„Girtekos“ įmonių byla dėl neteisėtos degalų apyvartos perduota teismui

Publikuota: 2016-01-04
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Autorius „Verslo žinios“

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) teismui perdavė bylą, kurioje trijų „Girtekos“ įmonių grupės bendrovių buvęs vadovas kaltinamas neteisėta dyzelinio kuro apyvarta stambiu mastu.

Laura Tyrylytė, UAB „Girteka Logistics“ viešųjų ryšių projektų vadovė, VŽ patvirtino, kad byloje figūruoja grupei priklausanti UAB „Trasis“, kuriai tuo metu vadovavo Sigitas Plaušinaitis.

Kaltinamasis valstybei padarė 605.000 Eur žalą. Pasak „Girtekos“ ją ikiteisminio tyrimo metu atlygino grupės įmonės.

Vežė iš Rusijos

Pareigūnai išsiaiškino, kad Šiauliuose registruotų įmonių vadovas 2013 ir 2014 m. stambiu mastu organizavo neteisėtą akcizais apmokestinamų prekių (dyzelinio kuro) įgijimą, laikymą ir jo panaudojimą. Nustatyta, kad dyzelinis kuras neteisėtai būdavo įsigyjamas pasinaudojus 7 Rusijos Federacijoje registruotoms bendrovėms priklausančiais vilkikais.

Pasak FNTT pranešimo, Rusijos bendrovėms priklausantys vilkikai į Lietuvos Respubliką įvažiuodavo su dyzelinio kuro pilnais standartiniais kuro bakais, tačiau šis kuras nebūdavo panaudojamas Rusijos bendrovių reikmėms, o neteisėtai patekdavo į šiauliečio vadovaujamų bendrovių vilkikų, vykstančių su kroviniais į Europos šalis, kuro bakus.

Išaiškinta, kad dideliu mastu vykstantis kuro perpylimas buvo vykdomas visą parą. Per dvejus metus iš Rusijos bendrovėms priklausančių vilkikų kuro bakų į Lietuvoje registruotų vilkikų kuro bakus per 1.044 kartus neteisėtai buvo perpilta daugiau kaip 1.099 t dyzelinio kuro, kurio muitinė vertė viršija 658.000 Eur.

FNTT specialistai suskaičiavo, kad Šiauliuose registruotos bendrovės, vengdamos prievolės mokėti mokesčius už įgytą dyzelinį kurą, nedeklaravo ir nesumokėjo daugiau kaip 605.000 Eur akcizų, muito ir pridėtinės vertės mokesčių.

Taip pat FNTT tyrėjai nustatė, kad šiaulietis transporto bendrovių direktorius, pasinaudodamas septynioms Rusijoje registruotoms bendrovėms priklausančiais vilkikais, per 1.044 kartus įsigijo didelį kiekį dyzelinio kuro, kurio įsigijimo neįformino buhalterinės apskaitos dokumentais – PVM sąskaitomis-faktūromis ir šio kuro įsigijimo neįtraukė į bendrovių buhalterinę apskaitą, dėl ko iš dalies nebuvo galima nustatyti jo vadovaujamų bendrovių veiklos, turto, įsipareigojimų dydžio už 2013 ir 2014 m.

Anot Rūtos Andriuškaitės, FNTT atstovės spaudai, įtarimai pareikšti tik įmonių vadovui, ne juridiniams asmenims. Ponui Plaušinaičiui už apgaulingą apskaitą gresia bauda areštas arba laisvės netikimas iki 4-erių metų, o už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestintomis prekėmis – bauda areštas arba iki 7-erių metų kalėjimo.

Bendradarbiauja su pareigūnais

„Patvirtiname, jog šiandien FNTT išplatintame pranešime minimos įmonės priklauso „Girtekos“ įmonių grupei. Tai baigiamieji proceso veiksmai, kuriais užbaigiamas tyrimas, pradėtas dar praėjusių metų pradžioje“, – VŽ atsiųstame atsakyme tvirtina „Girteka“.

„Pasitikime teisėsaugos pareigūnais bei valstybinėmis institucijomis ir esame visuomet pasirengę su jomis bendradarbiauti. „Girtekos“ įmonių grupė yra atvira ir nesikrato atsakomybės bei yra pasirengusi atsakyti už savo klaidas. Kaip ir minima FNTT pranešime, žala, padaryta valstybei, jau yra atlyginta“, – tvirtina bendrovė.

Pasak p. Tyrylytės, „Girtekos Logistics“ atstovės, tyrimo metu tiek „Girtekos“ įmonių grupė, tiek su tyrimu susijusios įmonės nuo pat pradžių atvirai bendradarbiavo su tyrimą vykdančiais pareigūnais, teikė jiems visą būtiną informaciją bei duomenis.

Paklausta, ar p. Plaušinaitis vis dar dirba įmonių grupėje, p. Tyrylytė teigė, kad bendrovė šio klausimo komentuoti nenori.

Trys Šiaulių įmonės įmonės

Kaip rodo „Creditinfo“ pateikiami Registrų cento duomenys, neteisėtos veikos metu p. Plaušinaitis ėjo trijų Šiauliuose registruotų įmonių direktoriaus pareigas – krovinio kelių transporto UAB „Trasis“, UAB „Termo Trans“ ir UAB „Termolita“. Vadovų pakeitimai Reigstrų centre buvo atlikti praėjus maždaug mėnesiui nuo FNTT atliktų kratų. Visose trijose įmonėse p. Plaušinaitį pakeitė Darius Švambaris, kuris joms vadovauja iki šiol.

infogr.am::infogram_0_uab_trasis_uab_termo_trans_ir_uab_termolita_pajamos

„Trasį“, „Termo Trans“ ir „Termolitą“, kaip ir kitas „Girtekos“ grupės įmones, valdo UAB „ME investicija“. Pastarosios 90% akcijų turi Mindaugas Raila, 10% – Edvardas Liachovičius. Įmonių grupėje veikia 29 įmonės, visų jų akcijas per tarpines įmones valdo MEI savininkai. Bendrovės duomenimis, grupėje dirba daugiau nei 7.100 darbuotojų.

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TRANSPORTO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių transporto bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
DFDS Seaways, AB71.34816.114727
Lietuvos paštas, AB66.4241.0355.688
Aibės logistika, UAB90.0541.406113
Ferteksos transportas, UAB65.7029.04324
Vlantana, UAB133.0532.0091.451
Hegelmann transporte, UAB110.6194.951573
Baltic ground services, UAB68.4013.525307
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
ME transportas, UAB124.8911.3051.485
ME Trailers, UAB96.91213.90330
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
3 UAB „Marci Group“ 2.800,9% Kauno
6 UAB „Ruscargo“ 1.517,5% Vilniaus
23 UAB „Translinas“ 800,4% Kauno
46 UAB „MB idėja“ 625,2% Vilniaus
60 UAB „Dotransa“ 535,1% Klaipėdos

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau