Inovatyvios telematikos sistemos – nepakeičiamas darbo įrankis vežėjams

Publikuota: 2017-05-17

Nauji, inovatyvūs įrankiai, sinchronizuojantys visas vilkiko sistemas bei leidžiantys transporto vadybininkams, likusiems biuruose už daugybės kilometrų, valdyti jas per atstumą, tampa realiais trasporto sektoriaus problemų sprendimais. Atsakymas į svarbiausius vežėjų klausimus – telematika, sujungianti GPS technologijas ir integruotas komunikacijas. Inovatyvios sistemos pasižymi kasdienį biuro darbuotojo ir paties vairuotojo darbą palengvinančiomis charakteristikomis, tokiomis kaip šaldymo agregato kontrolė, užraktų automatizavimas, techninės sunkvežimio informacijos, klaidų stebėjimas ir kitos trasporto priemonės kontrolės galimybės per atstumą.

Šiuolaikinės navigacinės sistemos supaprastina procesus ir padeda greičiau išspręsti dažniausiai pasikartojančias transportininkų problemas, kainuojančias papildomą laiką ir sąnaudas. Pavyzdžiui, matydamas techninius pakitimus sunkvežimyje ir negalėdamas greitai susisiekti su vairuotoju transporto vadybininkas gali pats atlikti būtinas korekcijas. Pastebėjus temperatūros pakitimus šaldytuve tinkamas temperatūros lygis gali būti nustatomas biure keliais mygtukų paspaudimais, taip išvengiant krovinio sugadinimo. Taip pat vadybininkas mato sunkvežimio pakrovimo lygį: žinodamas tikslią priekabos apkrovą jis gali ieškoti papildomo krovinio vairuotojui ir taip optimizuoti pervežimo sąnaudas. Negana to, puspriekabės pažymimos QR kodais (kitaip vadinamais dviejų dimensijų barkodais), kurį nuskenavęs vairuotojas ar serviso darbuotas gali užsakyti konkrečiam modeliui reikalingą dalį internetu, taip sutaupydamas detalės paieškoms iššvaistomą laiką. Ir tai dar ne visi šios sistemos privalumai.

Paklausa skaitmeniniams sprendimams transporto sferoje auga, skatindama integruotų sistemų, interneto sprendimų ir sunkiosios technikos gamintojus imtis inovatyvių sprendimų. Viena iš tokių šiuo metu palaniausiai vertinamų telematikos sistemų, „Krone Telematics“, Tarptautinėje komercinių transporto priemonių parodoje IAA iškovojusi apdovanojimą, padeda vežėjams spręsti įvairias kasdienes problemas.

Visos sunkvežimio sistemos viename įrankyje

Lietuvos vežėjai, neretai savo sunkvežimių parke turintys ne tik naujo modelio transportą, nesąmoningai vengia inovatyvių sprendimų, tačiau nepagrįstai. Skaitmeninė krovinių valdymo sistema nesunkiai įdiegiama ir gali būti naudojama tiek naujo, tiek seno modelio sunkvežimiuose. Transporto priemonei stebėti naudojamas vienas modemas, sinchronizuojantis ir leidžiantis sekti visas vilkiko sistemas. Šis modemas naudoja ne tik mobilųjį, bet ir bevielį (wi-fi) ryšį, taip vežėjams suteikdamas galimybę sutaupyti mobilaus ryšio sąskaita. Esant bevielio ryšio zonoje visa reikiama informacija iš transporto priemonės gali būti persiųsta į pagrindinį biurą nemokant už mobilųjį ryšį. Tuo tarpu visi duomenys yra saugomi internetiniuose serveriuose. Pavyzdžiui, „Krone Telematics“ duomenys talpinami internetiniame portale, kuriame vartotojai registruojasi ir stebi duomenis realiuoju laiku, o esant poreikiui, gali juos integruoti į savo naudojamą IT struktūrą.

Bene svarbiausia „Krone Telematics“ ar bet kurios kitos telematikos sistemos techninė charakteristika, garantuojanti klientų pasitenkinimą nauju įrankiu, tai galimybė valdyti sunkvežimio sistemas per atstumą. Transporto vadybininkas, per telematikos sistemą matydamas techninius pakitimus ir neturėdamas galimybės informuoti vairuotoją, gali pats reguliuoti vilkiko sistemas. Tai ypatingai svarbu vežėjams, dirbantiems su padidintos rizikos ar temperatūros pokyčiams jautriais kroviniais.

Įrankis taikiems ginčų sprendimams

Naudojantis šia inovatyvia paslauga duomenis apie transporto priemonės buvimo vietą, techninę būklę, šaldytuvo temperatūrą ar kuro atsargas galima ne tik stebėti, tačiau ir išsaugoti bei pateikti ataskaitose. Minėtoji „Krone“ sistema visus sukauptus duomenis saugo net iki 18 mėn. Kylant ginčams dėl krovinio būklės šios ataskaitos palengvina vežėjų darbą ir leidžia greičiau išspręsti kylančias problemas. Be to, sistemai užfiksavus tam tikrus neatitikimus, pagrindinis biuras informuojamas trumpąja žinute, elektroniu laišku ar iššokančiu langu. Transporto vadybininkams nebereikia nuolat stebėti sistemos, ji pati informuoja apie būtinuosius veiksmus.

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TRANSPORTO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių transporto bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
DFDS Seaways, AB71.34816.114727
Lietuvos paštas, AB66.4241.0355.688
Aibės logistika, UAB90.0541.406113
Ferteksos transportas, UAB65.7029.04324
Vlantana, UAB133.0532.0091.451
Hegelmann transporte, UAB110.6194.951573
Baltic ground services, UAB68.4013.525307
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
ME transportas, UAB124.8911.3051.485
ME Trailers, UAB96.91213.90330
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
3 UAB „Marci Group“ 2.800,9% Kauno
6 UAB „Ruscargo“ 1.517,5% Vilniaus
23 UAB „Translinas“ 800,4% Kauno
46 UAB „MB idėja“ 625,2% Vilniaus
60 UAB „Dotransa“ 535,1% Klaipėdos

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau