Euras

Euras: valiutų kursai, valiutų rinka, euras Lietuvoje
Euras yra Lietuvos ir dar 18-os kitų euro zonos šalių valiuta. Euras kaip nepiniginė atsiskaitymo priemonė buvo įvesta 1999 m. sausio 1 d., o grynieji pinigai pasirodė 2002 m. sausio 1 d. Skaičiuojama, kad euras yra pagrindinė atsiskaitymo priemonė daugiau kaip 300 mln. europiečių, o dar 200 mln. žmonių pasaulyje atsiskaito valiutomis, susietomis su euru.

Euras neabejotinai yra viena iš pagrindinių pasaulio valiutų – tai antra po JAV dolerio populiariausia rezervinė valiuta tarp centrinių bankų ir antra po JAV dolerio daugiausiai prekiaujama valiuta tarptautinėje valiutų rinkoje.

Lietuva eurą įsivedė nuo 2015 m. sausio 1 d., nors planavo įsivesti dar nuo 2007 m. sausio 1 d., tačiau tuomet šalis neatitiko Mastrichto kriterijų.

Euras aukščiausią lygį JAV dolerio atžvilgiu buvo pasiekęs prieš pat praėjusios finansų krizės pradžią 2008 m., kai kainavo beveik 1,60 USD. Euro vertė 2014 m. JAV dolerio atžvilgiu sumenko 12%, o 2015 m. pradžioje buvo pasiekusi 1,05 USD ir paskatino diskusijas, kad vertė gali smukti iki pariteto (1:1 su JAV doleriu) ar dar žemesnio lygio.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau