H&M

H&M: „Hennes & Mauritz“ parduotuvė, prekybos tinklas, mada, mažmeninė prekyba
„H&M“ yra pats svarbiausias Švedijos drabužių mažmeninės prekybos grupės „Hennes & Mauritz“ greitosios mados parduotuvių prekės ženklas. Ši prekybininkė yra antra pagal dydį pasaulyje po ispanų „Inditex“. Be „H&M“ jai taip pat priklauso „COS“, „Monki“, „Weekday“, „Cheap Monday“ ir „& Other Stories“ prekių ženklai.

1947 m. Vesterose, Švedijoje įkurta „Hennes & Mauritz“, 2015 m. duomenimis, iš viso valdo per 3.600 parduotuvių kone 60-yje pasaulio šalių ir kasmet vykdo aktyvią plėtrą. Štai per metus nuo 2014 m. rugsėjo pradžios buvo atidarytos iš viso net 334 naujos parduotuves pasaulyje.

Finansinius metus bendrovė skaičiuoja nuo gruodžio 1 d. Per devynis 2015 metų mėnesius, iki rugpjūčio pabaigos, mažmenininkė iš viso pasiekė 132 mlrd. SEK (14 mlrd. Eur) apyvartą (su PVM), t. y. 22% daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2014 m. O grupės pelnas po mokesčių augo 12%, iki 15,4 mlrd. SEK (1,6 mlrd. Eur).

Pirmos H&M parduotuvės Lietuvoje duris atvėrė 2013 metais. Šiuo metu bendrovė iš viso valdo 7 parduotuves Lietuvoje ir po 6 Latvijoje bei Estijoje. 2014 metais mažmeninės apyvarta Lietuvoje pasiekė 216 mln. SEK (apie 23,2 mln. Eur) su PVM. Vos per metus ši mažmenininkė Lietuvoje šoktelėjo į antrą vietą didžiausių darbužių pardavėjų sąraše, pozicijas užleisdama tik „Inditex“ Lietuvoje atstovaujančiai „Aprangos“ grupei (2014 m. apyvarta – 111 mln. Eur, su PVM).

2016 m. bendrovė Lietuvoje planuoja tolimesnę plėtrą, pavyzdžiui, ketinama atidaryti parduotuvę Kauno prekybos centre „Mega“. Taip pat jau numatyta, kad 2016 Lietuvoje ir Kitose Baltijos šalyse pradės veikti ir H&M e. parduotuvės. Prekybą internetu bendrovė turėtų pradėti veikti iš viso net 9 naujose rinkose. 2015 metais tokia paslauga veikė 23 šalyse.

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau