijela“ 235 m ilgio ir 53 m pločio, 11.000 t sveriantį plaukiojantį doką VLG įsigijo pernai. Jį „Panamax“ tipo laivų remontui naudos VLG dukterinė įmonė „Vakarų laivų remontas“.

Arnoldas Šileika, VLG įmonių grupės generalinis direktorius, pažymi, jog naujasis dokas VLG laivų remonto įmonę pakels į naują lygį: „Tai bus didžiausias dokas Baltijos šalyse. Jo įsigijimas suteiks laivų remonto veiklai naujas konkurencines galimybes remontuoti ne tik maksimalių parametrų laivus, bet ir įsisavinti naujus rinkos segmentus, remontuojant specialios paskirties laivus: ledlaužius, žvejybinius laivus, naftos platformas aprūpinančius laivus ir kt.“

nuotrauka::1left

Vidmantas Paukštė, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) infrastruktūros direktorius, šiuo metu pavaduojantis generalinį direktorių, taip pat priduria, jog šis dokas sukurs naujas konkurencines galimybes Klaipėdos uostui laivų remonto aukštą pridėtinę vertę kuriančiame segmente.

„Šio doko įsigijimas reiškia ir naujas darbo vietas uoste. Šiandien šiame verslo sektoriuje dirba apie 4.000 žmonių“, – pabrėžia p. Paukštė.

Ponas Šileika kiek anksčiau VŽ yra teigęs, jog pradėjus naudoti naująjį doką laivų remonto įmonės gamybiniai pajėgumai išaugs apie 30%, trečdaliu ketinama didinti ir darbuotojų skaičių.

Vietos paruošimas dokui vėluoja

Tiesa, VŽ rašė, kad dėl vėluojančių infrastruktūros darbų Malkų įlankoje operuoti naujuoju doku VLG galės ne anksčiau kaip po dvejų metų, kai bus baigta gilinti Malkų įlanka ir paruošta vieta dokui.

„Apmaudu, ne tik todėl, kad yra įšaldytos investicijos, bet ir dėl to, jog negalime užsakovams duoti jokių garantijų, pasakyti aiškių terminų, kada galėsime priimti didžiuosius laivus, o tokių klausimų sulaukiame kasdien“, – VŽ yra sakęs p. Šileika.

Dėl tokios situacijos rankomis trina VLG konkurentai Lenkijoje, Vokietijoje, Olandijoje. Ten veikiančios laivų remonto įmonės jau atvirai deklaruoja, jog per tą laiką, kol Klaipėdoje bus pertvarkyta infrastruktūra naujajam dokui pastatyti, jie investuos į dar didesnius.

VLG įmonių grupę valdantis Estijos koncernas „BLRT Grupp“ į įvairius VLG projektus, susijusius su naujos infrastruktūros sukūrimu Malkų įlankoje, įskaitant ir minėto doko įsigijimą, iki 2021 m. iš viso numatęs apie 100 mln. Eur investicijų.

VLG investicijos – tai dalis Malkų įlankos infrastruktūros plėtros įgyvendinimo programos, kuri 2015 m. parengta bendradarbiaujant su KVJUD. Įgyvendinus ją, Malkų įlankoje numatyta pasiekti 14,5 m gylį bei jam pritaikyti čia veikiančių krovos kompanijų krantines.

Artimiausiu metu Malkų įlankoje turi startuoti užteršto grunto iškasimo iš dokų duobių projektas, kuris itin svarbus ir kitiems Malkų įlankoje numatytiems akvatorijos gilinimo bei krantinių rekonstrukcijų darbams. Po pusmetį trukusių teisminių ginčų su aukštesnę kainą pasiūliusiais konkurso dalyviais 9,4 mln. Eur vertės sutartį su suomių ir estų kompanijų „Sito Rakennuttajat Oy“, „Versirakennus Ojanen Oy“ ir „Baltic Techservice OU“ konsorciumu uosto direkcija pasirašė tik prieš kelias savaites. Jungtinės veiklos pagrindu veikiančios bendrovės per 1,5 m. laikotarpį iš Malkų įlankos turės išvalyti apie 270.000 kub. m užteršto grunto.

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TRANSPORTO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių transporto bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
DFDS Seaways, AB71.34816.114727
Lietuvos paštas, AB66.4241.0355.688
Aibės logistika, UAB90.0541.406113
Ferteksos transportas, UAB65.7029.04324
Vlantana, UAB133.0532.0091.451
Hegelmann transporte, UAB110.6194.951573
Baltic ground services, UAB68.4013.525307
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
ME transportas, UAB124.8911.3051.485
ME Trailers, UAB96.91213.90330
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
3 UAB „Marci Group“ 2.800,9% Kauno
6 UAB „Ruscargo“ 1.517,5% Vilniaus
23 UAB „Translinas“ 800,4% Kauno
46 UAB „MB idėja“ 625,2% Vilniaus
60 UAB „Dotransa“ 535,1% Klaipėdos

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau