Rytoj startuoja CES 2017: ko laukti

Publikuota: 2017-01-04
Ricko Wilkingo („Scanpix“/“Reuters“) nuotr.
Ricko Wilkingo („Scanpix“/“Reuters“) nuotr.

Rytoj – sausio 5 d. – Las Vegase (JAV) startuoja didžiausia pasaulyje kasmetinė plataus vartojimo elektronikos paroda „CES 2017“. Be įprastų didžiųjų bendrovių gaminių, tokių kaip televizoriai, dėvimi įrenginiai, bepilotės skraidyklės ir automobilių bei namų elektronika, šiemet išvysime ir nemažai pradedančiųjų sukurtų įdomybių.

Televizoriai

Kaip ir kasmet, parodoje „CES 2017“ karaliaus televizoriai. Jau keletą metų televizorių gamintojai negauna iš jų tiek pelno, kiek norėtų. Tačiau bendrovės šiuos gaminius laiko savo prekės ženklo ambasadoriais. Televizoriai paprastai statomi garbingiausioje namų vietoje, o pirkėjai, jų šeimos nariai ir draugai kasdien mato gamintojo prekės ženklą. O tai gerokai didina tikimybę, kad toks klientas – jeigu yra patenkintas televizoriumi – įsigis ir kitų to paties prekės ženklo gaminių.

Todėl nei viena CES paroda be televizorių neapsieina, nors jų patobulinimai, apie kuriuos kasmet garsiai suokia gamintojai, paprastai nebūna tokie reikšmingi, kaip norėtųsi.

Portalo „The Verge“ apžvalgininkai prognozuoja, kad taip bus ir šiemet – dėl vartotojų dėmesio vėl daugiausiai kovos 4K raiškos ir HDR televizoriai – tie, kuriems turinio dar sukurta labai nedaug. Bus pristatyta nemažai produktų su naujausios kartos OLED ekranais ir įvairiomis operacinėmis sistemomis, netrūks lenktų televizorių.

Šių metų parodoje, kaip įprasta, susirinko visi didžiausi gamintojai: Pietų Korėjos grandai „Samsung ir „LG“, Japonijos „Sony“ ir „Panasonic“ bei Kinijos „Hisense“, TCL ir „LeEco“. Taip pat begalė mažesnių bendrovių.

Savavaldžiai automobiliai

nuotrauka::1

Šmaikštaujama, kad pastaruosius keletą metų CES yra labiau automobilių nei elektronikos paroda. Išties, ši paroda kasmet pritraukia vis daugiau automobilių pramonės atstovų.

Prieš keletą metų CES dalyvavo vienintelė šio sektoriaus įmonė – „Ford“. Ji tąkart pristatė savo pramogų ir informacijos sistemą. Šiemet į Las Vegasą vyksta bet keli didieji automobilių gamintojai ir šimtai komponentų tiekėjų bei išmaniųjų sprendimų gamintojų.

Automobilių pramonės atstovams parodoje skirta net atskira salė. Ne be reikalo – parodos organizatoriai prognozuoja, kad čia vyks įspūdingas savavaldžių mašinų šou.

Riedžiai

Viena iš smagiausių, nors ne itin svarbių naujovių, praėjusių metų parodoje buvo visokio plauko elektriniai riedžiai, motoroleriai, riedlentės ir elektromagnetinės skraidančios lentos ir kt. Kas antrame stende galima buvo rasti kažką, kas turi ratus ir elektros motorą.

Šiemet tokių malondaikčių irgi netrūks. Tačiau tai jau nebus visos parodos akcentas, kaip buvo pernai. Kodėl? Nes per metus išaiškėjo rimtos ir brangios bėdos dėl patentų, su kuriomis susiduria dalis tokių prietaisų gamintojų, ir pasimatė, kad paklausa nėra tokia didelė, kad atpirktų patentų kovas.

Elektrinių riedžių, vienračių ir riedlenčių produktų kategorijoje problemos dėl patentų prasidėjo lygiai prieš metus. Parodoje CES 2016 kompanija „Future Motion“ pareikalavo, kad iš parodos būtų išprašyta jos konkurentė, kuri esą nukopijavo „Future Motion“ dizainą.

Šiemet, nurimus pernykštėms aistroms, tikimasi ramesnės diskusijos su šių prietaisų gamintojais, mat daug technologijų apžvalgininkių vis dar suka galvas, kodėl įmonės pradėjo gaminti tokias transporto priemones, ir kam jos skirtos.

Virtuali realybė

Šios kategorijos prietaisų ir paslaugų šiemet bus daug, bet nebus „Oculus Rift“ stendo.

Praėjusiais metais į rinką išleisti keli virtualios realybės (VR) įrenginiai, iš kurių bene svarbiausi yra „Facebook“ valdomos bendrovės „Oculus“ akiniai „Rift“ ir su žaidimų platinimo platformą „Steam“ valdančia „Valve Corporation“ bendradarbiaujančios „HTC“ akiniai „Vive“. Pastaroji ruošiasi pristatyti patobulintą įrenginį ir jo priedus, bei kelis žaidimus ir programas, skirtas „Vive“ įrenginiui.

Prognozuojama, kad nemažai dėmesio šiemet teks ir virtualios realybės akinių priedams, tokiems kaip ginklai, rankų ir kojų judesį fiksuojantys jutikliai ir bėgimo takeliai.

Naujovių, o tiksliau patobulintų gaminių galime laukti ir iš „Sony“, „Microsoft“ bei „Samsung“. Taip pat tikimasi nemažai pigesnių VR gaminių, skirtų Kinijos ir Indijos rinkoms. Parodoje veikiausiai bus galima pačiupinėti ir praėjusių metų pabaigoje pristatytus akinius „Google VR“. Tiesa, ne pačios „Google“ stende. Ji ir „Apple“ CES parodose nedalyvauja.

„Oculus“, kaip minėta, CES dalyvių sąraše šiemet nėra. Bendrovė šio klausimo nekomentuoja, bet technologijų rinkoje spėliojama, kad ji nutolo nuo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, susitelkė į buitinius verslo procesus ir nesukūrė naujovių, kurias galėtų parodyti.

VR tema bus kalbama ir didžiųjų lustų gamintojų, tokių kaip „Qualcomm“ ir „Intel“, stenduose.

Skraidyklės

nuotrauka::2

Kadaise būtent CES parodoje pristatyti bepiločiai orlaiviai (BPO) jau tapo komerciniu produktu. Tačiau tai nereiškia, kad nebeliko vietos naujovėms. Jų bus, juoba kad visi BPO gamintojai šiuo metu bando atkreipti į save dėmesį ir pasivyti gerokai į priekį nuskridusią Kinijos kompaniją DJI, gaminančią populiariausias pasaulyje „Phantom“ prekės ženklo skraidykles.

Prognozuojama, kad šių metų parodoje bus gausu naujų formų ir dydžių skraidyklių. Tarp kitų, ir mažių, lankstaus plastiko orlaivių , skirtų naudoti viduje bei itin greitų, skirtų lenktyniauti naudojant papildytos realybės akinius.

Veikiausiai bus galima gyvai pamatyti veikiančią spiečiaus technologiją (kai daug skraidyklių geba bendradarbiauti ir skristi spiečiuje, viena į kitą neatsitrenkdamos).

„Intel“ šios technologijos galimybes pristatė 2015 m. ir šiemet savo stende veikiausiai demonstruos patobulintą variantą.

Garso technika

nuotrauka::3

Šių metų šūkis – „be laidų“. Ši trumpa frazė puikiai atspindi vyraujančias tendencijas garso įrangos rinkoje. Todėl ir CES galima tikėtis gausybės belaidžių kolonėlių, ausinių ir kitų įrenginių.

Belaidės technologijos, aišku, nėra nematyta naujovė. Bet po to, kai „Apple“ pernai atsisakė savo telefonuose tradicinio audinių lizdo, tendencija, prognozuojama, gerokai sustiprės.

Tarp kitų šios kategorijos įdomybių galima paminėti magnetų pagalba ore kabančias garso kolonėles, tokias, kaip „LG PJ9“. Tai irgi nėra visiška naujovė. Keletas panašių gaminių rinkoje pasirodė pernai. Tačiau didžiųjų elektronikos bendrovių dėmesys tokiems produktams reiškia ir mažėjančias jų kainas.

Netrūks ir garso įrangos, skirtos žaidimų gerbėjams bei itin aukšto lygio brangios technikos, skirtos melomanams. Taip pat ir analoginės. Tiesa, pastaroji tikrai nebus belaidė.

Dėvima elektronika

Praėję metai šiai produktų kategorijai nebuvo labai palankūs. Keli elektronikos gamintojai, tarp jų ir Kinijos milžinė „Huawei“ atsisakė „Android Wear“ operacinės sistemos, išsipildė „Fitbit“ prognozės dėl prasto šventinio ketvirčio, „Jawbone“ nustojo gaminti bene pigiausią ir populiariausią savo apyrankę „UP“ (bendrovė tai padarė norėdama populiarinti kitus savo produktus), o „Pebble“ buvo priversta parduoti dalį turto (jį perėmė „Fitbit“).

Dėl to šių metų paroda dėvimos elektronikos gamintojams bus kuklesnė nei pernai. Bet naujovių bus, ypač su sveikatos apsauga ir nuotoliniu pacientų stebėjimu susijusių gaminių segmente. Tiesa, reikėtų tikėtis ir daugelio nepatvirtintų, išpūstų teiginių, mat didelė dalis CES pristatomos įrangos tėra prototipai, kurių veikimas nepatvirtintas klinikiniais tyrimais ir atitinkamais dokumentais. Tarp tokių galima paminėti pleistrus, kurie neva analizuoja prakaitą, apyrankės, kurios neva sumažina pykinimo pojūtį, dažnai atsirandantį ilgai pasinaudojus VR įrenginiais, ir išmaniuosius laikrodžius, kurie neva įkraunami judant arba nuo kūno šilumos.

„The Verge“ apžvalgininkų nuomone, įdomiausių dėvimos elektronikos naujovių šiemet reikėtų ieškoti drabužiuose.

Kompiuteriai

Ši produktų kategorija, kaip ir televizoriai, CES parodoje vietą, regis, užsitikrino amžiams. Nors pastaruosius keletą metų kompiuteriai, pripažinkime, kelia tiek pat emocijų kiek ir duona – jos visiems reikia ir visi perka pirmą patikusią už atitinkamą kainą.

Stacionarių kompiuterių, kuriuos renkasi žaidimų entuziastai ir dėl darbo galingesnių mašinų reikalaujantys vartotojai, segmente tendencija panaši. Pirkėjams labiau rūpi, ką daro lustų ir atskirų komponentų gamintojai, tokie kaip „Intel“ ir „Nvidia“, nes daugelis iš jų savo kompiuterius surenka patys, o komponentus perka pagal galios ir kainos santykį.

Šiemet tai gali pasikeisti, mat daugelis gamintojų, regis, suprato, kad dizainas (tiek korpuso, tiek atskirų komponentų) yra svarbus. Į „CES 2017“ nemažai įmonių atveža kompiuterius, kurie atrodo tarsi ištraukti iš mokslinės fantastikos filmų. Tarp tokių yra ir „Razer“ moduliniai kompiuteriai, pavadinti „Project Christine“.

Be to, šių metų parodoje laukiama nemažai vadinamųjų du–viename (kompiuteris monitoriuje) įrenginių ir gausybės nedidelių, bet galingų mašinų, pritaikytų VR įrenginiams ir žaidimams. Teigiama, kad šiemet didžiausia užduotis kompiuterių gamintojams yra sumažinti mažmenines VR palaikančių kompiuterių kainas iki mažiau nei 1.000 USD (apie 950 Eur).

Nepaisant šiemet pristatomų įspūdingų kompiuterių korpusų dizaino pavyzdžių, parodos žvaigždėmis šioje kategorijoje, prognozuojama, bus „Intel Kaby Lake“ procesorius ir „Nvidia GeForce GTX 1050“ vaizdo plokštė. Tai sufleruoja, kad parodoje bus surengtas ir vienas kitas žaidimų turnyras.

Išmanieji telefonai

nuotrauka::4

Didelių naujovių ir šiemet neverta tikėtis. Žinia, išmaniųjų telefonų gamintojai turi įprotį organizuoti atskirus flagmanų pristatymo renginius, mat bijo, kad didžiųjų parodų generuojamame informaciniame triukšme jų įrenginiams nebus skirta pakankamai dėmesio.

Tačiau ši produktų kategorija visai be naujovių neliks. Keli gamintojai, tarp jų ir „Huawei“, ruošiasi pristatyti kelis naujus įrenginius. „Huawei“ atveju tai bus naujas jaunimui skirtos įrenginių šeimos „Honor“ narys.

Kita Kinijos bendrovė „Xiaomi“ į parodą atsiveža internete jau pristatytą „Mi Mix“ telefoną, kurio išskirtinumas – visą viršutinę telefono dalį (tą, kurioje esame įpratę matyti kamerą, garsiakalbį ir jutiklius) dengiantis ekranas.

Daugiau reikšmingų naujovių gamintojai veikiausiai pasiliks vasarį Barselonoje vykstančiai parodai „Mobile World Congress“.

FOTOGALERIJA Elektronikos flagmanų Kalėdos (CES) (34 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
ICO: lietuvių sėkmės priežastys ir konkurencija rizikos kapitalui Premium

Lietuva tapo itin aktyvia naujų kriptovaliutų žetonų (angl. tokens) leidėja regione. Dar bent 12 vietos...

Palaukim, ICO rinka subręs 2

Gali būti, kad viešų kriptovaliutos siūlymų (ang. initial public offering – ICO) banga yra burbulas, kuris...

Didžiausios 2017 m. investicijos į startuolius

Šiais metais Lietuvos startuoliai entuziastingai šoko ant viešo kriptovaliutos siūlymo (angl. initial coin...

Milžiniškas kibernetinio saugumo sandoris subliuško 1

Nyderlanduose įsikūrusi saugumo skaitmeninėje erdvėje bendrovė „Gemalto“ atsisakė pasiūlymo ją įsigyti. Taip...

09:45
„Fintech“ grupė siūlo lengvatas smulkiems investuotojams

Jeigu asmuo iš asmeninės sąskaitos investuoja ne daugiau nei 20.000 Eur, iš to gaunamos pajamos turėtų būti...

Verslas laukia išmaniosios apskaitos starto Premium 5

Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) elektros ir dujų išmaniosios apskaitos projektas, kurio pirminė vertė...

Energetika
00:01
Bankai baiminasi, kad galėjo nutekėti jų klientų duomenys 7

„Luminor“ klientai socialiniuose tinkluose skelbia, kad bankas ėmė blokuoti jų mokėjimo korteles, nes galimai...

Technologijos
2017.12.13
„Microsoft“ atveria debesis ir DI resursus kovai su klimato kaita

JAV technologijų milžinė „Microsoft“ paskelbė pradedanti „AI for Earth“ projektą. Kompanija per penkerius...

Technologijos
2017.12.13
Labiausiai „gūglinti“ prekių ženklai: „Ali Express“, „Telia“ ir „Luminor“ 

Tarp labiausiai šiemet ieškotų prekių ženklų „Google“ paieškoje: e. prekybos milžinė „Ali Express“,...

Rinkodara
2017.12.13
Pirma lietuvių nesėkmė: „Birdchain” sustabdė ICO 12

Lietuvių kuriamos SMS žinučių prekybos platformos „Birdchain“ viešas kriptovaliutos platinimas (angl. initial...

Rinkos
2017.12.13
„Facebook“ mokesčius mokės ne Airijoje, o ten, kur gauna pajamas iš reklamos

„Facebook“ paskelbė, kad nuo 2019 metų mokesčius mokės ne Airijoje, kur įmonė naudojasi palankesne...

Technologijos
2017.12.13
Ko lietuviai ieškojo „Google“ 2017 m.: populiariausios paieškos 1

Šių metų Lietuvos suvestinė rodo, kad labiausiai lietuvius domino krepšinis, dainos ir kariuomenė.

Rinkodara
2017.12.13
Kaunas centralizavo buhalteriją – planuoja sutaupyti 1,2 mln. Eur 7

Visų Kauno miesto savivaldybei priklausančių įstaigų – mokyklų, darželių, kultūros bei sporto organizacijų –...

Finansai
2017.12.13
Sugalvojo, kaip atpažinti per daug protingą dirbtinį intelektą 3

Dirbtiniam intelektui tobulėjant vis pažeriama ir baimės, kad dėl šios technologijos išnyks žmonija. Tokiam...

Technologijos
2017.12.13
ES pritarė Lietuvos iniciatyvai kibernetinėse kovose

25 Europos Sąjungos šalys narės pirmadienį Briuselyje pritarė Lietuvos iniciatyvai stiprinti ES...

Technologijos
2017.12.12
Trumpas sieks Mėnulio ir Marso 7

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė kosmoso politikos direktyvą ir nusprendė, kad amerikiečiai turi vėl...

Technologijos
2017.12.12
Europoje bręsta kibernetinio saugumo sandoris už 4,3 mlrd. Eur

Prancūzijos technologijų konsultavimo kompanija „Atos“ siekia įsigyti Nyderlanduose įsikūrusią kibernetinio...

Technologijos
2017.12.12
„Enerstena“ kurs dujas iš biokuro gaminančią jėgainę

Nuo 2018-ųjų pradžios UAB „Enerstena“, kartu su Suomijos VTT taikomųjų mokslinių tyrimų institutu ir dar 8...

Energetika
2017.12.12
„CGTrader“ pritraukė 2 mln. Eur investiciją 4

Bendrovė „CGTrader“, valdanti tokio paties pavadinimo trimačių (3D) modelių prekyvietę internete, pritraukė 2...

Technologijos
2017.12.12
Startuolių apžvalga: iki 100 mln. Eur investicijų pašokdino ICO Premium 1

Šiemet Lietuvos startuoliai pritraukė daugiausia investicijų nuo 2011 m., kai pirmą kartą buvo investuota į...

Technologijos
2017.12.12

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau