„Garant Group“ pirkinys – laivas specializuotiems darbams

Publikuota: 2017-05-19

Skirtingų profilių laivų aptarnavimo bendroves vienijanti įmonių grupė „Garant Group“ apie 0,5 mln. Eur investavo į laivo krano „Baltic Worker“ įsigijimą. Teigiama, kad įvairiems darbams po vandeniu, kitų laivų aptarnavimui ir remontui skirtas laivas bus vienintelis tokiems specializuotiems darbams skirtas laivas Klaipėdos uoste.

Laivą administruos viena iš „Garant Group“ grupės įmonių – UAB „Garant Diving“, užsiimanti povandeniniais laivų priežiūros ir remonto darbais.

Vasilijus Pigarevas, „Garant Group“ valdybos pirmininkas, nėra linkęs atskleisti, kiek grupė investavo į šio laivo įsigijimą, tačiau paklaustas, ar suma siekė apie 0,5 mln. Eur, jis teigė, jog netoli tiek.

35 m ilgio ir 10 m pločio laivas, kurio grimzlė siekia iki 2 m turi keturis pagrindinius variklius plaukimui ir manevravimui bei dar keturis – įrangos agregatams valdyti. Laive sumontuotas 40 t keliamosios galios kranas, jame taip pat yra galinga žemsiurbė bei sonaras, leidžiantis stebėti dugno reljefą ir kontroliuoti po vandeniu atliekamus darbus.

Iš Olandijos kompanijos įsigytas laivas nėra naujas, 1991 m. buvo atliktas kapitalinis jo remontas.

Vaidas Valančius, „Garant Diving“ direktorius, sako, jog investuoti į tokio laivo įsigijimą apsispręsta, nes panašios profesionalios technikos aptarnavimo darbams atlikti Klaipėdos uoste iki šiol praktiškai nebuvo.

„Užsakymams vykdyti atskirai tekdavo samdyti baržą, buksyrą, kraną. O dabar turime viską viename laive. Neabejojame, jog tai leis įgyvendinti gerokai daugiau įvairių jūrinių projektų, kurių dažnai tekdavo atsisakyti vien dėl to, jog neturėdavome reikiamos technikos“, – teigia p. Valančius.

Uostas tikisi patrauklesnių kainų

Pasak pašnekovo, su šiuo laivu galima pašalinti gruntą ir akmenis nuo povandeninių komunikacijų – kabelių, dujų ir kitos paskirties vamzdynų, atlikti gilinimo darbus, statyti ir remontuoti krantines, atlikti kitų laivų korpusų valymo darbus, statyti povandenines konstrukcijas ir atlikti daugelį kitų darbų po vandeniu.

„Tokie laivai kaip „Baltic Worker“ yra universalus pagalbininkas uosto įrengimų ir laivų priežiūros darbuose“, – pasakoja p. Valančius.

Arvydas Vaitkus, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius, tikisi, jog tokio laivo dislokavimas Klaipėdos uoste padės atpiginti ir dalį paslaugų, kurioms dabar tenka samdyti užsienio kompanijas.

„Tokių laivų mobilizacija uostui kainuoja pakankamai brangiai ir tokio laivo turėjimas uoste kelia didelę tikimybę turėti patrauklias kainas valant uosto akvatoriją“, – teigia uosto vadovas.

Užsakymų dairysis ir užsienyje

Ponas Valančius sako, jog jau gautas ir pirmasis užsakymas Klaipėdos uoste – AB „Vakarų laivų gamykla“ teritorijoje bus keičiamos dokų inkarų grandinės.

Užsakymų Lietuvos jūrų laivų registre įregistruotam ir su Lietuvos vėliava plaukiosiančiam „Baltic Worker“ bus dairomasi ir užsienyje.

„Tokie laivai naudojami vėjo jėgainėms Baltijos jūroje statyti, kur matome gerą nišą dirbti. Šiuo metu nagrinėjame keletą projektų Lenkijoje, Vokietijoje“, – nurodo pašnekovas.

„Baltic Worker“ įvairius korpuso aptarnavimo darbus atliks ir suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) laive – saugykloje „Independence“.

Daugiausia užsakymų įvairiems povandeniniams laivų priežiūros ir remonto darbams „Garant Diving“ įmonė turi Baltijos jūros regione.

Dirba visame pasaulyje

„Garant Group“ įmonių grupė iš viso vienija 14-ka skirtingų profilių laivų aptarnavimo įmonių, kurios užsiima techniniu laivų tiekimu, remontuoja laivus, atlieka įvairius povandeninius darbus. Grupės įmonės veikia visose Baltijos šalyse, Kaliningrade bei Ispanijoje. Grupės pajamos iš veiklos vietos rinkoje sudaro apie 20% apyvartos, o didžiąją dalį pajamų generuoja eksportas.

„Atsižvelgdami į klientų poreikius prekes tiekiame į bet kurį pasaulio uostą, kur tuo metu stovi mūsų klientų laivai. Dirbame Afrikoje, Azijoje, Amerikoje. Savo klientams iš vienų rankų siūlome visą kompleksą paslaugų: nuo maisto ir techninių prekių tiekimo į laivus iki jų techninės priežiūros, remonto“, – pasakoja Aleksandras Pigarevas, „Garant Group“ komercijos vadovas.

1990 m. Klaipėdoje įkurta kompanija veiklą pradėjo vos su 10 žmonių komanda, o šiandien įvairiuose pasaulio kompanijose dirba apie 300 darbuotojų.

Pernai konsoliduotos įmonių grupės pajamos siekė 28 mln. Eur ir buvo apie 12% didesnės nei 2015 m., kai jos sudarė 25 mln. Eur. Šiemet pardavimus prognozuojama didinti iki 30 mln. Eur.

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TRANSPORTO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių transporto bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
DFDS Seaways, AB71.34816.114727
Lietuvos paštas, AB66.4241.0355.688
Aibės logistika, UAB90.0541.406113
Ferteksos transportas, UAB65.7029.04324
Vlantana, UAB133.0532.0091.451
Baltic transline, UAB64.69071210
Hegelmann transporte, UAB110.6194.951573
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
ME transportas, UAB124.8911.3051.485
ME Trailers, UAB96.91213.90330
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
3 UAB „Marci Group“ 2.800,9% Kauno
6 UAB „Ruscargo“ 1.517,5% Vilniaus
23 UAB „Translinas“ 800,4% Kauno
46 UAB „MB idėja“ 625,2% Vilniaus
60 UAB „Dotransa“ 535,1% Klaipėdos

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau