„Naujasis knygnešys 2016“: į Abu Dabį keliaus 6 komandos

Publikuota: 2016-05-27
Nacionalinėje atrankoje, kaip ir WSA renginyje, svarbiausios kriterijus yra ne sprendimo komercinimo galimybės ar jo komercinė nauda, o įtaka, kurią spredimas gali padaryti visuomenei. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Nacionalinėje atrankoje, kaip ir WSA renginyje, svarbiausios kriterijus yra ne sprendimo komercinimo galimybės ar jo komercinė nauda, o įtaka, kurią spredimas gali padaryti visuomenei. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Išrinkti nacionalinio mobilaus turinio sprendimų konkurso „Naujasis knygnešys 2016“ laureatai. Šeši nugalėtojai – po vieną kiekvienoje iš šešių konkurso kategorijų – atstovaus Lietuvai gruodį vyksiančiame Jungtinių Tautų globojamame pasauliniame geriausių m. sprendimų konkurse „World Summit Award Mobile 2016“ Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Pristatome šių metų nacionalinio konkurso nugalėtojus.

M. įtraukimo ir įgalinimo kategorija

Nugalėjo Ilya Zudino ir Pavelo Panovo sprendimas „Plag“. Tai savotiškas socialinis tinklas mobiliosios programėlės pavidalu, kuriame informacija dalijamasi geolokacijos principu. T.y. įrašas pirmiausiai siunčiamas asmenims, esantiems arčiausiai.

„Facebook“, „Twitter“ ir „Instagram“ vartotojai yra tiesiogiai susiję ir priklausomi nuo kitų vartotojų. T.y. kiekvienas vartotojas turi savo kontaktų ratą (angl. „friends“ ir „followers“). Pirma reikia šį ratą praplėsti, pridedant draugus ir pažįstamus – tik taip galima gauti informaciją (neskaitant reklamų). Bet tai nėra informacija, kurią žmogus pats pasirenka matyti, tai informacija, kurią nori parodyti pažįstami vartotojai.

„Plag“ nuo „Facebook“, „Instagram“ ir kitų soc. tinklų skiriasi tuo, kad jame nėra „draugų“ ir sekimo funkcijų. Kai vartotojas paleidžia pranešimą, jis tiesiog pasklinda tinkle. Jei vartotojas, gavęs pranešimą, brūkšteli ekraną aukštyn, jis nusprendžia, kad informacija svarbi arba įdomi ir pranešimas geolokacijos principu siunčiamas toliau.

Šioje platformoje taip pat įdiegtas besimokantis dirbtinio interlekto algoritmas, kuris laikui bėgant perpranta vartotojo ir jo draugų pomėgius ir pradeda filtruoti gaunamą bei siunčiamą informaciją.

M. sveikatos ir gyvenimo būdo kategorija

Nugalėjo leidyklos „Alma Littera“ sprendimas „Kakės Makės nuotykiai“. Tai edukacinis žaidimas vaikams, skatinantis mokytis pramogaujant. Čia vaikai gali atlikti gerus darbus, mokosi teisingai valytis dantis, atpažinti maisto produktus, kuriuos sveika valgyti kasdien, susipažinti su kūno dalimis, susitvarkyti kambarį ir pan. Už gerai atliktas užduotis programėlė apdovanoja vaikus specialiais ženkliukais.

Beje, „Kakė Makė“ jau seniai nebėra vien tik mobilusis sprendimas. Kuriama visa „Kakės Makės“ produktų linija. Šis iš vaikiškų knygų išaugęs prekės ženklas jau dabar leidyklai „Alma littera“ neša dalį pajamų iš pardavimų, susijusių su juo.

Sutartys pasirašytos ir jau pasirodė naujieji „Kakės Makės“ bendri gaminiai su „Margaritos“, „Ecodentos“ (UAB „Biok laboratorija“), „Vichy“ (UAB „Švyturys-Utenos alus“), AB „Vilniaus duonos“ prekės ženklais, taip pat produktus su šiuo prekės ženklu jau gamina ir Vilniaus paukštynas, Varėnos pieninė, „Švenčionių vaistažolių“ gamykla.

Šis prekės ženklas jau žengia ir į kitas šalis. Knygos yra išverstos į latvių, danų, rusų, graikų kalbas, dėl jų vertimo bendrovė kalbasi su Izraeliu, Japonija, Kinija. Į šias kalbas bus verčiama ir programėlė „Lakės Makės nuotykiai“.

M. mokymosi ir švietimo kategorija

Nugalėjo MB „Mėgintuvėlis“ sprendimas „Trybie journey“ Šis sprendimas, tai interaktyvi pasaka papildyta gamtos mokslų eksperimentais. Vaikai skaitydami pasakos herojaus „Mėgintuvėlio“ nuotykius yra skatinami atlikti įvairias fizikos ir chemijo užduotis bei eksperimentus. Pasaka sukurta taip, kad į vaikų mokymosi procesą būtų įtraukti ir tęvai – nemaža dalis užduočių sukurta taip, kad tėvai turi padėti vaikams jas atlikti arba paaiškinti, kodėl vienokie ar kitokie dalykai vyksta.

Taigi, sprendimas turi du uždavinius, paskatinti mokymąsi per pramogas ir paskatinti tęėvus daugiau laiko praleisti su vaikais.

Beje, programėlėje pateikiamos aktyvios nuorodos į „Vikipedijos“ enciklopediją, kur tėvai ir patys gali praturtinti savo žinias, o esant reikalui išplėsti ir vaikų akiratį.

Interaktyvioji knyga yra išleista 2016 m. anglų kalba, tai lietuviškos pasakos „Mėgintuvėlio kelionės“ interaktyvioji versija užsienio rinkoms. Šiuo metu produktas parduodamas pasaulinėje rinkoje, planuojami papildomi vertimai kitomis kalbomis.

M. išmaniosios gyvenvietės ir urbanizacijos kategorija

Nugalėjo Mindaugo Mizaro sprendimas „Kinderwibe“ – programėlė, skirta pateikti informaciją darželius lankančių vaikų tėvams ar globėjams ir bendrauti su kitais tėvais.

Darželio auklėtojos per šią programėlę gali informuoti tėvus apie vaitų pasiekimus ir tai, kaip jie praleido dieną. Tėvai, savo ruožtu, gali pateikti klusimus ir diskutuoti. Programėlė taip pat leidžia su kitais tėvais ir darželio auklėtojomis dalintis nuotraukomis iš darželio ar švenčių. Kitaip tariant, „Kinderwibe“ tai savotiška socialinė platforma tėvams, auginantiems mažus vaikus. Ji sprendžia ir skirtingų komunikacijos kanalų problemą. Darželio auklėtojos iki anksčiau komunikavo su tėvais, tačiau informaciją jiems siųsdavo skirtingais kanalais: el paštu, „Skype“, žinutėmis ar kitaip. Dalis informacijos pasimesdavo, o visiems tėvams skirtą bendrą informaciją tekdavo kopijuoti į skirtingas programas ir daug kartų siųsti, nes nebuvo vieno kanalo.

M. verslo ir komercijos kategorija

Nugalėjo UAB „Interactio“ sprendimas „Interactio“, kuris leidžia sutaupyti konferencijų organizatoriams. „Interactio“ tai mobili programėlė, pakeičianti gana brangiai kainuojančią sinchroninio vertimo įrangą. Interactio transliuoja garsą į dalyvių mobiliuosius telefonus. Vertėjo darbas nesikeičia, jis sėdi kabinoje ir verčia. Tačiau garsas, užuot sklidęs į specialius įrenginius, transliuojamas į konferencijos dalyvių išmaniuosius telefonus arba planšetes. Tam tereikia vertėjo mikrofoną prijungti prie kompiuterio.

Kūrėjų teigimu, tokia sistema padeda sutaupyti iki 80% dabar patiriamų vertimo įrangos kaštų, leidžia įtraukti tuos, kurie ne visiškai supranta pranešimų pagrindinę kalbą bei tuos, kurie turi klausos negalią. be to, reikia mažiau personalo, nes nėra įrangos, kurią reiktų išdalinti bei surinkti,

M. kultūros ir turizmo kategorija

Nugalėjo Arvydo Doto sprendimas „PamatykLietuvoje.lt“. Tai naršykles pagrindu veikiantis turistų gidas, apimantis visą Lietuvą. Šis portalas sprendžia svarbią turizmo problemą – fragmentiškai pateikiamą ir po įvairius portalus išsklaidytą informaciją.

Informacijos apie lankytinus objektus, turistinius ir pažintinius takus bei maršrutus yra, tačiau ji labai fragmentiška ir išbarstyta. Kiekvienas turizmo informacijos centras, kiekvienas miestas ar saugoma teritorija informacijos pateikimu rūpinasi savo nuožiūra – taip kaip moka ar leidžia galimybės. Tačiau vienoje vietoje susistemintos informacijos apie tai, ką galima nuveikti ir pamatyti Lietuvoje iki šiol nebuvo.

Portale „PamatykLietuvoje.lt“ pateikiami šimtai kelionių maršrutų ir tūkstančiai lankytinų bei turizmo infrastruktūros objektų interaktyviame žemėlapyje. Be to, patys turistai gali šį žemėlapį pildyti savo atrastais maršrutais, o „PamatykLietuvoje.lt“ komanda, patikrina ir papildo informaciją.

„Šiemet jau 11-ąjį kartą organizuotame „Naujojo knygnešio“ konkurse turėjome galimybę susipažinti su labai įvairiais lietuviškais m. turinio sprendimais: nuo interaktyvių knygų iki socialinių informacijos dalijimosi platformų, nuo lavinančių žaidimų iki pažangių verslo valdymo sprendimų. Džiugu, kad šiemet net trijų nugalėtojų sprendimai susiję su vaikais: jų inovatyviu mokymu, sveikos gyvensenos skatinimu, nuolatinio ryšio su jais palaikymu. Tikiu, kad šių metų laureatai – būtent tie sprendimai, kurie gali sėkmingai rungtis pasauliniame „WSA-Mobile“ konkurse“, – sako Ieva Žilionienė, Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) Strategijos departamento direktorė, Pasaulio viršūnių apdovanojimų nacionalinė ekspertė ir pasaulinės komisijos narė.

Ji priduria, kad nacionalinėje atrankoje „Pasaulio viršūnių apdovanojimus“ pirmiausiai ieškoma sprendimų, kurie būtų naudingi ir įdomūs arba pritaikomi ne tik Lietuvos, bet ir kitų pasaulio valstybių vartotojams. Tačiau kiekvienais metais išrenkamas ir apdovanojamas vienas sprendimas, kuris, nors ir nėra siunčiamas į pasaulinį konkursą, yra itin svarbus Lietuvai ir jos gyventojams. Šiemet ši specialioji nominacija atiteko VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ išmaniajai programėlei „Mano kraujas“, kuri skatina neatlygintiną kraujo donorystę, maksimaliai supaprastina donorystės procesą ir parodo jo skaidrumą.

Konkursą „Naujasis knygnešys 2016“ organizuoja IVPK kartu su Ryšių reguliavimo tarnyba.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių technologijų bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Bitė Lietuva, UAB150.60611.005584
Tele2, UAB177.58847.322112
Lietuvos radijo ir televizijos centras, AB19.120584349
Telia Lietuva, AB204.06538.6721.806
Atea, UAB53.151908358
Adform Lithuania, UAB20.0171.337497
CSC Baltic, UAB18.4831.379476
Varle, UAB27.43051163
Huawei Technologies (Vilnius), UAB56.42042626
Western Union Processing Lithuania, UAB49.3744.4891.622
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
4 UAB „Visma Lietuva“ 1792,2% Vilniaus
18 UAB „DevBridge LT“ 950,1% Kauno
37 UAB „NFQ Technologies“ 658,9% Kauno
69 UAB „Oviosoft“ 500,1% Vilniaus
126 UAB „Autepra“ 357,8% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau