„Girteka“ Šiauliuose: nuo švarių uniformų kasryt iki pamokų planšetėse

Publikuota: 2016-08-31
Autorius „Verslo žinios“

Dar dažais kvepiančiame „Girteka Logistics“ logistikos centre Šiauliuose po stogu tilpo ir modernus mokymo centras, ir transporto bei krovinių srautais besirūpinantys padaliniai bei pirmasis įmonės vilkikų servisas, kuriame remontuojami ir į sunkius eismo įvykius kelyje patekę sunkiasvoriai.

Skaičiuojama, kad 6,47 ha ploto sklype išdygęs pastatas yra daugiau nei 9.000 kv. m ploto. Didžioji jo dalis – 6.000 kv. m – skirta serviso zonai, mažesnioji – administracinėms patalpos, išdėliotoms per tris pastato aukštus. Teritorijoje įrengta daugiau nei 400 stovėjimo vietų lengviesiems automobiliams ir daugiau nei 200 – vilkikams. Atkreipus dėmesį, kad kai kurios stovėjimo aikštelės dalys laisvai prieinamos visiems, kitos – saugomos užkardų, Kristianas Kaasas Mortensenas, „Girteka Logistics“ komunikacijos vadovas, aiškina, kad į vienas vairuotojai, įmonės lankytojai atkeliauja trumpam, kitos skirtos tiems, kurie nori savo automobilį išvykdami į reisą palikti saugiai.

Pamokos – planšetėse

Šiaulių logistikos centre įkurtas mokymo centras. Šiame, sako Daiva Kirklienė, Mokymų centro vadovė, dėstomos mažiausiai penkios skirtingos programos, o įgūdžius lavinantys vilkikų vairuotojai užuot naudojęsi popieriniais užrašais, visas užduotis gali atlikti planšetėmis.

Ponia Kirklienė sako, kad Šiauliuose mokymuose dalyvauja tie, kuriems teks krovinius vežti į ir iš Europos šalių, taip pat Olandijos. Vilniuje mokomi tie vairuotojai, kurie krovinius veš į Skandinavijos šalis bei Rytus.

Pašnekovė pabrėžia, kad be teorijos mokymų vykdomi ir praktiniai, o šiems bus įrengta atskira klasė tiek Vilniaus logistikos centre, tiek Šiauliuose.

„Sujungsime du jūrinius konteinerius ir mokysime vairuotojus sukrauti paletes, jas iškrauti, naudotis krautuvu. Be to, turėsime grandinių dėjimo stendą, kur bus galima mokytis uždėti grandines ant vilkiko ratų. Anksčiau tokius mokymus vesdavome lauke, prie vilkiko, tačiau, viena vertus, ne visada tam tinkamos oro sąlygos, kita vertus, kai grupės didelės, o mokytojas vienas, ne visi jį girdi ir mato“, – aiškina p. Kirklienė.

Prasidėjus rudeniui mokymo centrus pasieks ir dar viena naujovė. Mokytis, kaip elgtis su puspriekabėmis-šaldytuvais, „Girteka Logistics“ vairuotojai galės maigydami programėlę planšetėse, o ne stovėdami greta puspriekabės.

„Į planšetėje įdiegtą simuliatorių bus perkeltas visas vadinamojo šaldytuvo valdymo blokas, toks, koks yra ir ant puspriekabės, kur jį pasiekti žemesniems sunku. Be to, kadangi įjungus valdymo skydą puspriekabė ima garsiai veikti, ne visi grupės mokiniai gali girdėti tai, ką pasakoja mokytojas“, – teigia p. Kirklienė.

Pasak jos, iš pradžių buvo ieškoma gamintojo sukurtos programinės įrangos mokymui, bet susisiekus su puspriekabių-šaldytuvų šaldymo ir valdymo įrangos gamintoja, bendrove „Thermo King“, paaiškėjo, kad šie programėlės neturi.

„Prieinamos viešai mums netiko, tad nusprendėme investuoti patys. Visgi gamintojas susisiekė su mumis ir išėjo taip, kad remiantis „Girteka Logistics“ patirtimi ir poreikiais kuriama programėlė, kurios kūrimą finansuoja partneris „Thermo King“ ir kurią jis vėliau naudos savo reikmėms“, – šypteli pašnekovė.

Švari uniforma – kas rytą

3.000 kv. m plotas logistikos centre skirtas administracijos patalpos. Šiose kol kas dar erdvu, yra tuščių stalų, tačiau, sako p. Kaasas Mortensenas, tai – erdvė plėtrai.

Administracinėse patalpose įkurdinti ne tik transporto vadybininkai, buhalterija, kiti padaliniai, bet ir, pavyzdžiui, įrengtos patalpos vairuotojams, grįžusiems iš reisų. Šiose – skalbyklės su džiovyklomis, dušai, tualetai, virtuvė, užkandžių automatai.

Pirmasis logistikos centro aukštas skirtas vilkikų remonto dirbtuvėms. Šiose, aiškina Justinas Bureikis, bendrovės „Sirin Development“, įgyvendinusios „Girteka Logistics“ logistikos centro Šiauliuose projektą, statybos projektų koordinatorius atliekami visi sunkiasvorių remonto darbai. Šiauliečiams tenka išlyginti vilkikų kabinas, į vietą sugrąžinti metalo konstrukcijas, taisyti variklius ir pan.

Serviso zonoje, sako p. Bureikis, naudojamas LED apšvietimas, kurį papildo natūrali dienos šviesa, krentanti per langus stoge. Langai išdėlioti taip, kad šviesa iš lauko apšviestų ne, pavyzdžiui, remontuojamas vilkikų kabinas, priekabas, puspriekabes, o tarp remonto vietų paliktus praėjimus mechanikams.

Čia pat įrengta patalpa salonų valymui, dvi plovyklos.

Virš serviso zonos – mechanikams skirtos patalpos, kuriose taip pat įrengta virtuvė, galima nusiprausti. Be to, sako p. Bureikis, darbo dienos pabaigoje mechanikai gali palikti purvinus drabužius. Šie per naktį išskalbiami ir išdėliojami į kiekvienam darbuotojui priklausančias spinteles.

Taupo energiją

Anot p. Bureikio, daug dėmesio statant logistikos centrą skirta pastato ilgaamžiškumui, taip pat – energijos ir išteklių taupymui. Pavyzdžiui, įrengta rekuperacijos sistema leidžia iš pastato išeinančiam orui pašildyti įeinantį, o plovyklos vanduo surenkamas, išvalomas ir naudojamas dar kartą.

Kreiptas dėmesys ir į tokias smulkmenas, kaip, pavyzdžiui, kokiomis trinkelėmis grįstas logistikos centro kiemas. Pasirinktos tos, kurių paviršių galima išnaudoti efektyviausiai ir ant kurių sunkiasvorių vilkikų svoris pasiskirsto tolygiausiai. Sustiprintos grindys ir logistikos centro viduje.

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TRANSPORTO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių transporto bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
DFDS Seaways, AB71.34816.114727
Lietuvos paštas, AB66.4241.0355.688
Aibės logistika, UAB90.0541.406113
Ferteksos transportas, UAB65.7029.04324
Vlantana, UAB133.0532.0091.451
Baltic transline, UAB64.69071210
Hegelmann transporte, UAB110.6194.951573
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
ME transportas, UAB124.8911.3051.485
ME Trailers, UAB96.91213.90330
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
3 UAB „Marci Group“ 2.800,9% Kauno
6 UAB „Ruscargo“ 1.517,5% Vilniaus
23 UAB „Translinas“ 800,4% Kauno
46 UAB „MB idėja“ 625,2% Vilniaus
60 UAB „Dotransa“ 535,1% Klaipėdos

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau