Vadovauti reikia net ir virtualaus biuro komandai

Publikuota: 2017-01-08
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Tobulėjant technologijoms, specialistai vis dažniau biurą iškeičia į kavines, namus ar kitas darbui labiau įkvepiančias erdves. „Workfront“ atlikto tyrimo duomenis, apie 52% apklaustųjų darbuotojų mano, kad artimiausiais metais dauguma žmonių ims dirbti nuotoliniu būdu.

Nors darbas ne biure ir didina produktyvumą bei motyvuoja darbuotojus, tačiau praktika rodo, kad komanda, dirbanti nuotoliniu būdu, į vadovą nebežiūri kaip į lyderį, o jam sunku išlaikyti autoritetą.

Lankstesnis požiūris į darbą, mažiau streso, geresnis darbo ir asmeninio gyvenimo balansas – tokius nuotolinio darbo privalumus vardija darbuotojai. „The Leadership Quarterly“ pernai atliktas tyrimas, kurį cituoja svetainė „entrepreneur.com“, atskleidė, kad darbuotojai labiau pasitiki, o ir gerbia vadovus tuomet, kai su jais tenka dažnai bendrauti akis į akį. Kitaip tariant, darbuotojai jaučiasi artimesni vadovybei, kai ši fiziškai yra šalia. Taigi tyrime daroma išvada, kad darbuotojai yra linkę mažiau savo tiesioginius vadovus traktuoti kaip lyderius, jei šių nemato kasdien. Vis dėlto nuotolinio darbo nesiūloma atsisakyti, tačiau stiprinti vadovų ir darbuotojų ryšius būtina.

Komunikacija

Nors dirbantys nuotoliniu būdu džiaugiasi, kad taip išvengia nereikalingų pasiplepėjimų ir sutaupo laiko, tačiau vadybos specialistai akcentuoja, kad dirbant virtualiai kaip tik reikėtų aktyviau palaikyti ryšius tarp darbuotojų. Priešingu atveju gali kilti konfliktų vien tik dėl nesusikalbėjimo ar nekalbėjimo tarpusavyje, galiausiai žmonės nesijaus komandos bei įmonės dalimi.

„Interact“ apklausos duomenimis, 69% respondentų nurodė, kad dirbant nuotoliniu būdu pasigenda bendravimo ne tik su bendradarbiais, bet ir su tiesioginiu vadovu. Maža to, 55% atsakiusiųjų nurodė, jog su vadovu dažniausiai bendrauja elektroniniu paštu, o reguliariems susitikimams nelieka laiko.

Vadovams derėtų dažniau komunikuoti su nuotolinio biuro darbuotojais ypač todėl, kad kompensuotų tiesioginio bendravimo stoką. Nors elektroniniai laiškai iš pirmo žvilgsnio atrodo geriausia ir paprasčiausia priemonė palaikyti ryšius, patartina naudoti ir daugiau technologijų. Pavyzdžiui, naudokite pokalbių programėles, kai su darbuotoju galite bendrauti realiu laiku. Iškilusius klausimus dažniau spręskite telefonu, o prireikus padiskutuoti ilgiau – išmėginkite video skambučius.

Per pusę

Jei dalis įmonės darbuotojų dirba biure, o kita – nuotoliniu būdu, tuomet susiduriama su problema, kad tie, kurie kasdien dirba ranka rankon su vadovu biure yra labiau įsitraukę į bendrovės veiklą, nei tie, kurie visas užduotis savarankiškai atlieka už biuro sienų.

Svetainėje nagrinėjamame tyrime dauguma respondentų neaiškų atsakomybių darbuotojams skirstymą nurodė, kaip pagrindinę priežastį, apsunkinančią ne tik darbą, bet ir komunikaciją. Norint, kad visi darbuotojai būtų vienodai įsitraukę į veiklą, vadovas turėtų ne tik aiškiai nustatyti komandos narių atsakomybių ribas, bet ir būti atviras bendravimui, greitam problemų bei konfliktų sprendimui, nepriklausai nuo to, ar darbuotojas yra biure, ar dirba nuotoliniu būdu.

Sekite „Mano verslo“ naujienas, dalinkitės nuomone, užduokite klausimus „Facebook“ puslapyje „Verslo žinios. Mano verslas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą MANO VERSLO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba
 • Kavos virėjai turi būti kitokie

  Kai rinka perpildyta, o be naujų vis pasirodančių žaidėjų joje esti ir nemažai ilgiau veikiančių ir žinomų konkurentų, b...
  Gabija Vaitkevičienė „Verslo žinių“ „Gazelių“ aktualijų korespondentė
 • VMI kerta per dividendus

  Lietuva renkasi blogiausią įmanomą būdą – griežtą poziciją dividendų mokesčių lengvatos taikymo klausimu ir neskaidrumą.
    
 • Politinėje klampynėje reformos negimsta

  Prancūzų rašytojo Frederico Beigbederio vienas romanų bando mus įtikinti, kad „Meilė trunka trejus metus“. Ar tiek pat l...
    
 • Nei pelkė, nei miškas, kas?

  Atsimerki vieną rytą, ir vietoj pelkėto durpyno ošia miškas. Nūnai tokiais stebuklais užsiima miškininkai, kuriems, atro...
    
 • Nėra lyderio, nebus asociacijos

  Viena daugiausia narių turinti ir dar ne taip seniai vidinių skandalų supriešinta šalies asociacija „Linava“, jungian...

    
 • Ištuštėjusią Lietuvos rinką keičia į sotesnes šalis

  Kelininkai pastaruoju metu sulaukia labai mažai užsakymų. Šios srities įmonės viena per kitą kalba apie tai, kad projekt...
  Virgaudas Puodžiukas Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kelių katedros vedėjas

Verslo žinių pasiūlymai

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

http://www.vz.lt
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau