„Barclays“ stiprina gynybą: Lietuvoje augins startuolius

Publikuota: 2016-03-22
Mariano Andrade Gonzalezas, laikinasis „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje vadovas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Mariano Andrade Gonzalezas, laikinasis „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje vadovas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Liepos viduryje apie 1.500 darbuotojų Lietuvoje turintis Jungtinės Karalystės bankas „Barclays“ planuoja atidaryti „Rise Vilnių“ – atskirą erdvę pradedantiesiems, kurių inovacijos jam gali būti naudingos.

Tai bus septinta „Rise“ ben­dradarbiavimo su startuoliais erdvė pasaulyje. Kitos yra Londone, Mančesteryje, Niujorke, Keiptaune, Tel Avive ir Mumbajuje.

„Rise“ yra finansinių bendrovių, kurios kuria ir auga su „Barclays“, bendruomenė. Mums tai yra galimybė prisidėti prie naujovių ir anksčiau pastebėti mūsų verslo modelius griaunančias inovacijas. Be to, tai galimybė startuoliams tokias idėjas įgyvendinti greičiau, žvelgiant į tai, kaip jas galima pritaikyti „Barclays“ ar kitoms kompanijoms. Pagalvokite apie ankstyvos stadijos pradedančiąją bendrovę, svarbiausia jai rasti pirmus klientus, mes jiems galime būti tas klientas, o kartu ir pagalbininkas, nes turime daug patirties“, – projekto esmę VŽ aiškina Mariano Andrade Gonzalezas, laikinasis „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje vadovas.

Apeis korporaciją

Pašnekovas akcentuoja, kad tai nebus vieta, kur bankas tiesiog savinsis idėjas ir ateinančias jaunas komandas pavers savo darbuotojais. „Vilniaus vartų“ biurų komplekse įsikursiantis „Rise“ bus net fiziškai atskirtas nuo korporacijos padalinių. Tiesa, nuo centrinės būstinės nutolęs apie kelis šimtus metrų.

„Tai yra „Rise“, o ne „Bar­clays“, nes mes norime kitokių santykių. Startuoliai nepateks į korporaciją, kur reikia galvoti apie visą infrastruktūrą ir korporacinius sunkumus. Čia jie galvos tik apie kūrimą, bendradarbiavimą tarpusavyje ir kuo greitesnį augimą“, – pasakoja vadovas.

Anot jo, ši erdvė bus skirta įvairios stadijos startuoliams, tačiau pagrindinis dėmesys bus skiriamas besiformuojančioms ir neseniai susiformavusioms kelių asmenų komandoms. Visa „Rise“ erdvė užims 550 kv. m, joje bus daugiau nei 50 darbo vietų, tad bankas vertins norinčius prisidėti prie bendruomenės ir atsirinks geriausius. Vienas iš metodų ­– pateikti turimas problemas ir priimti tuos pradedančiuosius, kurie turi jų sprendimus. Beje, čia atkeliaus ir banko specialistai iš kitų valstybių, vyks kūrybinės dirbtuvės ir idėjų mainai su kitais 6 „Rise“ centrais. Tam bus įrengta ir konferencijų salė, joje tilps daugiau nei 100 žmonių.

„Manome, kad dabartinis finansinių institucijų verslo modelis yra labai tradicinis. Todėl „Rise“ tikslas yra mums patiems jį sugriauti savyje, o nelaukti, kol ateis startuolis ir mus nukonkuruos. Tai mums padės stebėti, reaguoti į rinkos pokyčius ir padėti jiems vykti. Jeigu žmonės turi idėjų, kaip padaryti geriau, nei dabar gali pasiūlyti bankai, į šias mintis turime atsižvelgti“, – dėsto pašnekovas.

Taip pat „Barclays“ kartu su rizikos kapitalo fondų valdytoja „Techstars“ kartu užsiima finansinėmis investicijomis. Ponas Gonzalezas, paklaustas, ar tokios investicijos bus atliekamos ir Lietuvoje, sako, kad apie tai kalbėti kol kas anksti, nes koncepcija vis dar kuriama. Tačiau pradedantiesiems augti suteikiamos infrastruktūros neužteks, todėl neatmetama ir finansinių investicijų galimybė, priklausysianti nuo konkrečios padėties.

Žvalgysis po regioną

Tiesa, nereikia manyti, kad tai bus skirta tik Lietuvos startuoliams, tarp kurių finansų sektoriuje veikiančių yra dešimtys. Į bendradarbiavimo erdvę bus siekiama pritraukti įdomių idėjų iš viso regiono, įskaitant Lenkiją, Ukrainą ar Baltarusiją.

„Mes suprantame, kad ši šalis ir regionas nėra toks didelis, kaip Indija ar kitos vietos. Taigi turbūt čia turėsime mažiau startuolių, bet iš šios vietos tikimės daugiau kokybės, į tai ir koncentruosimės“, ­– kalba p. Gonzalezas.

Banką domina ne tik finansai. Čia galės įsikurti ir kitas problemas sprendžiantys startuoliai.

„Viena iš mums aktualių sričių yra, kaip padidinti bendradarbiavimą tokių didelių organizacijų kaip „Barclays Lietuva“ viduje, kaip valdyti žmogiškuosius išteklius. Finansai, žaidimų sektorius ir geresnis infrastruktūros panaudojimas – manome, kad šiose srityse Lietuva turi didelį potencialą. Yra daug idėjų, kurios nebuvo pritaikytos, bet gali būti pritaikytos finansų sektoriui, o iki šiol orientavosi į, pavyzdžiui, žaidimus“, – sako vadovas.

„Barclays“ operacijų centras Lietuvoje teikia technologinius sprendimus ir IT bei žmogiškųjų išteklių valdymo paslaugas kampanijos padaliniams visame pasaulyje. Pats bankas įkurtas daugiau nei prieš 325 metus ir veikia daugiau nei 40 šalių. Jame dirba apie 130.000 darbuotojų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
4 UAB „Visma Lietuva“ 1792,2% Vilniaus
18 UAB „DevBridge LT“ 950,1% Kauno
37 UAB „NFQ Technologies“ 658,9% Kauno
69 UAB „Oviosoft“ 500,1% Vilniaus
126 UAB „Autepra“ 357,8% Vilniaus

10 didžiausių technologijų bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Omnitel, UAB136.67711.775596
Bitė Lietuva, UAB131.46823.290544
Tele2, UAB163.99146.611105
TEO LT, AB198.02837.4631.839
Fima, UAB61.5963.688393
Mediafon, UAB30.12380756
Televizijos ir ryšio sistemos, UAB23.4611.70149
Mobili Baltija, UAB45.29651917
Huawei Technologies (Vilnius), UAB22.02133314
Western Union Processing Lithuania, UAB45.0564.0961.462
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau