„Kauno keliai“ ir „Latvijas tilti“ naujo rekonstrukcijos konkurso negaus

Publikuota: 2016-02-25
Arūno Milašiaus nuotr.
Arūno Milašiaus nuotr.
Autorius „Verslo žinios“

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) neskundžiama nutartimi nusprendė, kad „Latvijas tilti AS“ ir UAB „Kauno keliai“ buvo teisėtai pašalintos iš konkurso, kurio metu buvo ieškoma rangovo „Via Balticos“ daliai rekonstruoti. Pačios bendrovės sako iš dalies tokį sprendimą laikančios pergale.

Kartu konkurse dalyvavusios bendrovės iš jo buvo pašalintos, nes, kaip teigia Lietuvos automobilių kelių direkcija, nepateikė, o vėliau ir nepatikslino duomenų, įrodančių specialisto patirtį. Konkurse jam buvo numatyti specialūs reikalavimai.

Konkursą rekonstruoti kelio Kaunas-Marijampolė 6 km ruožą laimėjo AB „Kauno tiltai“, pasiūlę 39 mln. Eur. Darbai pradėti 2015-ųjų rugsėjį, planuojama, kad bus baigti šių metų rudenį.

„Pralaimėtų viešųjų pirkimų konkursų skundimas teismams bei šaliai svarbių infrastruktūros projektų stabdymas daliai bendrovių, deja, yra įprasta praktika. Bene kiekvienas didesnės apimties viešųjų pirkimų konkursas skundžiamas teismui, dėl to vėluoja darbų pabaiga. Vien dėl šio ginčo „Via Baltica“ projekto darbų pradžia užtruko apie pusę metų“, – išplatintame pranešime cituojamas Egidijus Skrodenis, Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius.

Anksčiau „Latvijas tilti AS“ ir UAB „Kauno keliai“ VŽ aiškino, kad į teismus kreipėsi, nes įtarė, kad konfidenciali informacija apie įmonių samdomą specialistą galėjo būti atskleista tretiesiems asmenims, kurie vėliau darė spaudimą darbuotojui atsiimti dokumentus iš konkurso.

„Neprisistatę asmenys apsilankė pas mūsų specialistą ir vardindami asmeninę informaciją pareikalavo pasitraukti iš konkurso, o savo atsisakymą pateikti Automobilių kelių direkcijai, neinformavus konsorciumo partnerių. Vėliau jau direkcija tiesiogiai susisiekė su šiuo specialistu ir paprašė, kad jis atsisakymo dokumentą patvirtintų notariškai. Apie visus šiuos veiksmus bei gautus dokumentus mes nebuvome informuoti“, – tuomet sakė Ramūnas Šilinis, „Kauno kelių“ generalinis direktorius. 

Lietuvos apeliacinis teismas bendrovėms dėl tokių įtarimų patarė kreiptis į prokuratūrą.

Konkursą ginčyti taip pat nesėkmingai bandė ir kartu jame dalyvavęs įmonių „A.C.B. AS“, „TILTS RAB“, UAB „Autokausta“ ir UAB „Lietuvos kelių statyba“ konsorciumas. Jis iš konkurso taip pat buvo pašalintas dėl netikslios informacijos pateikimo.

Laiko pergale

„Latvijas tilti“ tokį LAT sprendimą vadina pergale, nes esą direkcija buvo priversta pripažinti, kad skirtingo kvalifikacijos traktavimo negalima vadinti melagingos informacijos pateikimu. Būtent taip, pasak bendrovių, direkcija teigė, kai bendrovės buvo pašalintos iš konkurso.

„Sprendimą laikome pergale, nes teismas pripažino tai, apie ką visą laiką kalbėjome: skirtingas specialistų kvalifikacijos traktavimas negali būti laikomas melagingos informacijos pateikimu, nors būtent toks buvo oficialiai nurodytas pagrindas mus pašalinant iš konkurso“, – Genadijus Kamkalovas, „Latvijas tilti“ valdybos pirmininkas.

Jis sako, kad bendrovės siekia sąžiningos konkurencijos, ir viliasi, kad teismų išaiškinimai suteiks aiškumo tiek konkursų organizatoriams, tiek dalyviams.

Ramūnas Šilinis, „Kauno kelių“ generalinis direktorius, patikslina, kad dėl galimų neteisėtų veiksmų prieš samdytą specialistą yra kreiptasi į prokuratūrą.

„Apeliacinis teismas perdavė informaciją Vilniaus apygardos prokuratūrai apie galimai neteisėtus veiksmus – darytą spaudimą vienam iš mūsų pateiktų specialistų. Kokių veiksmų ėmėsi prokuratūra, mes, kaip įmonė, nesame informuoti“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta pagal augimą“ Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
7 UAB „Gedsta“ 1.397,5% Panevėžio
22 UAB „Modernaus būsto projektai“ 808,5% Panevėžio
33 UAB „Milsta“ 691,9% Tauragės
36 UAB „Instatum“ 664,9% Kauno
40 UAB „Constra“ 643,3% Vilniaus
 • VMI kerta per dividendus

  Lietuva renkasi blogiausią įmanomą būdą – griežtą poziciją dividendų mokesčių lengvatos taikymo klausimu ir neskaidrumą.
    
 • Politinėje klampynėje reformos negimsta

  Prancūzų rašytojo Frederico Beigbederio vienas romanų bando mus įtikinti, kad „Meilė trunka trejus metus“. Ar tiek pat l...
    
 • Nei pelkė, nei miškas, kas?

  Atsimerki vieną rytą, ir vietoj pelkėto durpyno ošia miškas. Nūnai tokiais stebuklais užsiima miškininkai, kuriems, atro...
    
 • Nėra lyderio, nebus asociacijos

  Viena daugiausia narių turinti ir dar ne taip seniai vidinių skandalų supriešinta šalies asociacija „Linava“, jungian...

    
 • Ištuštėjusią Lietuvos rinką keičia į sotesnes šalis

  Kelininkai pastaruoju metu sulaukia labai mažai užsakymų. Šios srities įmonės viena per kitą kalba apie tai, kad projekt...
  Virgaudas Puodžiukas Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kelių katedros vedėjas
 • Kaip užkurti Y kartos pardavimų komandą

  Personalo specialistai jau seniai kalba apie tai, kad darbuotojus vis sunkiau ne tik pritraukti, bet ir išlaikyti. Kai k...
  Agnė Novikienė „Avia Solutions Group“ mokymų ir kompetencijų ugdymo centro „Emblick“ vadovė

10 didžiausių statybų ir NT bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Alvora, UAB70.5154.027337
Kauno tiltai, AB135.3859.949776
Mitnija, UAB63.1333.677324
Axis Technologies, UAB56.7532.996156
Conresta, UAB52.1682.318364
Panevėžio keliai, AB77.4516.453532
Panevėžio statybos trestas, AB77.438659160
Okseta, UAB52.7224.880169
Šiaulių plentas, UAB49.5135.215458
Statga, UAB64.2673.971374
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

http://www.vz.lt
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau