Trečiokas kol kas lieka ministru, tik neaišku, ar ilgam

Publikuota: 2016-03-09
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas atsisako pats atsistatydinti iš pareigų, kartodamas, kad nesutinka su jam metamais kaltinimais korupcine veikla. Bet kitą savaitę savo veiklos Vyriausybėje perspektyvas p. Trečiokas žada aptarti su jį į aplinkos ministrus delegavusia valdančiąja Tvarkos ir teisingumo partija (TTP).

Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius tvirtina neturįs teisinio pagrindo teikti prezidentei Daliai Grybauskaitei siūlymą atleisti aplinkos ministrą. Kita vertus, Vyriausybės vadovas pripažįsta, kad p. Trečioko veikloje būta etinių ir moralinių pažeidimų, kurie kenkia visam kabinetui. Todėl neatmetama galimybė, kad premjeras su prezidente ketvirtadienio rytą pasikalbės ir apie p. Trečioko galimybes likti Vyriausybėje.

Aplinkos ministras pripažįsta, kad „esamomis aplinkybėmis dirbti nelengva“. Jis taip pat sutinka, kad jo veikloje „galbūt ir galima rasti tam tikrų neetiškų momentų, kurie turbūt nepadeda Vyriausybei konstruktyviai dirbti“.

Bet p. Trečiokas bent kol kas tvirtina nematąs pagrindo atsistatydinti. Savo darbo Vyriausybėje perspektyvas jis planuoja kitą savaitę aptarti su TTP vadovybe.

Pagal koalicinę sutartį aplinkos ministro portfelis priklauso būtent šiai partijai, todėl ji ir deleguoja šį Vyriausybės narį.

Ponas Butkevičius trečiadienį informavo, kad jo prašymu aplinkos ministro veiklą įvertino teisininkai. Jie savo išvadoje patvirtino teisės požiūriu p. Trečioko veikloje pažeidimų nerado. Tačiau premjeras pabrėžė matąs „etikos ir moralės problemų“, kas kenkia visos Vyriausybės darbui.

Ketvirtadienį ryte p. Butkevičius susitiks su prezidente ir aptars aplinkos ministro galimybes toliau eiti savo pareigas. Neatmetama, kad premjeras, nelaukdamas ministro savanoriško pasitraukimo, gali pats oficialiai teikti prezidentei jo atleidimą iš pareigų.

Anksčiau prezidentė ir Seimo opozicija yra paraginę premjerą „principingai įvertinti“ Aplinkos ministerijos vadovo veiklą.

Bet atsistatydinti raginamas ministras kartoja kategoriškai nesutinkąs su jam žeriamais kaltinimais dėl neskaidrios veiklos, protekcionizmo ar net korupcijos apraiškų.

Teisėsaugos institucijos, atlikusios tyrimą dėl galimo neteisėto poveikio Vyriausybei pernai rudenį priimant vieną aplinkos ministro kuruotą klausimą, nutraukė bylą, neradusios nusikaltimo sudėties. Bet vėliau paviešintos ikiteisminio tyrimo detalės iškėlė klausimų dėl p. Trečioko veiklos skaidrumo ir atitikimo politinės etikos principams.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau