Užstrigusį „Skaiteks“ gamyklos projektą perėmė „MG Valda“

Publikuota: 2016-05-26
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Autorius „Verslo žinios“

Po maždaug metus trukusių derybų „Panevėžio keliai“ pardavė „MG Valdai“ buvusios „Skaiteks“ gamyklos teritoriją Vilniaus Užupio rajone – tai prieš penkerius metus pradėtas ir užstrigęs didelis NT plėtros projektas „Paupys“.

„Skaiteks“ gamyklos teritorijos konversija yra Vilniaus savivaldybės inicijuoto projekto „Architektūros parkas“ vinis. „Architektūros parkas“ miestiečiams buvo pristatytas 2011 m., šio projekto esmė - didelių pramoninių teritorijų Užupyje, Paupyje, Markučiuose konversija – pritaikymas miestiečių gyvenimui, darbui ir poilsiui.

NT plėtros projektas „Paupys“ 5 ha ploto buvusios „Skaiteks“ gamyklos teritorijoje turėjo būti pirmoji „Architektūros parko“ sėkmės istorija. „Panevėžio kelių“ grupės įmonės šio didelio kvartalo projektą parengė kartu su savivaldybės specialistais, 2012 m. buvo parengtas teritorijos detalusis planas.

Suplanuota, kad bendras pastatų plotas sieks 65.000 kv. m, šalia Vilnelės iškils 2-5 aukštų pastatai, centrinėje kvartalo dalyje, prie Aukštaičių gatvės, suplanuojami du septynių aukštų pastatai.

Kvartale ketinta pastatyti apie 700 butų, trečdalis naujų pastatų ploto buvo suplanuotas biurams, kūrybinėms dirbtuvėms, viešbučiui, parduotuvėms, paslaugų įmonėms.

„PST investicijos“ įsipareigojo savivaldybei pastatyti kvartalo infrastruktūrą, vaikų darželį, sukurti erdves kūrybinėms dirbtuvėms. Savivaldybė savo ruožtu įsipareigojo suteikti laisvą prieigą prie esamų infrastruktūros tinklų, atnaujinti ir prižiūrėti viešąsias erdves, sutvarkyti Vilnelės pakrantes, įrengti dviračių takus.

Praėjusių metų pradžioje ši apleista pramoninė teritorija buvo išvalyta ir paruošta statybos darbams – tai kainavo apie 4 mln. Eur, iš kurių daugiau nei trečdalis buvo ES parama, o likusias lėšas lygiomis dalimis skyrė savivaldybė ir projekto plėtotojas.

Perėmė įsipareigojimus – tęs pradėtus darbus

Minėtą teritoriją valdė „Panevėžio kelių“ antrinė įmonė „Naujasis užupis“. NT plėtros bendrovė „MG Valda“ įsigijo įmonės „Naujasis užupis“ akcijas ir perėmė visus šios bendrovės įsipareigojimus. Sandorio sumos bendrovės neatskleidžia.

„Patvirtinto detalaus plano keisti neplanuojame. Ketiname tęsti jau pradėtus darbus ir sukurti išskirtinį senamiesčio rajoną su sutvarkyta infrastruktūra, puikiais būstais, įdomiomis darbo vietomis, kultūriniu gyvenimu ir aktyvia bendruomene. Tiesa, visų pirma atsakingai peržiūrėsime būsimo rajono koncepciją, statinių funkcijas. Tada pradėsime projektavimo darbus“, – VŽ sako Sigita Survilaitė-Mekionienė, „MG Valdos“ generalinė direktorė.

„MG Valda“ projektu „Paupys“ itin susidomėjo 2014 m. nusipirkusi buvusios apleistos siuvyklos „Vilija“ teritoriją - 1,24 ha sklypą, kur šiuo metu stato gyvenamąjį kvartalą „Užupio krantinės“.

Šis projektas irgi yra „Architektūros parko“ dalis – pirmasis pradėtas statyti. „Skaiteks“ teritorija yra priešais „Užupio krantines“, kitame Vilnelės krante.

Pasak p. Survilaitės-Mekionienės, derybos dėl šios teritorijos įsigijimo su „Panevėžio keliais“ truko apie metus.

Virmantas Puidokas, AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius, išplatintame pranešime teigia, kad bendrovė apsisprendė koncentruoti finansinius ir intelektinius resursus prioritetinėse srityse, todėl NT projektą ir pardavė.

„Projektą vykdėme planuodami, kad jis galėtų būti realizuotas bet kuriame vystymo etape. Šiuo metu rinkos pokyčiai verčia susitelkti į pagrindines veiklos sritis – kelių ir geležinkelių statybą, šių veiklų plėtrą artimose ir tolimesnėse užsienio rinkose, tarp jų ir Skandinavijoje“, – sako p. Puidokas.

„Architektūros parkas“ įsivažiuoja

„Architektūros parko“ projektą 2014 m. pabaigoje iš stagnacijos pajudino ir tekstilės bendrovė Audėjas, kuriai Drujos gatvėje priklauso 5 ha sklypas. Bendrovė čia veiklos nebevykdė, tad parengė teritorijos detalųjį planą ir pradėjo derybas su investuotojais. Projekto čia ėmėsi NT projektų plėtros ir turto valdymo bendrovė VPH, kuri Vilniuje, šalia IKEA parduotuvės plėtoja prekybos slėnį „Nordika“.

Praėjusių metų pabaigoje VPH paskelbė „Audėjo“ teritorijoje pastatysianti 60 mln. Eur vertės laisvalaikio ir prekybos centrą.

Markučiuose, be „Audėjo“, pagal susitarimą su savivaldybe projektų turėtų imtis „Vilniaus kailiai“ ir „Concretus grupei“ (buvusi UAB „Betoneta“) priklausanti įmonė „Betono centras“.

FOTOGALERIJA Buvusios „Skaiteks“ gamyklos teritorija (22 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių statybų ir NT bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Staticus, UAB41.562148489
YIT Kausta, AB47.056458342
Kauno tiltai, AB130.31912.816787
Mitnija, UAB67.1193.494358
Axis Technologies, UAB58.0871.984178
Panevėžio keliai, AB49.5744.215570
Panevėžio statybos trestas, AB83.9102.092156
Šiaulių plentas, UAB47.3611.372470
Alkesta, UAB50.8131.205568
Irdaiva, UAB37.3382.736152
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą“ Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
7 UAB „Gedsta“ 1.397,5% Panevėžio
22 UAB „Modernaus būsto projektai“ 808,5% Panevėžio
33 UAB „Milsta“ 691,9% Tauragės
36 UAB „Instatum“ 664,9% Kauno
40 UAB „Constra“ 643,3% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau