„Verslo žinių“ 2017-ųjų stiprybės šaltinis

Publikuota: 2017-01-03
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Trumpas sekmadienio atokvėpis po ilgesnės nei paprastai nakties ir vėl imamės darbų. Deja, verslo pasauliui nebūdingos daugiadienės šventės. Jei kam dar pirmadienį ryte ir skambėjo mintyse naujametinė muzika, iki skausmo pažįstama darganota pilkuma greitai grąžino į darbų kasdienybę. Tiesa, dar yra tik šiam metų tarpsniui būdingas viltingas jausmas, kad žengiame pokyčių link. Smalsu – kur ir kokių jų galime tikėtis?

Nors tvirtinama, kad savi marškiniai arčiau kūno, mes seniai išmokome pirmiausia savo žvilgsnius kreipti į svečias šalis. Ypač neramios geopolitikos laikais. Tad iš kur pirmiausia mums laukti naujienų? Ekonomistai vienas per kitą gerina JAV ekonomines prognozes, svaiginami išrinktojo prezidento Donaldo Trumpo pažadų drąsiai imtis mokestinių paskatų. Kol kas tik neaiškus jų mastas, greitis ir galimas poveikis. Kinija? Nustojome jaudintis dėl šios supervalstybės ekonomikos raidos, bet verta neužmiršti, kad milžiniškos skolos ir perprodukcijos pavojus neišgaravo. Besivystančios rinkos? Dauguma jų nepateisino vilčių, tokios, matyt, išliks ir šiemet. Bet sulaukus geresnio, nei prognozuota, 2016-ųjų finišo šiemet tikimasi sulaukti geresnių naujienų iš Rusijos ir Brazilijos. Vertėtų dar paminėti Japoniją – centrinis jos bankas baudžiasi įpūsti tikrą ugnį į šalies ekonomiką.

Pozityvus tonas lydi ekonomines euro zonos prognozes. Tiesa, su išlygomis tuo atveju, jei Prancūzijos, Nyderlandų, o ypač Vokietijos rinkimų rezultatai bus palankūs radikalioms politinėms jėgoms. Vertėtų iš akiračio neišleisti ir pavasarį formaliai prasidėsiančio JK ir ES skyrybų proceso, kuris, neabejojama, bus pagardintas įvairiausiais prieskoniais.

Lietuvoje rinkimai vyko pernai ir baigėsi dominuojančia vienos jėgos pergale, tačiau kol kas gyvename lūkesčiais. Pirmieji valdžios sprendimai verčia suklusti, nes dėmesį traukia labiau kontroversiškumu nei žadėtu sisteminiu požiūriu. Nerimą kelti turėtų per didelis dėmesys sukurto BVP perskirstymui, o ne jo auginimui, ir įsigalintis stilius svarbius sprendimus nukelti ateičiai, nors rinkėjams patrauklius tikslus pasiekti įmanoma tik iš karto imantis sunkiausių darbų.

Akivaizdu, kad išorės ir vidaus verslo aplinka šiemet pasižymės įvykių ir pokyčių intensyvumu bei kompleksiškumu. Fragmentiškai neriant į tokią kunkuliuojančią informacijos jūrą yra sudėtinga susigaudyti, kas ir kaip, ir juo labiau priimti tinkamus sprendimus. Esame dėkingi ir jaučiamės įvertinti, kad jūs, mūsų skaitytojai, pasirinkote „Verslo žinias“ savo pagalbininku atrenkant, sisteminant ir analizuojant svarbiausius verslo ir politikos įvykius. Įžengėme į 23-iuosius savo gyvenimo metus, tad, ko gero, esame brandžiausia ir daugiausia patirties sukaupusi verslo žiniasklaida, stovinti ant tvirto vertybių pagrindo. Dedame daug jėgų tesėdami duotą jums pažadą kurti kokybišką, įvairias nuomones atspindintį turinį, nors tokiai žurnalistikai reikia didelių investicijų ir stiprios komandos. Šias pastangas vainikavo įspūdingai 2016 m. augusi „Verslo žinių“ skaitytojų auditorija: rinkos tyrimų bendrovės „Gemius“ duomenimis, „Verslo žinios“ tapo pirmuoju šaltiniu tarp Lietuvos interneto portalų rubrikų, rašančių verslo tema, sprendimų priėmėjams ir smulkiajam bei vidutiniam verslui.

Džiuginanti statistika, už kurią dėkojame jūsų reiklumui, pastaboms ir konstruktyviai kritikai. Turime iš tiesų unikalią, galvojančią savo galva auditoriją, kurios patarimai padeda mums augti ir tobulėti. Jūsų siūlymu vis labiau specializuojame verslo turinį, o naujose mobiliųjų telefonų programėlėse sukūrėme funkciją, leidžiančią pasirinkti norimą turinį: dabar galite taupiau išnaudoti laiką ir daugiau dėmesio skirti jums rūpimoms temoms.

Dar vienas dalykas padeda mums tvirčiau jaustis pradedant 2017-uosius. Pernai įvyko lūžis renkantis, kurioje platformoje skaityti „Verslo žinių“ tekstus: „Premium“ turinį internete skaitė panašus skaičius skaitytojų, kaip ir laikraštyje.

Gerų visiems mums metų!

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą RINKODAROS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
71 UAB „Publicum Media“ 492,0% Vilniaus
151 UAB „Lion Communications Vilnius“ 317,5% Vilniaus
155 UAB „Alpha Baltic Vilnius“ 312,3% Vilniaus
303 UAB „Inter Krasta“ 217,7% Vilniaus
347 UAB „Ad Fingers“ 195,3% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau