25 metus švenčiantis apšvietimo lyderis iššūkių nebijo

Publikuota: 2016-07-12

Jau ketvirtį amžiaus skaičiuojanti lietuviško kapitalo įmonė „Gaudrė“ jubiliejų pasitinka turėdama pripažintų apšvietimo ekspertų vardą. Išsikovoję šalies rinkos lyderio pozicijas, lietuviai ketina žengti į užsienio rinkas ir netrukus žada pristatyti absoliučiai naujus savo gaminius – keletas iš jų bus visiška naujovė ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Įmonės vadovas Vladislavas Mickevičius sako, kad pripažinimo ir sėkmės „Gaudrė“ sulaukė tada, kai suvokė, jog tinkamas apšvietimas – tai technologijų, dizaino, naudojimo patogumo bei adekvačios kainos visuma.

Ne tik pardavimai

Šiandien „Gaudrė“ – puikiai Lietuvoje žinomi apšvietimo sistemų ekspertai, įgyvendinę gausybę projektų – nuo individualių bei biuro interjerų apšvietimo iki sudėtingų architektūrinių, pramoninių, namų fasadų, pramoginių erdvių apšvietimo sistemų projektavimo ir įgyvendinimo. Jų nuveiktų darbų sąraše – „Klaipėdos Smeltės“, Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro Vilniuje (VU biblioteka), Prekybos centro RYO Panevėžyje, LR generalinės prokuratūros lauko apšvietimas, SPA Vilnius Anykščiuose vidaus ir lauko apšvietimo sprendimai, Menų inkubatoriaus Rupert Vilniuje architektūrinio apšvietimo sprendimai ir daugybė kitų mažesnių ir didelio masto projektų.

„Pradėjome, žinoma, nuo prekybos ir ši kryptis mums svarbi iki šiol – tikrai nebesuskaičiuotume, kiek privačių namų ir butų apšviečia mūsų šviestuvai. Juokauju, kad nuo pat veiklos pradžios buvome tiesiog užprogramuoti kokybei: pirmieji gaminiai, kuriais pradėjome prekiauti, buvo gerai Europoje žinomų gamintojų Glamox ir RZB šviestuvai, tad nuleisti kartelės nebegalėjome. Vis dėlto šiandien savęs vien pardavėjais nebevadiname. Žinoma, parduoti labai svarbu, bet dar svarbiau – pasiūlyti klientui apšvietimą tokį, kokio jam reikia. Esame patarėjai, apšvietimo specialistai, pasirengę surasti klientui geriausią sprendimą, o tik vėliau pasiūlyti tinkamiausią prekę. Kitą sykį reikiamam rezultatui nebūtinos didelės investicijos, galbūt užtenka nesudėtingo šviestuvo ar paprastos lemputės. Mūsų tikslas – ne parduoti brangiausią prekę, bet surasti tinkamą apšvietimo sprendimą ir išlydėti patenkintą pirkėją,“ – šypsosi bendrovės vadovas, jau du dešimtmečius į šviesos techniką besigilinantis Vladislavas Mickevičius.

„Gaudrės“ klientų būryje gausu ne tik pavienių pirkėjų, glaudžiai bendradarbiaujama su projektuotojais, architektais, ypač pradinėse projekto stadijose, kai dar tik kuriama bendra vizija, idėja. Pasak pašnekovo, apšvietimo pasaulis – daugialypis, ir jokiu būdu neapsiriboja vien tinkamo galingumo šviestuvo ar lemputės parinkimu.

„Prieš du dešimtmečius Lietuvoje buvo specialistų, išmanančių, kiek šviestuvų turi būti patalpoje, tačiau dizaino srityje tvyrojo absoliutus vakuumas, pavyzdžiui, mažai kas kalbėjo ir galvojo apie apšvietimo kokybę, įtaką kuriamam interjerui, psichologine ir fiziologine įtaką žmonėms. Lūžis įvyko suvokus, jog apšvietimas – be galo svarbi bet kurio projekto dalis, kuriai būtina skirti tiek pat dėmesio, kiek ir, pavyzdžiui, tinkamai elektros instaliacijai ar vėdinimo klausimams. Mes tikri, kad geriausias rezultatas pasiekiamas bendradarbiaujant įvairių sričių specialistams – architektams, šviesos dizaineriams, inžinieriams, net psichologams, kurie apie šviesos poveikį žmogaus savijautai galėtų pasakoti ilgas valandas,“ – tikina p. Vladislavas.

Vadovaujantis sinergijos principu šiandien suformuota ir „Gaudrės“ specialistų komanda. Joje dirba inžinieriai, architektai, šviesos dizaineriai, visi – aukščiausio lygio profesionalai, kai kurie turintys net mokslinį daktaro laipsnį. Skirtingų sričių ekspertai veikdami išvien randą optimaliausią apšvietimo sprendimą kiekvienam poreikiui. Ponas Mickevičius pabrėžia žodį „optimaliausią“: apšvietimas turi būti ne tik komfortiškas, o jo elementai – darniai įsilieti į bendrą interjerą ar eksterjerą, negalima pamiršti ir ekonominės pusės. „Apšvietimo sistemų kaina neturėtų sudaryti didesnės dalies projekto biudžeto, be to, labai svarbu ir energetinis efektyvumas, ir naudojimosi patogumas. Tik apgalvojus visus šiuos dalykus galima sakyti, jog rastas tinkamiausias sprendimas. Jo paieška – tai kūrybinis procesas, ne vien dizaino ir techninių specifikacijų derinys,“ – neabejoja p. Mickevičius.

Patys kuria šviestuvus

„Gaudrė“ – vieni iš nedaugelio šviesos sferoje veikiančių įmonių, ne tik prekiaujančių, bet ir vystančių gamybą: jau daugiau kaip 10 metų kompanija turi nuosavą šviestuvų liniją. Visi jie – nuo idėjos iki gamybos proceso – yra lietuvių kūrėjų darbas, o gimė iš noro pasiūlyti klientams tai, ko reikia jiems, o ne tai, ką galima rasti Europos gamintojų kataloguose. Pamatę, kad pirkėjui reikalingo varianto tiesiog niekur nėra, lietuviai ryžosi jį pagaminti patys. Taip atsirado šiuolaikiniais technologiniais sprendimais pagrįsta gaminių serija VINDO, kurios didelė sėkmė turbūt buvo staigmena ir patiems kūrėjams. Šiandien nuosavos produkcijos pardavimai „Gaudrei“ atneša trečdalį visų pajamų, o gamybos apimtys nenustoja augti nuo pat pirmųjų eksperimentinių gaminių. Prieš keletą metų į šviestuvus imta montuoti naujos kartos šviestukus (LED), vadinamus ateities technologija, padedančia ženkliai sumažinti elektros energijos išlaidas.

Įsitikinę, kad yra pajėgūs gaminti kokybiškus produktus, praeitais metais „Gaudrės“ specialistai drąsiai priėmė iššūkį per itin trumpą laiką sukurti ir pagaminti šviestuvus visam naujam verslo centrui „Quadrum“. Projekto vystytojai bei architektai ir projektuotojai kėlė didelius reikalavimus ne tik apšvietimo elementų dizainui, bet ir apšvietimo sistemos dydžiui, be to, visi šviestuvai privalėjo būti naujos kartos, su šviesos diodais. Eilinį kartą susidūrę su pasiūlos vakuumu, „Gaudrės“ specialistai per rekordinį laiką – 3 mėnesius – sukūrė, išbandė ir pristatė projekto vystytojams savo šviestuvą. Jis puikiai atitiko visus reikalavimus ir šiuo metu „Gaudrės“ naujieji gaminiai jau apšviečia „Quadrum“ verslo centro erdves. 

Nustebinti pasaulį

Artimiausiuose lietuvių bendrovės planuose – bendras kūrybinis darbas su VU specialistais, kurio rezultatas turėtų sudominti jau ne tik mūsų pirkėjus. Pašnekovas žada, kad kai kurie iš naujųjų gaminių savo inovatyviais sprendimais gali būti unikali naujiena netgi pasaulinėje šviestuvų rinkoje. Jis įsitikinęs, kad lietuviški gaminiai gali drąsiai konkuruoti su užsienio gamintojų produkcija ir ateities planus sieja su eksporto plėtra. „Namų rinkoje plėstis nebelabai turime erdvės, tad praeitais metais ėmėme ieškoti naujų kelių. Šiuo metu vykdome pirmus projektus Kazachstane bei Skandinavijoje ir esame nusiteikę optimistiškai: matome, kad mūsų turimos ekspertinės žinios, ilgalaikių santykių principas, kuriuo nuolat vadovaujamės santykiuose su klientais ir kokybiški gaminiai suteikia realių galimybių laimėti aršią konkurencinę kovą tarptautinėje arenoje,“ – sako p. Mickevičius.

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
LB apklausa: dėl didmiesčių NT plėtros – skirtingi lūkesčiai

Nekilnojamojo turto (NT) rinkos ekspertai mano, kad kitąmet nauji butai Vilniaus gyvenamuosiuose rajonuose...

2018.12.31
Monako kapitalo įmonė planuoja kurti tyrimų bazę Lietuvoje Premium

Gegužę įsteigta Monako kapitalo įmonė UAB GRH LT Lietuvoje numato įkurti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės...

Pramonė
2018.12.31
Rusijos daugiabutyje nugriaudėjo sprogimas 5

Pirmadienio paryčiais Rusijos Magnitogorskio mieste Uralo regione daugiabutyje nugriaudėjo sprogimas.

Verslo aplinka
2018.12.31
Panevėžyje rengiamasi rekonstruoti poeto J. Čerkeso-Besparnio namą

Panevėžyje rengiamasi rekonstruoti poeto, Lietuvos kariuomenės savanorio Juozo Čerkeso-Berparnio sodybą,...

Statyba ir NT
2018.12.30
Druskininkų mero R. Malinausko sodybos byloje bus atliekama ekspertizė 1

Bylą dėl Druskininkų mero Ričardo Malinausko sodybos ant Ratnyčios upės kranto nagrinėjantis teismas...

Statyba ir NT
2018.12.30
NT: šiemet pinigai degino kišenę ir spyrė pirkti greitai Premium

2018 m. komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje pažymėti visų laikų rekordu. Milijonai investuotojams...

Verslo klasė
2018.12.30
„Swedbank“ parduoda 13 pastatų 10

Vienas didžiausių šalyje komercinių bankų „Swedbank“ už 2,7 mln. Eur parduoda trylika pastatų. 

Statyba ir NT
2018.12.28
Architektai išteisino „Lords LB“ verslo centrą, bet supeikė teismų būstinę 17

Vilniaus Regioninė architektų taryba (RAT) įvertino du Vilniuje planuojamus projektus, kuriuos parengė...

Statyba ir NT
2018.12.28
Atsistatydina Vilniaus Regioninės architektų tarybos pirmininkas

Tomas Grunskis, prie Lietuvos architektų rūmų veikiančios Vilniaus Regioninės architektūros tarybos  (RAT)...

Statyba ir NT
2018.12.28
Statybų sąnaudos per metus brango 2,7%

Per metus (2018 m. lapkričio mėn., palyginti su 2017 m. lapkričio mėn.) statybos sąnaudų elementų kainos...

Statyba ir NT
2018.12.28
„Prosperus“ fondas įsigijo „Maxima“ parduotuvę Palangos autobusų stotyje 2

Verslininko Gedimino Baltakio netiesiogiai valdoma investicijų bendrovė „Prosperus Real Estate Fund III“...

Statyba ir NT
2018.12.28
NT plėtotojų lūkesčiai 2019-iesiems: svarbiausia suvaldyti kainų augimą 12

2019-aisiais vienas didžiausių iššūkių nekilnojamojo turto (NT) rinkoje bus suvaldyti medžiagų ir darbo jėgos...

Statyba ir NT
2018.12.28
Kelių plėtrai ir priežiūrai 2019 m. skiriama 477,5 mln. Eur 11

2019 m. Lietuvos kelių tinklo plėtrai, priežiūrai ir eismo saugai gerinti iš valstybės biudžeto skiriama...

Transportas
2018.12.28
G. Marcinkevičiaus „Inlieta“ įsigijo pastatą Vilniaus centre

Buvusio „VP grupės“ akcininko bei verslininko Gintaro Marcinkevičiaus valdoma bendrovė „Inlieta“ iš...

Statyba ir NT
2018.12.27
Tarp Baltijos šalių daugiausiai būstui planuoja skolintis Lietuvoje 3

Lietuviai palankiausiai iš Baltijos šalių gyventojų žiūri į skolinimąsi ir planuoja daugiausiai skolintis...

Finansai
2018.12.27
Kiek kainuoja įsirengti biurą: Vilnius regione – prie brangesnių 3

Įsirengti žemos specifikacijos 1.000 kv. m ploto biurą įmonei Vilniuje gali atsieiti 488.000 Eur –...

Statyba ir NT
2018.12.27
Didžiausi 2018-ųjų biurų nuomos sandoriai

Šiais metais Vilniuje du didžiausius nuomos sandorius sudarė banko SEB grupė.

Statyba ir NT
2018.12.25
S. Dariaus ir S. Girėno stadioną rekonstruos be dalies ES lėšų 2

Kauno savivaldybė nusprendė S. Dariaus ir S. Girėno rekonstrukciją vykdyti atsisakant dalies jam skirtų...

Statyba ir NT
2018.12.24
TOP20 didžiausių viešbučių pagal 2017 m. pajamas 6

VŽ surikiavo daugiausiai pajamų 2017 m. gavusių viešbučių dvidešimtuką.

Paruošė pėsčiųjų tiltų per Nemuną Kaune projektą 8

Visuomenei įvertinti pateikti dviejų pėsčiųjų tiltų per Nemuną nuo Aleksoto iki salos ir nuo salos iki...

Statyba ir NT
2018.12.22

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau