Vietoje apgriuvusių sandėlių Nidoje – 5 žvaigždučių „Radisson Blu“

Publikuota: 2016-10-05
Autorius „Verslo žinios“

Ant marių kranto Nidoje vietoje apleistų buvusio žuvininkystės ūkio pastatų įsikurs penkių žvaigždučių viešbutis „Radisson Blu“. Po maždaug metus trukusių derybų projekto plėtotoja UAB „Marina Nida“ ir tarptautinis operatorius „Carlson Rezidor“ pasirašė viešbučio valdymo sutartį.

„Tiesą sakant, gavę pasiūlymą mes dvejojome. Lietuvos rinkoje nesame naujokai, bet Neringą buvome matę tik žemėlapyje. O kai nuvykome apžiūrėti vietos, buvome apstulbę – seniai nebuvau matęs tokio nuostabaus gamtos kampelio Europoje. Abejonių nebeliko“, – sako Darrenas Blanchardas, tarptautinio viešbučių tinklo „Carlson Rezidor“ verslo plėtros direktorius.

Jis teigia, kad projektas pagal techninius parametrus ne visai atitinka „Radisson Blu“ prekės ženklo koncepciją – statybos šioje teritorijoje gerokai suvaržytos, tad teko susitaikyti su mažesniu kambarių skaičiumi, mažesnėmis erdvėmis, specifine architektūra. Tačiau, anot, p. Blanchardo, išskirtinis vietos žavesys tai kompensuoja.

„Radisson Blu Hotel & SPA Nida Marina“ viešbutyje ketinama įrengti 90-100 kambarių, o investicijos į šį projektą sieks apie 20 mln. Eur.

„Tai nebus pats pelningiausias „Radisson Blu“ ženklo viešbutis. Bet tai bus vienas iš tų objektų, kurie yra tarsi vizitinė mūsų tinklo kortelė, atspindinti mūsų verslo filosofiją, socialinę atsakomybę ir kartu suteikia mūsų klientams išskirtinę patirtį“, – kalba p. Blanchardas.

Planuojama, kad bus statomi trys viešbučio korpusai. Pagrindiniame bus įrengtas nedidelis konferencijų centras su trimis salėmis, restoranas, virš kurio projektuojamas atviras lauko amfiteatras, skirtas įvairioms visuomenėms šventėms, renginiams bei koncertams. Tarp pagrindinio viešbučio korpuso ir antrojo korpuso projektuojamas komercinis pasažas, kur galėtų įsikurti smulkieji prekybininkai. Po visais trimis korpusais bus pastatyta bendra požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Šį viešbutį projektuoja „Kančo studija“ – projektinius pasiūlymus ši projektavimo bendrovė pristatė praėjusių metų pabaigoje, tiesa, juos dar tobulino.

Investicijos buksavo dešimtmetį

ne kartą rašė, kad 2006 m. minėtus žuvininkystės ūkio pastatus įsigijo verslininkas Gintautas Bertašius, Lietuvos garbės konsulas Šveicarijos Tičino kantone, investicijų pritraukimo bei valdymo bendrovės „Agus Group“ direktorius. Reikiamų leidimų derinimas su Kultūros paveldo departamentu (KPD) prie Kultūros ministerijos, Valstybės saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) prie Aplinkos ministerijos užtruko dešimtmetį.

Ponas Bertašius ir Arūnas Šimkus – projektą plėtojančios bendrovės „Marina Nida“ valdybos nariai, pasakoja, kad planus pakoregavo krizė, o be to, Neringoje nebuvo parengti teritorijų planavimo dokumentai kaip Nacionalinio parko tvarkymo planas, bendrasis planas – šios procedūros užtruko.

„Dabar, pasirašę viešbučio operavimo sutartį, iš Neringos savivaldybės ir priežiūros institucijų turime sulaukti projektavimo sąlygų, tuomet rengsime techninį projektą. Planuojame, kad po metų įvykdysime visas sąlygas ir gausime statybos leidimą. Tuomet galėsime griauti senus pastatus bei imtis viešbučio statybų. Šiuo metu esame pasirašę sutartis su projektuotojais – „Kančo studija“, bei su įmone „Contestus“ dėl techninės priežiūros. Rangovus rinksimės vėliau“, – proceso eigą aiškina p. Bertašius.

Bus kur apgyvendinti prezidentus

Ponas Bertašius pasakoja, kad derybos su „Carlson Rezidor“ truko beveik metus.

„Mes derėjomės su daugiau viešbučių tinklų, bet dirbti su „Carlson Rezidor“ buvo malonumas – jie itin konstruktyvūs, konkretūs. Mes nesijautėme lyg derėtumės su kita puse – dirbome kaip viena komanda. Be to, noriu pabrėžti, kad prie sėkmingos šių derybų baigties labai stipriai prisidėjo Tomas Danilevičius, bendrovės „Agus Real Estate“ vadovas, - kalba p. Bertašius.

Planuojama, kad viešbutis „Radisson Blu Hotel & SPA Nida Marina“ duris atvers 2019 m. pabaigoje arba 2020 m. pradžioje.

Darius Jasaitis, Neringos savivaldybės meras, teigia, kad Nidai verkiant reikia tokio lygio viešbučio.

„Pavyzdžiui, Vokietijos prezidentas, atvykęs į Nidą negalėjo čia pasilikti nakvynei nes pagal protokolą nebuvo tinkamo viešbučio. Tokių atvejų buvo daugiau. Esu įsitikinęs, kad „Radisson Blu“ šią mūsų problemą išspręs, o pats tinklas įgis labai įtakingų klientų. Be to, šis projektas pakeis Nidos veidą – vietoje apleistų pastatų kurorto centre bus sukurtas naujas kokybiškas traukos centras“, – sako p. Jasaitis.

VŽ primena, kad trečiadienį „Carlson Rezidor“ su Lietuvos bendrovėmis pasirašė dviejų viešbučių valdymo sutartis – su „Marina Nida“ dėl „Radisson Blu“ viešbučio Nidoje ir su antrine investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ įmone „Investmiros valdymas“ dėl „Radisson Red“ viešbučio Vilniuje, dešiniajame Neries krante vystomame k18B komplekse, kurį projektavo architekto Danieliaus Libeskindo bendrovė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių prekybos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
Mineraliniai vandenys, UAB152.5929.698233
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Rimi Lietuva, UAB313.5461.7803.409
EUROVAISTINĖ, UAB206.2667221.539
Gintarinė vaistinė, UAB109.7263.621851
Nemuno vaistinė, UAB164.3477.1211.253
ACC Distribution, UAB180.158288130
AVAD Baltic, UAB166.4153.95819
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1 UAB „Sominis technology“ 4.149,7% Vilniaus
2 UAB „Topo grupė“ 3.107,8% Kauno
8 UAB „Aneroidas“ 1.240,4% Vilniaus
9 UAB „Garden paradise“ 1.146,0% Vilniaus
12 UAB „Metruna“ 1.083,6% Klaipėdos

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau