Investuotojas: išgyvename technologijų audrą

Publikuota: 2015-08-18
Nicklas Bergmanas, investuotojas į ankstyvos stadijos technologijų bendroves ir pranešėjas. Asmeninio archyvo nuotr.
Nicklas Bergmanas, investuotojas į ankstyvos stadijos technologijų bendroves ir pranešėjas. Asmeninio archyvo nuotr.
„Verslo žinios“

Nicklas Bergmanas, į Lietuvą atvykstantis investuotojas ir pranešėjas, teigia, kad įsismarkuoja jau 6 technologijų banga žmonijos istorijoje. Jos priešakyje ­- nanotechnologijos, kurios skatina prietaisų mažėjimą ir mobilumą.

Anot verslininko, ankstesnė banga, kurią nulėmė interneto atsiradimas, jau po truputį atslūgsta ir ateina naujos bendros paskirties technologijos metas, kuris su savimi vėl atneš iki tol neįtikėtinai atrodančius pokyčius.

Ponas Bergmanas sako, kad naują proveržį šiuo metu skatina nanotechnologijos. Nors šis terminas buvo sukurtas dar 1959 m. fiziko Richardo Feynmano, didžiausi pokyčiai srityje vyksta tik dabar.

„Audrą sudarys viskas, kas yra susiję su technologijomis. Artimiausius dešimtmečius mes pamatysime nanotechnologijų, neurotechnologijų ir biotechnologijų sprogimą, joms visoms labai daug įtakos turės IT, visos šios sritys susijungs tarpusavyje“, ­- prognozėmis su VŽ dalinasi p. Bergmanas.

Anot jo, tobulėjant tokioms inovacijoms kaip dirbtinis intelektas ir kitiems genomikos bei nanotechnologijų išradimams pasaulis gali pasirodyti paradoksalus, bet kartu ir paprastesnis. Atomų išsidėstymo analizė, jų modifikavimas ir skirtingas panaudojimas IT, fizikiniams mokslas ir medicinai suteikia daug galimybių vystytis ir skatina naujų išradimų gausėjimą. Šie gali pakeisti ne tik daiktų formas ir funkcijas, bet ir sukelti daug struktūrinių pokyčių visuomenėje bei jos pasaulio suvokime.

Dar neįsibėgėjo

Ponas Bergmanas mano, kad šis technologinis posūkis jau vyksta, tačiau tendencija nėra stipriai įsibėgėjusi. JAV nacionalinė nanotechnologijų iniciatyva taip pat pastebi, kad „besiplečianti nanotechnologijų ir nanoinžinerijos sritys veda prie precedento neturinčio supratimo apie tai, kaip kuriami daiktai. O tai pakeis beveik visos produkcijos gamybos sprendimus“.

Tačiau viskas vyksta palaipsniui. Verslininkas siūlo prisiminti, kaip mobilusis internetas telefone pakeitė vartotojų įpročius. Žmonės staiga tapo vienas kitam internetu prieinami labai paprastai. Be to, technologija pakeitė tai, kaip ieškome informacijos. Nanotechnologijos jau yra prisilietusios prie tam tikrų pokyčių, kuriuos pastebime. Pavyzdžiui, greitai pasikraunančių tų pačių mobiliųjų telefonų baterijų, saulės energetikos, kompiuterių ekranų. Biotechnologijos leidžia modifikuoti maistą, o neuromokslas vis labiau artėja prie žmogaus smegenų atkūrimo.

Anot jo, šiuo metu prognozuoti, kaip atrodys technologinė ateitis yra labai sunku, galima pasakyti tik tai, kad šioje srityje laukia dideli pokyčiai. Kadangi tai bus susiję su nanotechnologijomis, tai galima sakyti, kad pasaulis eina link miniatiūrizacijos ir didesnio mobilumo. Paklaustas, kaip tai galėtų pakeisti darbo rinką, jis laikosi nuosaikios pozicijos.

„Jeigu į ateitį žiūrėtume iš labai kraštutinės IT perspektyvos, tai visi galiausiai liksime bedarbiai. Jeigu taip pačiai žvelgsime iš nanotechnologijų pusės, tai nei vienas žmogus neturės dirbti. Bet tai yra labiausiai ekstremalūs požiūriai, manau, kad tiesa slepiasi kažkur viduryje“, - dėsto verslininkas.

Šešta banga

Ponas Bergmanas skaičiuoja, kad žiūrint istoriškai, šis proveržis sukeltų jau 6 technologijų bangą žmonijos istorijoje.

infogr.am::infogram_0_6_technologiju_bangos

Ponas Bergmanas pats yra investavęs į 20 technologinių pradedančiųjų bendrovių. Jis sako, kad IT srityje yra per daug netikrumo ir noro kuo greičiau pritraukti investuotojus ir pats labiau dėmesį kreipia į fizikinio pasaulio atstovus.

„Į nanotechnologijas investuoju ilgai, aš visada esu labiau suinteresuotas pažengusiomis ir sudėtingomis technologijomis, fizikiniu pasauliu: nanotechnologijomis, puslaidininkiais, elektronų mikroskopija. Man didelį įspūdį gali padaryti tradiciniai verslai, pavyzdžiui, „Ikea“ ar kiti, bet mano kriterijus yra gera kokybė, kuri verta savo kainos. Be to, renkantis, kur investuoti atsiranda ir emociniai kriterijai“, ­- aiškina verslininkas.

Paklaustas apie tai, kaip verslas turėtų pasiruošti dideliems pokyčiams, pranešėjas sako, kad kompanijos turi stebėti aplinką ir atvirai priimti siūlomus pasikeitimus.

Ponas Bergmanas rugsėjo pradžioje svečiuosis Vilniuje. Inovacijų forume „Innovation Drift“ jis skaitys pranešimą „Ateities tendencijos. Išgyvenant technologijų audrą“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių technologijų bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Bitė Lietuva, UAB150.60611.005584
Blue Bridge, UAB21.8841.18689
Tele2, UAB177.58847.322112
Lietuvos radijo ir televizijos centras, AB19.120584349
Telia Lietuva, AB204.06538.6721.806
Atea, UAB53.151908358
Adform Lithuania, UAB20.0171.337497
Varle, UAB27.43051163
Huawei Technologies (Vilnius), UAB56.42042626
Western Union Processing Lithuania, UAB49.3744.4891.622
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
4 UAB „Visma Lietuva“ 1792,2% Vilniaus
18 UAB „DevBridge LT“ 950,1% Kauno
37 UAB „NFQ Technologies“ 658,9% Kauno
69 UAB „Oviosoft“ 500,1% Vilniaus
126 UAB „Autepra“ 357,8% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau