„CityBee“ perka 200 automobilių ir atidaro 30 naujų stotelių

Publikuota: 2016-03-04
Autorius „Verslo žinios“

Dalijimosi automobiliais paslaugą „CityBee“ teikianti UAB „Prime Leasing“ šiemet nusprendė išplėsti automobilių parką du kartus – iki 400 automobilių.

Miegamuosiuose rajonuose bendrovė įsteigs dar 30 „CityBee“ automobiliams skirtų stotelių.

„Vilniaus miestas taps lygus Kopenhagai, kur dalijimuisi skirta 400 automobilių. Nosį nušluostėm netgi Londonui su elektromobiliais: mes buvome pirmi, paleidome penkis elektromobilius ir pastatėme tris įkrovos stoteles. Londonas tą padarė tik po kurio laiko“, – sako Aurimas Drūtys, „Prime Leasing“ vadovas.

Kokiais tiksliai automobilių modeliais bendrovė pildo turimą parką – neatskleidžiama, tačiau p. Drūtys tikina, jog renkantis visuomet atsižvelgiama į vartotojų norus.

„Esame atviri pasiūlymams. Pavyzdžiui, matome, kad Lietuva yra „Volkswagen“ mėgėjų kraštas, todėl pamėginome dirbti su „Volkswagen“. Jei matysim, kad mėgiama „Toyota“, bus ir šie automobiliai“, – sako p. Drūtys ir priduria, kad pasirinkimui įtaką daro ir automobilio kaina.

VŽ jau rašė, kad be „Volkswagen“ dalijimosi automobiliais paslaugos parką papildys nauji „Peugeot“ automobiliai.

Tobulina programėlę

Tarp naujienų – galimybė automobilį užsisakyti iš anksto. „CityBee“ mobiliojoje programėlėje bus atnaujintas vadinamasis automobilių radaras ir prireikus transporto priemonę bus galima rezervuoti iš anksto.

Bendrovė patobulino atsiskaitymo už paslaugas sistemą. Ponas Drūtys pasakoja, už keliones bus galima susimokėti ne tik pavedimu, bet ir susiejus turimą mokėjimo kortelę su „CityBee“ – mokestis bus nuskaičiuojamas automatiškai.

„CityBee“ neseniai skelbė žengianti į Kauną, kur pradės nuomoti dviračius. Ponas Drūtys neslepia, kad planų šiame mieste yra ir daugiau, tačiau kol kas Vilnius išlieka pagrindiniu miestu, mat yra ypač tinkamas dalijimosi automobiliais paslaugai.

Pirmiausia pėstieji

Vilniaus miegamuosiuose rajonuose atsirasiančios 30 „CityBee“ stotelių, tikina p. Drūtys, išdėliotos taip, kad būtų kuo patogesnės tiems gyventojams, kuriems naudotis viešuoju transportu ne taip patogu: nėra arti stotelių, reti maršrutai ir pan. Ateityje bendrovė naujas stoteles steigti žada įsiklausydama į Vilniaus bendruomenių poreikį – pirmiausia nauji dalijimosi automobiliais taškai atsiras ten, kur pageidaus aktyvūs miestiečiai.

Anot Remigijaus Šimašiaus, Vilniaus mero, toks derinimas – tik pradžia. Ateityje dalijimosi automobiliais paslauga, tokios sistemos, kaip „Uber“, dviračių nuoma turėtų papildyti sostinės viešojo transporto tinklą.

Tiesa, meras pabrėžia, kad pirmiausia prioritetas skiriamas pėstiesiems. Miestas planuoja įrengti šaligatvius ten, kur jų nėra, patobulinti ir išplėsti esamus. 2017 m. planuose – dviračių takų plėtra. Trečiuoju etapu, anot mero, rengiamasi tobulinti viešojo transporto sistemą, atnaujinti transporto priemones ir pan. Didžiausias dėmesys dalijimosi automobiliais paslaugai bus skirtas tik tinkamai sutvarkius svarbesnes sritis.

Ponas Šimašius neslepia, kad norėtų mieste matyti daugiau elektromobilių, todėl jau šiemet turėtų būti pristatytas įkrovos stotelių plėtros planas. Drauge jis pabrėžia, kad prie elektromobiliams skirtos infrastruktūros gausinimo turėtų prisidėti ir verslas.

„Pavyzdžiui, prekybos centrai. Juk natūralu, kad per valandą, kurią ten praleidi, gali įkrauti bateriją. Lygiai taip pat įkrovos stotelės galėtų atsirasti ir degalinėse“, – tikina meras.

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TRANSPORTO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių transporto bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
DFDS Seaways, AB71.34816.114727
Lietuvos paštas, AB66.4241.0355.688
Aibės logistika, UAB90.0541.406113
Ferteksos transportas, UAB65.7029.04324
Vlantana, UAB133.0532.0091.451
Baltic transline, UAB64.69071210
Hegelmann transporte, UAB110.6194.951573
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
ME transportas, UAB124.8911.3051.485
ME Trailers, UAB96.91213.90330
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
3 UAB „Marci Group“ 2.800,9% Kauno
6 UAB „Ruscargo“ 1.517,5% Vilniaus
23 UAB „Translinas“ 800,4% Kauno
46 UAB „MB idėja“ 625,2% Vilniaus
60 UAB „Dotransa“ 535,1% Klaipėdos

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau