Rytoj startuoja CES 2017: ko laukti

Publikuota: 2017-01-04
Ricko Wilkingo („Scanpix“/“Reuters“) nuotr.
Ricko Wilkingo („Scanpix“/“Reuters“) nuotr.

Rytoj – sausio 5 d. – Las Vegase (JAV) startuoja didžiausia pasaulyje kasmetinė plataus vartojimo elektronikos paroda „CES 2017“. Be įprastų didžiųjų bendrovių gaminių, tokių kaip televizoriai, dėvimi įrenginiai, bepilotės skraidyklės ir automobilių bei namų elektronika, šiemet išvysime ir nemažai pradedančiųjų sukurtų įdomybių.

Televizoriai

Kaip ir kasmet, parodoje „CES 2017“ karaliaus televizoriai. Jau keletą metų televizorių gamintojai negauna iš jų tiek pelno, kiek norėtų. Tačiau bendrovės šiuos gaminius laiko savo prekės ženklo ambasadoriais. Televizoriai paprastai statomi garbingiausioje namų vietoje, o pirkėjai, jų šeimos nariai ir draugai kasdien mato gamintojo prekės ženklą. O tai gerokai didina tikimybę, kad toks klientas – jeigu yra patenkintas televizoriumi – įsigis ir kitų to paties prekės ženklo gaminių.

Todėl nei viena CES paroda be televizorių neapsieina, nors jų patobulinimai, apie kuriuos kasmet garsiai suokia gamintojai, paprastai nebūna tokie reikšmingi, kaip norėtųsi.

Portalo „The Verge“ apžvalgininkai prognozuoja, kad taip bus ir šiemet – dėl vartotojų dėmesio vėl daugiausiai kovos 4K raiškos ir HDR televizoriai – tie, kuriems turinio dar sukurta labai nedaug. Bus pristatyta nemažai produktų su naujausios kartos OLED ekranais ir įvairiomis operacinėmis sistemomis, netrūks lenktų televizorių.

Šių metų parodoje, kaip įprasta, susirinko visi didžiausi gamintojai: Pietų Korėjos grandai „Samsung ir „LG“, Japonijos „Sony“ ir „Panasonic“ bei Kinijos „Hisense“, TCL ir „LeEco“. Taip pat begalė mažesnių bendrovių.

Savavaldžiai automobiliai

nuotrauka::1

Šmaikštaujama, kad pastaruosius keletą metų CES yra labiau automobilių nei elektronikos paroda. Išties, ši paroda kasmet pritraukia vis daugiau automobilių pramonės atstovų.

Prieš keletą metų CES dalyvavo vienintelė šio sektoriaus įmonė – „Ford“. Ji tąkart pristatė savo pramogų ir informacijos sistemą. Šiemet į Las Vegasą vyksta bet keli didieji automobilių gamintojai ir šimtai komponentų tiekėjų bei išmaniųjų sprendimų gamintojų.

Automobilių pramonės atstovams parodoje skirta net atskira salė. Ne be reikalo – parodos organizatoriai prognozuoja, kad čia vyks įspūdingas savavaldžių mašinų šou.

Riedžiai

Viena iš smagiausių, nors ne itin svarbių naujovių, praėjusių metų parodoje buvo visokio plauko elektriniai riedžiai, motoroleriai, riedlentės ir elektromagnetinės skraidančios lentos ir kt. Kas antrame stende galima buvo rasti kažką, kas turi ratus ir elektros motorą.

Šiemet tokių malondaikčių irgi netrūks. Tačiau tai jau nebus visos parodos akcentas, kaip buvo pernai. Kodėl? Nes per metus išaiškėjo rimtos ir brangios bėdos dėl patentų, su kuriomis susiduria dalis tokių prietaisų gamintojų, ir pasimatė, kad paklausa nėra tokia didelė, kad atpirktų patentų kovas.

Elektrinių riedžių, vienračių ir riedlenčių produktų kategorijoje problemos dėl patentų prasidėjo lygiai prieš metus. Parodoje CES 2016 kompanija „Future Motion“ pareikalavo, kad iš parodos būtų išprašyta jos konkurentė, kuri esą nukopijavo „Future Motion“ dizainą.

Šiemet, nurimus pernykštėms aistroms, tikimasi ramesnės diskusijos su šių prietaisų gamintojais, mat daug technologijų apžvalgininkių vis dar suka galvas, kodėl įmonės pradėjo gaminti tokias transporto priemones, ir kam jos skirtos.

Virtuali realybė

Šios kategorijos prietaisų ir paslaugų šiemet bus daug, bet nebus „Oculus Rift“ stendo.

Praėjusiais metais į rinką išleisti keli virtualios realybės (VR) įrenginiai, iš kurių bene svarbiausi yra „Facebook“ valdomos bendrovės „Oculus“ akiniai „Rift“ ir su žaidimų platinimo platformą „Steam“ valdančia „Valve Corporation“ bendradarbiaujančios „HTC“ akiniai „Vive“. Pastaroji ruošiasi pristatyti patobulintą įrenginį ir jo priedus, bei kelis žaidimus ir programas, skirtas „Vive“ įrenginiui.

Prognozuojama, kad nemažai dėmesio šiemet teks ir virtualios realybės akinių priedams, tokiems kaip ginklai, rankų ir kojų judesį fiksuojantys jutikliai ir bėgimo takeliai.

Naujovių, o tiksliau patobulintų gaminių galime laukti ir iš „Sony“, „Microsoft“ bei „Samsung“. Taip pat tikimasi nemažai pigesnių VR gaminių, skirtų Kinijos ir Indijos rinkoms. Parodoje veikiausiai bus galima pačiupinėti ir praėjusių metų pabaigoje pristatytus akinius „Google VR“. Tiesa, ne pačios „Google“ stende. Ji ir „Apple“ CES parodose nedalyvauja.

„Oculus“, kaip minėta, CES dalyvių sąraše šiemet nėra. Bendrovė šio klausimo nekomentuoja, bet technologijų rinkoje spėliojama, kad ji nutolo nuo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, susitelkė į buitinius verslo procesus ir nesukūrė naujovių, kurias galėtų parodyti.

VR tema bus kalbama ir didžiųjų lustų gamintojų, tokių kaip „Qualcomm“ ir „Intel“, stenduose.

Skraidyklės

nuotrauka::2

Kadaise būtent CES parodoje pristatyti bepiločiai orlaiviai (BPO) jau tapo komerciniu produktu. Tačiau tai nereiškia, kad nebeliko vietos naujovėms. Jų bus, juoba kad visi BPO gamintojai šiuo metu bando atkreipti į save dėmesį ir pasivyti gerokai į priekį nuskridusią Kinijos kompaniją DJI, gaminančią populiariausias pasaulyje „Phantom“ prekės ženklo skraidykles.

Prognozuojama, kad šių metų parodoje bus gausu naujų formų ir dydžių skraidyklių. Tarp kitų, ir mažių, lankstaus plastiko orlaivių , skirtų naudoti viduje bei itin greitų, skirtų lenktyniauti naudojant papildytos realybės akinius.

Veikiausiai bus galima gyvai pamatyti veikiančią spiečiaus technologiją (kai daug skraidyklių geba bendradarbiauti ir skristi spiečiuje, viena į kitą neatsitrenkdamos).

„Intel“ šios technologijos galimybes pristatė 2015 m. ir šiemet savo stende veikiausiai demonstruos patobulintą variantą.

Garso technika

nuotrauka::3

Šių metų šūkis – „be laidų“. Ši trumpa frazė puikiai atspindi vyraujančias tendencijas garso įrangos rinkoje. Todėl ir CES galima tikėtis gausybės belaidžių kolonėlių, ausinių ir kitų įrenginių.

Belaidės technologijos, aišku, nėra nematyta naujovė. Bet po to, kai „Apple“ pernai atsisakė savo telefonuose tradicinio audinių lizdo, tendencija, prognozuojama, gerokai sustiprės.

Tarp kitų šios kategorijos įdomybių galima paminėti magnetų pagalba ore kabančias garso kolonėles, tokias, kaip „LG PJ9“. Tai irgi nėra visiška naujovė. Keletas panašių gaminių rinkoje pasirodė pernai. Tačiau didžiųjų elektronikos bendrovių dėmesys tokiems produktams reiškia ir mažėjančias jų kainas.

Netrūks ir garso įrangos, skirtos žaidimų gerbėjams bei itin aukšto lygio brangios technikos, skirtos melomanams. Taip pat ir analoginės. Tiesa, pastaroji tikrai nebus belaidė.

Dėvima elektronika

Praėję metai šiai produktų kategorijai nebuvo labai palankūs. Keli elektronikos gamintojai, tarp jų ir Kinijos milžinė „Huawei“ atsisakė „Android Wear“ operacinės sistemos, išsipildė „Fitbit“ prognozės dėl prasto šventinio ketvirčio, „Jawbone“ nustojo gaminti bene pigiausią ir populiariausią savo apyrankę „UP“ (bendrovė tai padarė norėdama populiarinti kitus savo produktus), o „Pebble“ buvo priversta parduoti dalį turto (jį perėmė „Fitbit“).

Dėl to šių metų paroda dėvimos elektronikos gamintojams bus kuklesnė nei pernai. Bet naujovių bus, ypač su sveikatos apsauga ir nuotoliniu pacientų stebėjimu susijusių gaminių segmente. Tiesa, reikėtų tikėtis ir daugelio nepatvirtintų, išpūstų teiginių, mat didelė dalis CES pristatomos įrangos tėra prototipai, kurių veikimas nepatvirtintas klinikiniais tyrimais ir atitinkamais dokumentais. Tarp tokių galima paminėti pleistrus, kurie neva analizuoja prakaitą, apyrankės, kurios neva sumažina pykinimo pojūtį, dažnai atsirandantį ilgai pasinaudojus VR įrenginiais, ir išmaniuosius laikrodžius, kurie neva įkraunami judant arba nuo kūno šilumos.

„The Verge“ apžvalgininkų nuomone, įdomiausių dėvimos elektronikos naujovių šiemet reikėtų ieškoti drabužiuose.

Kompiuteriai

Ši produktų kategorija, kaip ir televizoriai, CES parodoje vietą, regis, užsitikrino amžiams. Nors pastaruosius keletą metų kompiuteriai, pripažinkime, kelia tiek pat emocijų kiek ir duona – jos visiems reikia ir visi perka pirmą patikusią už atitinkamą kainą.

Stacionarių kompiuterių, kuriuos renkasi žaidimų entuziastai ir dėl darbo galingesnių mašinų reikalaujantys vartotojai, segmente tendencija panaši. Pirkėjams labiau rūpi, ką daro lustų ir atskirų komponentų gamintojai, tokie kaip „Intel“ ir „Nvidia“, nes daugelis iš jų savo kompiuterius surenka patys, o komponentus perka pagal galios ir kainos santykį.

Šiemet tai gali pasikeisti, mat daugelis gamintojų, regis, suprato, kad dizainas (tiek korpuso, tiek atskirų komponentų) yra svarbus. Į „CES 2017“ nemažai įmonių atveža kompiuterius, kurie atrodo tarsi ištraukti iš mokslinės fantastikos filmų. Tarp tokių yra ir „Razer“ moduliniai kompiuteriai, pavadinti „Project Christine“.

Be to, šių metų parodoje laukiama nemažai vadinamųjų du–viename (kompiuteris monitoriuje) įrenginių ir gausybės nedidelių, bet galingų mašinų, pritaikytų VR įrenginiams ir žaidimams. Teigiama, kad šiemet didžiausia užduotis kompiuterių gamintojams yra sumažinti mažmenines VR palaikančių kompiuterių kainas iki mažiau nei 1.000 USD (apie 950 Eur).

Nepaisant šiemet pristatomų įspūdingų kompiuterių korpusų dizaino pavyzdžių, parodos žvaigždėmis šioje kategorijoje, prognozuojama, bus „Intel Kaby Lake“ procesorius ir „Nvidia GeForce GTX 1050“ vaizdo plokštė. Tai sufleruoja, kad parodoje bus surengtas ir vienas kitas žaidimų turnyras.

Išmanieji telefonai

nuotrauka::4

Didelių naujovių ir šiemet neverta tikėtis. Žinia, išmaniųjų telefonų gamintojai turi įprotį organizuoti atskirus flagmanų pristatymo renginius, mat bijo, kad didžiųjų parodų generuojamame informaciniame triukšme jų įrenginiams nebus skirta pakankamai dėmesio.

Tačiau ši produktų kategorija visai be naujovių neliks. Keli gamintojai, tarp jų ir „Huawei“, ruošiasi pristatyti kelis naujus įrenginius. „Huawei“ atveju tai bus naujas jaunimui skirtos įrenginių šeimos „Honor“ narys.

Kita Kinijos bendrovė „Xiaomi“ į parodą atsiveža internete jau pristatytą „Mi Mix“ telefoną, kurio išskirtinumas – visą viršutinę telefono dalį (tą, kurioje esame įpratę matyti kamerą, garsiakalbį ir jutiklius) dengiantis ekranas.

Daugiau reikšmingų naujovių gamintojai veikiausiai pasiliks vasarį Barselonoje vykstančiai parodai „Mobile World Congress“.

FOTOGALERIJA Elektronikos flagmanų Kalėdos (CES) (34 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„SpaceX“ paleido pirmuosius 2 internetą tieksiančius palydovus 6

Didelės mūsų planetos dalies nepasiekia radijo ryšio signalai – šimtai milijonų žmonių vis dar neturi...

Technologijos
2018.02.23
Akinių rėmeliai – 3D spausdintuvu: idėją įgyvendinti lietuviui užtruko 5 metus Premium

Kai verslo idėja paremta palyginti nauja technologija, reikia pasirengti užtruksiantiems bandymams ir laukti,...

Technologijos
2018.02.23
Lietuvoje veiklą pradeda slapto įdarbinimo programėlė 8

Suomijoje, Estijoje ir Latvijoje išpopuliarėjusi talentų įdarbinimo programėlė, „MeetFrank“ kovo mėnesį bus...

Vadyba
2018.02.23
„Nokia“ nemato skaitmeninių sveikatingumo prietaisų verslo ateities 2

Suomijos bendrovė „Nokia“ nemato potencialo skaitmeninių sveikatingumo prietaisų versle, teigiama vidiniame...

Technologijos
2018.02.23
Pietų Korėja švelnina kriptovaliutų reguliavimą

Pietų Korėja, pernai išgarsėjusi kritišku požiūriu į kriptovaliutų reguliavimą, švelnina savo poziciją.

Rinkos
2018.02.23
VGTU rengs „fintech“ specialistus 9

Reaguodamas į sparčiai Lietuvoje besikuriančius finansų technologijų („fintech“) startuolius bei augantį šios...

Vadyba
2018.02.23
Kaunas kuria inovacijų parką, į kurį vilios „Samsung“ 13

Kauno m. savivaldybė planuoja paversti 35 ha ploto teritoriją Aleksote moderniu aukštųjų technologijų ir...

Technologijos
2018.02.23
„iPhone“ pirkėjai „Apple“ sunešė per 60 mlrd. USD

Paskutinį praėjusių metų ketvirtį „Apple“ susižėrė daugiau nei pusę (51%) pajamų nuo visų pasaulyje parduotų...

Technologijos
2018.02.22
Vėl planuoja lengvatas startuoliams, nori nurėžti „Sodros“ mokesčius Premium 10

Ūkio ministerija ir jai pavaldi verslumo bei eksporto skatinimo VšĮ „Versli Lietuva“ ruošia pasiūlymą įvesti...

Technologijos
2018.02.22
Laukia dirbtinio intelekto vajaus Premium 1

Lietuvos IT rinka toliau po truputį auga ir konsoliduojasi. Štai verslo valdymo ir dirbtinio intelekto...

Technologijos
2018.02.22
Lietuviai kurs dar vieną kriptovaliutų banką „Entry“ 15

Lietuviai steigia dar vieną kriptovaliutų banką „Entry“, kuris, planuojama, įgyvendins viešą kriptovaliutos...

Rinkos
2018.02.22
Stringa „Facebook“ svetainė

Ketvirtadienį apie vidurdienį ėmė strigti socialinio tinko „Facebook“ svetainė bei mobilioji jos versija.

Technologijos
2018.02.22
ESO inovatoriams atveria savo infrastruktūrą 2

Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atveria elektros skirstymo tinklo...

Energetika
2018.02.22
„EBay“ perviliojo „Twitter“ viceprezidentą, pažers naujų funkcijų Premium 2

Elektroninės prekybos bendrovė „eBay“ 2018 m. rengiasi pasiūlyti dvi naujoves: dirbtinio intelekto...

Nesibaigianti FAANG akcijų brangimo pasaka: ką mano analitikai   Premium

FAANG – viena karščiausių šių laikų investicinių idėjų, nestokojančių investuojančiųjų JAV rinkose dėmesio.

Rinkos
2018.02.21
„Elektromarkt“ Klaipėdoje kas kriptovaliutą, investuoja 15 mln. Eur 28

Buitinės elektrotechnikos ir kompiuterinės įrangos prekybos tinklas „Elektromarkt“ Klaipėdoje atidarė...

Technologijos
2018.02.21
Bitkoinas vėl augina raumenis 3

Populiariausios pasaulyje kriptovaliutos kaina dar savaitgalį perlipo nuo sausio nematytą 11.000 USD kartelę...

Rinkos
2018.02.21
Vilniečiai derasi dėl termovizinės optikos automobiliams gamybos Premium 10

Jeigu Vilniaus optinių prietaisų gamybos UAB „Yukon Advanced Optics Worldwide“ derybos su automobilių...

Pramonė
2018.02.20
Belgija stoja į kovą su „Facebook“

Belgijos teismas nurodė socialiniam tinklui „Facebook“ nebesekti šalies vartotojų be jų sutikimo. „Facebook“...

Technologijos
2018.02.20
JAV kibernetinio saugumo bendrovė atidarė biurą Vilniuje

JAV kibernetinio saugumo įmonė „Arxan Technologies“, integruojanti apsaugos nuo įsilaužėlių sprendimus į...

Technologijos
2018.02.20

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau