Nustatytos 2016 m. elektros kainos privatiems vartotojams

Publikuota: 2015-11-27
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) paskelbė elektros energijos kainas 2016 m. Jos bus taikomos nuo sausio 1 d.

Penktadienį VKEKK posėdyje patvirtintos AB „Lesto“ kainos.

Nuo 2016 m. sausio 1 d. „Standartinio“ vienos laiko zonos tarifo plano, kuriuo šiuo metu atsiskaito 70% privačių „Lesto“ klientų, kaina bus 12,4 ct už kWh – tai 3,9% mažiau nei šiemet (12,9 ct/kWh).

„Lesto“ klientai, pasirinkę „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą, kitąmet mokės 0,135 Eur/kWh dienos metu darbo dienomis ir 0,097 Eur/kWh nakties metu ir savaitgaliais. Dviejų laiko zonų tarifo planai rekomenduojami tiems klientams, kurie daugiau nei 28% elektros energijos suvartoja naktimis ir savaitgaliais.

2016 m. „Elektrinių viryklių“ vienos laiko zonos tarifo plano kaina bus 0,123 Eur/kWh – 3,1% mažiau nei šiemet. Daugiau elektros energijos vartojantiems gyventojams „Lesto“ 2016 m. ir toliau siūlys tarifų planus „Namai“ ir „Namai plius“ su pastoviąja kainos dalimi.

Dėl priimtų Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo įstatymo pataisų VKEKK gruodį planuoja koreguoti 2016 metų viešuosius interesus atitinkančios paslaugos (VIAP) kainą. Tokiu atveju galutinės 2016 m. elektros energijos kainos būtų perskaičiuojamos ir skelbiamos iš naujo.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

10 didžiausių energetikos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
INTER RAO Lietuva, AB138.93211.72125
Panevėžio energija, AB39.4962.645529
Celsis, UAB36.3371.640285
Kauno energija, AB61.1888.214478
Elektrum Lietuva, UAB68.93562419
Energijos tiekimas, UAB81.37911.81529
LitMet, UAB43.7154.47922
Litgrid, AB143.21518.883235
Lietuvos energijos gamyba, AB151.75848.330399
Lietuvos dujų tiekimas, UAB195.386-14.29131
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
11 Nordic Power Management, UAB 1.392% Vilniaus
1589 UAB „ENERTY“ 68% Vilniaus
2496 UAB „ELEKTRĖNŲ KOMUNALINIS ŪKIS“ 43% Vilniaus
2697 UAB „Gemba“ 39% Vilniaus
3037 UAB „VĖJO VATAS“ 34% Klaipėdos

10 didžiausių pramonės bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Baltic Agro, UAB161.087942115
BOEN Lietuva, UAB156.8445941.331
Orion Global pet, UAB213.6443.812121
Thermo Fisher Scientific Baltics, UAB176.67893.764621
Lytagra, AB139.7555.769605
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Viada LT, UAB201.0753.8241.001
SBA baldų kompanija, UAB351.11812.78159
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau