Į Kaziuko mugę – be grynųjų pinigų, užtat su banko kortele

Publikuota: 2016-03-04

Penktadienį Vilniuje prasidėjo tradicinė Kaziuko mugė, kurioje, organizatorių skaičiavimu, dalyvauja apie 1.500 prekybininkų. Planuojama, kad mugėje turėtų apsilankyti apie 0,5 mln. žmonių.

„Leidimus prekybai įsigijo 1.420 smulkiųjų verslininkų. Mugės dieną sulaukiame nemažai prekybininkų, kurie įsigyja leidimą ir pradeda prekybą. Pavyzdžiui, verbų rišėjos. Specialiai tokiems prekiautojams esame numatę atskiras prekybos vietas. Pernai mugėje dalyvavo apie 1.400 prekybininkų, šįmet laukiame bent šimtu daugiau“, – dalyvių gausą skaičiais iliustruoja Evelina Urbaitė, Kaziuko mugės atstovė.

Kainos tos pačios

Pasak atstovės, trečius metus kainos už prekybos vietas nekinta. Už 3 dienų leidimą prekiauti prekiauti 2 kv. m plote verslininkai turi sumokėti 21,27 Eur, už 6 kv. m ploto palapinę – 63,81 Eur, už 9 kv. m. ploto palapinę – 95,71 Eur, prekiaujantys iš automobilio – 127,62 Eur.

„Skatiname studentus, moksleivius, neįgaliųjų organizacijų atstovus prisijungti prie mugės. Jie prekybos vietos leidimus gali įsigyti su nuolaida. 3 dienų leidimas kainuoja 12,30 Eur“, – sako p. Urbaitė.

Mugėje be tautodailininkų, amatininkų, vietos smulkiųjų gamintojų, prekiaus ir užsienio verslininkai. Lankytojai galės rinktis iš 16 šalių atstovų į mugę atvežtų prekių.

Dauguma sertifikuotų

Mugės rengėjai stengiasi užtikrinti kuo platesnę prekybininkų įvairovę, mat pastaraisiais metais vis pasigirsdavo, kad Kaziuko mugėje vyrauja maisto produktų pardavėjai.

„Stengiamės riboti maisto produktais prekiaujančių verslininkių skaičių. Be to, kiekvienoje gatvėje bus zona, kurioje bus galima įsigyti maisto produktų. Lankytojams bus paprasčiau orientuotis“, – pasakoja p. Urbaitė.

Pasak pašnekovės, apie 70% prekiautojų prekės sertifikuotos – pažymėtos tautinio ar kulinarinio paveldo ženklu. Vis dėlto pasitaiko, kad mugės metu ant prekystalių galima pamatyti ir toli gražu ne pačios aukščiausios kokybės gaminių.

„Visi norintys prekiauti mugėje iš pradžių turi atsiųsti gaminių nuotraukas. Nors ir atidžiai atrenkame prekiautojus, tačiau vis tiek pasitaiko, kad ant prekystalių atsiranda masinės produkcijos. Mugės kontrolieriai, kurie mugės dienomis stebi dalyvius, fiksuoja pažeidimus. Būna, kad kontrolieriai įspėja prekiautoją, tačiau sugrįžę po valandos ant prekystalio vėl pamato išrikiuotus gaminius. Aišku, dalyvių daug, visus pamatyti, kontroliuoti, sudėtinga“, – šneka atstovė.

Antrus metus lankytojai už prekes mugėje galės atsiskaityti banko kortelėmis. Anot p. Urbaitės, šįmet smulkieji verslininkai jau drąsiau domisi galimybe 3 mugės dienoms išsinuomoti banko kortelių skaitytuvą.

„Miestiečiai piniginėse nešiojasi nedaug grynųjų pinigų, todėl naudojasi galimybe mokėti kortele. Tai ypač aktualu kalviams ar keramikams, kurių gaminiai yra brangesni. Kita vertus, šįmet kortelių skaitytuvus planuoja turėti ir daugiau smulkesnėmis prekėmis prekiaujantys verslininkai“, – nurodo pašnekovė.

Kaziuko mugė Vilniaus senamiestyje vyksta kovo 4 - 6 dienomis.

Sekite „Mano verslo“ naujienas, dalinkitės nuomone, užduokite klausimus „Facebook“ puslapyje „Verslo žinios. Mano verslas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą MANO VERSLO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba
 • Kavos virėjai turi būti kitokie

  Kai rinka perpildyta, o be naujų vis pasirodančių žaidėjų joje esti ir nemažai ilgiau veikiančių ir žinomų konkurentų, b...
  Gabija Vaitkevičienė „Verslo žinių“ „Gazelių“ aktualijų korespondentė
 • VMI kerta per dividendus

  Lietuva renkasi blogiausią įmanomą būdą – griežtą poziciją dividendų mokesčių lengvatos taikymo klausimu ir neskaidrumą.
    
 • Politinėje klampynėje reformos negimsta

  Prancūzų rašytojo Frederico Beigbederio vienas romanų bando mus įtikinti, kad „Meilė trunka trejus metus“. Ar tiek pat l...
    
 • Nei pelkė, nei miškas, kas?

  Atsimerki vieną rytą, ir vietoj pelkėto durpyno ošia miškas. Nūnai tokiais stebuklais užsiima miškininkai, kuriems, atro...
    
 • Nėra lyderio, nebus asociacijos

  Viena daugiausia narių turinti ir dar ne taip seniai vidinių skandalų supriešinta šalies asociacija „Linava“, jungian...

    
 • Ištuštėjusią Lietuvos rinką keičia į sotesnes šalis

  Kelininkai pastaruoju metu sulaukia labai mažai užsakymų. Šios srities įmonės viena per kitą kalba apie tai, kad projekt...
  Virgaudas Puodžiukas Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kelių katedros vedėjas

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

http://www.vz.lt
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau