Libeskindo sukurtame viešbutyje – naujas „Radisson“ vardas

Publikuota: 2016-10-05
k18B projektas dešinėje Neries krantinėje. Libeskindo studijos vizualizacija.
k18B projektas dešinėje Neries krantinėje. Libeskindo studijos vizualizacija.

Dešiniajame Neries krante vystomame k18B komplekse įsikurs 200 kambarių „Radisson Red“ viešbutis. Tokio prekės ženklo ir koncepcijos, sukurtos Y kartos klientams, viešbutis kol kas veikia tik Briuselyje.

Trečiadienį viešbučio valdymo sutartį pasirašė tarptautinis operatorius „Carlson Rezidor“ ir 40 mln. Eur vertės projektą vystančios investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ antrinė įmonė „Investmiros valdymas“. „Radisson Red“ valdymo imsis pats „Carlson Rezidor“.

Sutarties sąlygos ir sumos neatskleidžiamos.

„Vilnius išlieka vienu iš sparčiausiai augančių sostinių regione, džiaugiamės čia investuodami, – spaudos konferencijoje kalbėjo Marius Žemaitis, „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas. – Galime patvirtint, kad susidomėjimas iš visų tinklų buvo stiprus, visiems projektas atrodė labai patrauklus.“

Viešbučio plotas turėtų siekti apie 10.000 kv. m, jį planuojama atidaryti 2020 m.

Naujasis viešbutis iškils kaimynystėje kito „Carlson Rezidor“ valdomo ir beveik 300 kambarių turinčio viešbučio „Radisson Blu Hotel Lietuva“. VŽ rašė, kad šalia pastarojo bus statomas 8 aukštų pastatas su 2 požeminiais aukštais automobilių statymo aikštelei. Šiai plėtrai bus skiriama bent 15,7 mln. Eur.

Tiesa, „Radisson Red“ koncepcija visai kitokia – šis tinklas sukurtas specialiai Y kartai, rašoma operatoriaus tinklalapyje.

„Tai nauja viešbučių filosofija, Y kartą pasiekianti per meną, muziką ir madą“, – teigia „Carlson Rezidor“.

Akcentuojama, kad „Radisson Red“ nuomojami ne kambariai, o „studijos“, kartu su savimi galima laikyti gyvūnus. Taip pat žengta kitų viešbučių pramintu taku – atsisakoma registratūros paslaugų, daugumą funkcijų atliks mobiliosios programėlės.

VŽ paklaustas, kas yra potencialus „Radisson Red“ klientas, Davidas Jenkinsas, „Carlson Rezidor“ viceprezidentas, įvardijo „pojūčių ir socialumo“ ieškantį žmogų.

„Aš pats viešbutyje Briuselyje praleidau savaitę, tad net toks kaip aš gali būti potencialus klientas, – nusijuokė jis. – Mobiliosios programėlės pagalba galima susisiekti su kitais viešbučio gyventojais, susitikti, skanauti vietinio maisto ar alaus. Tad čia apsistojantys žmonės ieško potyrių.“

Kol kas tokio tipo viešbutis veikia tik Briuselyje, čia jis atidarytas šiais metais. Planuojama, kad iki metų pabaigos duris turėtų atverti dar bent du – Brazilijos mieste Kampinase bei JAV, Mineapolyje. Iš viso šiuo metu rengiami ar vystomi 14, o iki 2020-ųjų „Carlson Rezidor“ planuoja atidaryti 60 „Radisson Red“ viešbučių 60-yje pasaulio miestų.

Sunku rasti nakvynę

Tiek projekto vystytojas, tiek viešbučių operatorius teigia, kad šiuo metu Vilnius – palankiausia vieta regione rengti naujus projektus.

„Pirma žiūrėjome į rinką, į patį miestą. Pastebėjome, kad Vilniuje trūksta geros kokybės viešbučių. Aš pats atvykau į Vilnių kelioms dienoms, tačiau mūsų valdomuose „Radisson“ neradau laisvo kambario – viskas užsakyta“, – kalbėjo p. Jenkinsas.

Jis Lietuvos sostinę įvardija kaip jauną ir kunkuliuojantį miestą, kuris turi itin daug potencialo IT sektoriuje. Taip pat vertina būsimus miesto projektus.

„Šiais metais Vilnius bus sėkmingiausia rinka Baltijos šalyse. O būsimą konferencijų centrą (vietoje Sporto rūmų – VŽ) matome kaip postūmį“, – teigė p. Jenkinsas.

Vilniaus potencialą naujiems viešbučiams, kaip rašė VŽ, įžvelgė ne vienas plėtotojas – žinoma bent apie 10 naujų projektų. Miesto meras Remigijus Šimašius tai įvardija kaip revoliuciją.

„Vilniuje jau vyksta viešbučių revoliucija, jau žinome ne apie vieną viešbutį. (...) Džiaugiuosi dėl šio susitarimo – Vilnius atviras, greitas ir augantis. Sostinei reikia naujų koncepcijų“, – sveikindamas projekto vystytojus kalbėjo p. Šimašius.

Derina projektą

Apie planus Konstitucijos prospekte esančią automobilių stovėjimo aikštelę pakeisti biurų bei viešbučio kompleksu buvo pranešta šių metų kovą, tačiau statybos darbų pradžia dar neaiški. Jų pabaigos datą sufleruoja viešbučio atidarymo planai. Tad galima manyti, kad 40 mln. Eur vertės projektas bus baigtas po ketverių metų, 2020 m.

VŽ paklaustas, kokioje vystymo stadijoje yra projektas, p. Žemaitis sako, jog „projektavimo“.

„Nuo vasaros esame projektavimo stadijoje – rengiami priešprojektiniai pasiūlymai. Tai yra žengimas toliau, palyginti su konkursiniu ir koncepciniu darbu. Šiuo metu dirbame dviejomis kryptimis: viešbučio projektavimas kartu su „Carlson Rezidor“ ir biurų dalis. Šiuo metu dirbame ties vidaus ir išorės projekto vizualizacija“, – aiškina p. Žemaitis.

Pasak p. Šimašiaus, savivaldybė taip pat įsitraukia į projekto paruošimą, jai itin svarbu, kad viešosios erdvės atitiktų visuomenės poreikius.

„Savivaldybė atstovauja tam, kad pats pastatas kuo geriau integruotųsi į miesto bendrą vaizdą bei gyvenimą. Nes, natūralu, reikės ir tam tikrų sprendimų taryboje. Net neabejoju, kad jis įgaus pavidalą su visais privalumais“, – sako Vilniaus meras.

Jis pabrėžia, kad architekto Libeskindo sukurtas pastatas yra geras ir kad Vilniui „šioje vietoje ekstravagancijos reikėtų“. Vis dėlto pagrindinis klausimas, kurį šiuo metu sprendžia suinteresuotos pusės – miestiečių judėjimas toje teritorijoje pėsčiomis.

„Pirmų aukštų integracija į miesto gyvenimą turbūt būtų pagrindiniai dalykai. Nedrįstu sakyti, kad jie buvo blogai (suprojektuoti – VŽ), tačiau buvo dalykų, į kuriuos nebuvo atsakyta. Interesas yra sukurti traukos centrą. Labai džiugu, kad interesas tas pats“, – sako p. Šimašius.

FOTOGALERIJA „Radisson Red“ Briuselyje (7 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių prekybos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Palink, UAB632.49911.3877.398
Sanitex, UAB480.50815.8031.147
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Rimi Lietuva, UAB313.5461.7803.409
EUROVAISTINĖ, UAB206.2667221.539
ACC Distribution, UAB180.158288130
Senukų prekybos centras, UAB351.69320.3483.767
EVD, UAB176.3937.132125
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1 UAB „Sominis technology“ 4.149,7% Vilniaus
2 UAB „Topo grupė“ 3.107,8% Kauno
8 UAB „Aneroidas“ 1.240,4% Vilniaus
9 UAB „Garden paradise“ 1.146,0% Vilniaus
12 UAB „Metruna“ 1.083,6% Klaipėdos

Verslo žinių pasiūlymai

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau