Darbo kodeksas

Darbo kodeksas - darbo teisės įstatymų sąvadas, teisynas.
Lietuvos Respublikos darbo kodeksas buvo priimtas 2002 m. birželio 4 d., o įsigaliojo 2003 m. sausio 1 d. Darbo kodeksas reglamentuoja darbo santykius. Jis remiasi tokiais principais kaip laisvė pasirinkti darbą, valstybės pagalba įgyvendinant šią laisvę, darbo teisės subjektų lygybė. Taip pat svarbūs saugios darbo sąlygos, teisingas apmokėjimas už darbą, darbo santykių stabilumas ir kolektyvinių derybų laisvė. Sudarius nors su vienu darbuotoju darbo sutartį, fizinis asmuo ar įmonė tampa darbdaviu.

Prieš priimdamas į darbą nors vieną darbuotoją, darbdavys turi gauti atestatą, prisiimti darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos funkcijas, sukurti saugias darbo sąlygas bei instruktuoti darbuotoją apie darbų saugą.

Dabar siūloma keisti Darbo kodeksą, nes Lietuva yra 124-oje vietoje pasaulyje pagal darbo santykių reguliavimą. Ji pagal šį rodiklį atsilieka nuo kaimyninių šalių - Latvijos, Estijos. Darbo kodekso projekte siūloma leisti laisvai sudaryti terminuotas darbo sutartis, sutrumpinti atleidimo iš darbo terminus, taip pat mažinamos išeitinės išmokos.

Priėmus pakeitimus, darbdavys turės teisę atleisti darbuotoją nenurodant jokios priežasties, įspėjus prieš tris darbo dienas ir sumokant ne mažesnę kaip 6 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau