Vilniui siūlo viešinti prekiavimo ir reklamos leidimų išdavimą

Publikuota: 2017-01-04
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Leidimų išdavimo prekiauti renginių metu bei reklamuoti prekes ar paslaugas viešose vietose procesus siūloma viešinti, taip naikinant korupcines rizikas.

Tokius pasiūlymus Vilniaus miesto savivaldybei teikia Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Jos teigimu, lauko kavinių ir prekybos kioskų (paviljonų) įrengimo projektus ir susijusius dokumentus nagrinėja (tikrina) ir jiems pritaria tie patys specialistai. Tai, STT pareigūnų vertinimu, didina korupcijos pasireiškimo riziką.

Todėl STT savivaldybei siūlo kelis dalykus: aktyviaus stebėti tokių Miesto plėtros departamento specialistų viešus ir privačius interesus bei aktyviau viešinti procesus ir jų rezultatus. T.y. skelbti sprendimus dėl pritarimo lauko kavinių ir prekybos kioskų (paviljonų) įrengimo, taip pat – informaciją apie išduotus leidimus prekiauti (teikti paslaugas) iš kioskų, paviljonų, lauko kavinių.

„Neabejotinai reikia viešinti ir savivaldybės leidimų įrengti išorinę reklamą Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje išdavimo, sprendimų priėmimo procesą. Išorinės reklamos komisijos posėdžiai, kuriuose priimami sprendimai, turėtų būti atviri visuomenei, reklaminės veiklos subjektams ir įvairioms visuomeninėms organizacijoms, dirbančioms reklamos srityje“, – pranešime cituojamas Romualdas Gylys, STT Korupcijos prevencijos valdybos viršininkas.

Rūta Matonienė, Vilniaus miesto savivaldybės Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja, teigia, kad STT rekomendacijas vertina teigiamai ir jos bus įgyvendintos. Taigi, du kartus per metus savivaldybės administracijos vadovas bus supažindintas su minėtų specialistų privačių interesų analize. O jau dabar skelbiama informacija apie leidimus bus išplėsta ir pildoma.

Tiesa, p. Matonienė VŽ pažymėjo, kad vis dėlto kiekvieną departamento leidimą tikrina ir jam pritaria arba ne dar 3–6 savivaldybės padaliniai.

„Miesto plėtros departamentas pagal kompetenciją tikrina lauko kavinių, kioskų, paviljonų įrengimo projektus ir jiems pritaria. Pats patvirtintas projektas nesuteikia teisės pradėti prekiauti ar teikti paslaugas lauko kavinėje, paviljone ar iš kiosko. Suderintus projektus turėdami fiziniai ar juridiniai asmenys kreipiasi į Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Turto departamento Verslo licencijavimo ir leidimų skyrių su prašymu išduoti leidimą prekiauti (teikti paslaugas) iš kiosko, paviljone ar lauko kavinėje. Kiekvieną savivaldybei pateiktą lauko kavinės ar kiosko (paviljono) projektą tikrina ir jam pritaria 3-6 skirtingų savivaldybės padalinių specialistai, tai priklauso nuo projektuojamo objekto techninės charakteristikos, jo įrengimo vietos, projekto sprendinių ir pan. bei tikrinančių specialistų kuruojamos srities“, – aiškina p. Matonienė.

Pasak jos, atskirti projekto tikrinimo ir pritarimo jam procedūrų nėra galimybės, kadangi kiekvienas specialistas projektui raštiškai pritarti gali tik patikrinęs projektą pagal savo kompetenciją, t. y. pasirašydamas atsako už projekto sprendinių atitikimą jo kuruojamą sritį reglamentuojantiems teisės aktams.

2016 m. savivaldybė išdavė:

  • Leidimai įrengti išorinę reklamą – 1.821 vnt.
  • Leidimai prekybai renginių metu - 1.412 vnt.
  • Leidimai prekybai iš kiosko ar paviljono – 694 vnt.
  • Leidimai prekiauti lauko kavinėse - 322 vnt.

STT atlikdama korupcijos rizikos analizę vertina praktinį teisinio reguliavimo vykdymą, analizuoja, ar įstaigos veikloje yra pakankamai viešumo, kontrolės, ar nėra perteklinių reikalavimų norint gauti paslaugas. 2016 m. metais STT atliko 16 korupcijos rizikos analizių, antikorupciniu požiūriu įvertino 267 teisės aktus ar jų projektus.

Rizikingiausiomis įstaigų veiklos sritimis laikomos: prekių, paslaugų ir darbų pirkimas, turto valdymas, naudojimas ir disponavimas, verslo priežiūra, ES lėšų skyrimas ir naudojimas, įdarbinimas, viešųjų ir administracinių paslaugų teikimas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PREKYBOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių prekybos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
Mineraliniai vandenys, UAB152.5929.698233
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Rimi Lietuva, UAB313.5461.7803.409
EUROVAISTINĖ, UAB206.2667221.539
Gintarinė vaistinė, UAB109.7263.621851
Nemuno vaistinė, UAB164.3477.1211.253
ACC Distribution, UAB180.158288130
AVAD Baltic, UAB166.4153.95819
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1 UAB „Sominis technology“ 4.149,7% Vilniaus
2 UAB „Topo grupė“ 3.107,8% Kauno
8 UAB „Aneroidas“ 1.240,4% Vilniaus
9 UAB „Garden paradise“ 1.146,0% Vilniaus
12 UAB „Metruna“ 1.083,6% Klaipėdos

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau