Tyrimas: labiausiai partijas remti apsimokėjo PST, „Panevėžio keliams“, „Mitnijai“

Publikuota: 2016-06-02
Viešoji nuomonė dažnai sieja juridinių asmenų aukas politikams su korupcija ar politinės įtakos siekimu. Tai lėmė, kad daugelis valstybių įmonių aukas riboja įstatymais, Lietuvoje toks įsigaliojo nuo 2012 m.  Juditos Grigelytės (vž) nuotr.
Viešoji nuomonė dažnai sieja juridinių asmenų aukas politikams su korupcija ar politinės įtakos siekimu. Tai lėmė, kad daugelis valstybių įmonių aukas riboja įstatymais, Lietuvoje toks įsigaliojo nuo 2012 m. Juditos Grigelytės (vž) nuotr.

Politinės korupcijos atvejams vienam po kito lendant į dienos šviesą, pasigirdo abejonių dėl dar 2012 m. įsigaliojusio draudimo verslui remti partijas tikslingumo, esą dabar tai daroma „po kilimu“. Tačiau lietuvių mokslininkės darbas Stokholmo universitete parodė, kad sprendimas drausti juridiniams asmenims remti politines partijas buvo teisingas, atitinka tarptautinę gerąją praktiką ir duoda apčiuopiamos naudos mokesčių mokėtojams.

VŽ plačiau įvertino galimas sąsajas tarp paramos politinėms partijoms ir sėkmės laimint viešųjų pirkimų (VP) užsakymus. Dosniausiai politines partijas parėmusių įmonių dvidešimtuko analizė parodė, kad tarp didžiausių naudos gavėjų patenka į politikų ...

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau