Už 5 mln. Eur pradeda sporto centro statybas Birštone

Publikuota: 2016-01-15
Daugiafunkcinis sporto centras statomas tarp Kęstučio ir B. Sruogos gatvių, netoli teniso kortų. Birštono savivaldybės nuotr.
Daugiafunkcinis sporto centras statomas tarp Kęstučio ir B. Sruogos gatvių, netoli teniso kortų. Birštono savivaldybės nuotr.

Penktadienį Birštone oficialiai pradedamos 5 mln. Eur kainuojančio daugiafunkcinio sporto centro statybos.

Naujame sporto komplekse bus kultivuojamos įvairios sporto šakos, organizuojami vieši sporto renginiai, vyks sporto stovyklos, treniruotės. Vienu metu čia galės treniruotis apie 300 žmonių - sportininkų, vietinių gyventojų, kurorto svečių.

Daugiafunkcinis sporto centras statomas tarp Kęstučio ir B. Sruogos gatvių, netoli teniso kortų. Kompleksą rangovai – UAB „Rūdupis“ - pasiryžę pastatyti per trejus metus.

Pastate bus įrengti bėgimo takeliai, treniruokliai, Rytų kovos menų ir aerobikos patalpos, kurios galės būti pritaikomos parodoms ir konferencijoms rengti, taip pat salės skvošui, šokiams ir stalo tenisui, pirtys, medicinos punktas, kavinė, biliardinė.

Kaip teigia Birštono merė Nijolė Dirginčienė, kurorto gyventojai, svečiai, mėgstantys sportą ir sveiką gyvenimo būdą, dažnai klausdavo, ką veikti kurorte žiemos metu.

„Birštone sukurta visa reikalinga infrastruktūra: apgyvendinimo vietos, baseinai, stadionas, parkai, trūko tik uždarų sporto salių. Naujame sporto centre sportuoti ir aktyviai leisti laisvalaikį galės Birštono gyventojai ir svečiai, o sportininkams bus užtikrintos sąlygos siekti dar geresnių rezultatų ir garsinti Birštoną bei visą šalį. Naujame sporto centre bus sukurtos ir papildomos darbo vietos, tikimės pritraukti profesionalių sporto trenerių iš visos Lietuvos, kurie padės sportininkams siekti puikių rezultatų“, – atidaryme sako p. Dirginčienė.

„Investicijos į tokius sveikatingumo objektus atsiperka dvigubai. Mes ne tik didiname savo krašto patrauklumą užsienio turistams, kas skatina ekonomikos augimą bei nedarbo mažėjimą, bet ir investuojame į mūsų pačių žmonių sveikatą, prasmingą laisvalaikį, kryptingą jaunimo ugdymą“, – komentuoja premjeras Algirdas Butkevičius. Penktadienį premjeras dalyvauja simbolinės kapsulės įkasimo šioje statybvietėje ceremonijoje.

Atidarys SPA kompleksą

Vėliau nei planuota šįmet Birštone planuojama atidaryti stambų objektą - 350 vietų SPA kompleksą „Vytautas Mineral SPA“, į kurio įrengimą UAB „Green Vilnius Hotel“ investuoja virš 10 mln. Eur.

Buvo tikimasi naują mineralinių vonių, baseinų ir pirčių kompleksą, medicininės diagnostikos centrą ir sveikos gyvensenos akademiją numatoma atidaryti iki pernai metų pabaigos, tačiau objekto įrengimas šiek tiek užsitęsė. Jį planuojama atidaryti vasaros pradžioje, kai kurorte vyks tradicinė sezono atidarymo šventė.

Įgyvendinus pirmą etapą numatoma šio komplekso plėtra. Iš viso čia numatoma sukurti 160 naujų darbo vietų. Sovietmečiu nebaigta statyti apleista gydykla ilgai badė įvažiuojančių į Birštoną akis. Proveržis įvyko, kai pastatą iš jį nerekonstruojančių savininkų įsigijo viešbutį Vilniuje valdanti įmonė. Užpernai buvo pradėti pastato rekonstrukcijos darbai.

Daugėja turistų

Birštone turistų srautai kasmet auga. Birštono turizmo informacijos centro skelbiamais duomenimis, per praeitų metų tris ketvirčius šį kurortą aplankė 58.292 turistų, kai užpernai per tą patį laikotarpį Birštone lankėsi 34.799 svečiai.

Daugiausia kurorte minėtu laikotarpiu pernai viešėjo lietuvių (89,2%), o iš užsieniečių Birštoną per 2015 m. tris ketvirčius daugiau nei kitų tautybių turistai aplankė lenkai, baltarusiai, latviai.

Pernai Birštoną pasyviau nei įprastai lankė rusai, žydų tautybės turistai. Tiesa, žydai tiek pernai per tris ketvirčius, tiek ir užpernai Birštone praleido daugiausia laiko nei turistai iš kitų šalių: 2015 m. per minėtą laikotarpį 11,9 nakvynes, 2014 m. – 11,8 nakvynes. Ilgiau Birštone mėgsta užsibūti ir vokiečiai – jie 2015 m. per tris ketvirčius vidutiniškai šiame kurorte užsisakydavo 11 nakvynių, 2014 m. – 12,6 nakvynes.

Daugiausia svečių Birštone pernai per tris ketvirčius rinkosi viešbučius (49,2%), sanatorijas (41,4%), privatų sektorių nakvynėms rinkosi 3,6% turistų, poilsio namus – 4,4%.

Išaugo „pagalvės“ mokestis

Šiuo metu kurorte paslaugas teikia 3 sanatorijos, kuriose vienu metu gali apsistoti beveik 900 klientų. Dar apie 1.000 apgyvendinimo vietų siūlo viešbučiai, poilsio namai ir vilos, kaimo turizmo sodybos ir kitos apgyvendinimo įstaigos.

Birštone ir jo apylinkėse veikia 23 apgyvendimo paslaugas galinčios suteikti sanatorijos, viešbučiai, poilsio namai, vilos, kaimo turizmo sodybos, kempingai. Vidutinė Birštone apsilankiusio turisto viešnagės trukmė – 3,6 naktys.

Stebėdama augančius turistų srautus, Birštono savivaldybė nuo šių metų pradžios padidino vadinamąjį pagalvės mokestį. Nuo sausio 1 d. ši rinkliava siekia 1 Eur už nakvynės parą (iki tol buvo 0,58 Eur).

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta pagal augimą“ Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
7 UAB „Gedsta“ 1.397,5% Panevėžio
22 UAB „Modernaus būsto projektai“ 808,5% Panevėžio
33 UAB „Milsta“ 691,9% Tauragės
36 UAB „Instatum“ 664,9% Kauno
40 UAB „Constra“ 643,3% Vilniaus
 • VMI kerta per dividendus

  Lietuva renkasi blogiausią įmanomą būdą – griežtą poziciją dividendų mokesčių lengvatos taikymo klausimu ir neskaidrumą.
    
 • Politinėje klampynėje reformos negimsta

  Prancūzų rašytojo Frederico Beigbederio vienas romanų bando mus įtikinti, kad „Meilė trunka trejus metus“. Ar tiek pat l...
    
 • Nei pelkė, nei miškas, kas?

  Atsimerki vieną rytą, ir vietoj pelkėto durpyno ošia miškas. Nūnai tokiais stebuklais užsiima miškininkai, kuriems, atro...
    
 • Nėra lyderio, nebus asociacijos

  Viena daugiausia narių turinti ir dar ne taip seniai vidinių skandalų supriešinta šalies asociacija „Linava“, jungian...

    
 • Ištuštėjusią Lietuvos rinką keičia į sotesnes šalis

  Kelininkai pastaruoju metu sulaukia labai mažai užsakymų. Šios srities įmonės viena per kitą kalba apie tai, kad projekt...
  Virgaudas Puodžiukas Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kelių katedros vedėjas
 • Kaip užkurti Y kartos pardavimų komandą

  Personalo specialistai jau seniai kalba apie tai, kad darbuotojus vis sunkiau ne tik pritraukti, bet ir išlaikyti. Kai k...
  Agnė Novikienė „Avia Solutions Group“ mokymų ir kompetencijų ugdymo centro „Emblick“ vadovė

10 didžiausių statybų ir NT bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Alvora, UAB70.5154.027337
Kauno tiltai, AB135.3859.949776
Mitnija, UAB63.1333.677324
Axis Technologies, UAB56.7532.996156
Conresta, UAB52.1682.318364
Panevėžio keliai, AB77.4516.453532
Panevėžio statybos trestas, AB77.438659160
Okseta, UAB52.7224.880169
Šiaulių plentas, UAB49.5135.215458
Statga, UAB64.2673.971374
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

http://www.vz.lt
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau