Suplanuota reklama virto socialine kampanija aštria tema

Publikuota: 2017-05-02
Giedrė Šileikytė, komunikacijos agentūros „Autoriai“ strategė. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Giedrė Šileikytė, komunikacijos agentūros „Autoriai“ strategė. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Lietuvoje tebėra gajūs stereotipai, tad iš suplanuotos klasikinės akinių gamintojos reklaminės kampanijos su išmintingomis mokslo, meno ar verslo pasiekimais garsėjančiomis moterimis pasirodė socialinė reklama, kviečianti diskutuoti apie nusistovėjusias nuostatas, jungiančias amžių, grožį ir protą.

Pasak Tado Luotės, optikos „Friends & Frames“ vadovo, idėja naujai vasaros kampanijai pakviesti pozuoti protingas, talentingas mokslo, meno, teisės, medicinos, verslo aktyviai veikiančias moteris kilo natūraliai.

nuotrauka::1left

„Visada buvome šiek tiek nepatogūs ir judinome nusistovėjusias visuomenės nuostatas apie amžių, seksualinę orientaciją, lyčių vaidmenis. Veiklos pradžioje pasirinkta komunikacijos strategija palaikyti drąsius, ryškius žmones, kalbėti ne apie akinius, kuriais prekiaujame, o vertybes ir gyvenimo būdą, kelti nepatogias, vengtinas visuomenėje temas, veikia dar ir dabar. Šįkart norėjome pakeisti įsivaizdavimą apie moteris reklamoje. Apie tai, kokios moterys tinka pozuoti reklamai, o kokios neva – ne. Norėjome sugriauti įsitikinimą dėl etaloninio grožio, kuris moterims iki šiol taip akivaizdžiai brukamas arba jos ima pačios save pagal jį vertinti“, – kalba p. Luotė.

Giedrė Šileikytė, komunikacijos agentūros „Autoriai“ strategė, antrina, kad nuolat stebi, kas vyksta pasaulyje, kuo gyvena tikslinės auditorijos moterys ne tik Lietuvoje, dėl ko joms neramu, kas skaudina, erzina, kelia pasipiktinimą.

„Viena tokių temų – moters grožio ir proto atskirtis, tarsi tai negalėtų eiti išvien. Taip gimė mintis reklaminei kampanijai „Pozuoja intelektas“ pakviesti moteris, žinomas visų pirma savo darbais ir pasiekimais. Kvietėme jas fotografuotis, tačiau didžioji dalis ištarė griežtą „ne“. Galvojome, ką daryti toliau, tad su klientu buvo priimtas sprendimas iškelti aikštėn klausimą, kodėl tos mūsų intelektualios moterys jokiu būdu nemato savęs mados kontekstuose. Taip eterį pasiekė socialinė reklama, kuri, kaip matyti, savo tematika aktuali daugybei moterų Lietuvoje“, – sako p. Šileikytė, pridurdama, kad pradėję klasikinę išmintingų moterų fotosesiją, labai anksti suprato, kad reikia persiorientuoti ir imtis socialinio eksperimento filmavimo.

„Ar tikrai skambinate teisingu numeriu?“, „Kokia iš manęs pozuotoja – nejuokaukit“, „Aš, žinokit, nesu fotogeniška“. Tokių atsakymų sulaukė „Friends & Frames“, kai paskambino pasirinktoms moterims. 24 iš 30 jų atsisakė, sakydamos, jog mados pasaulis – ne joms.

videoklipas::1

„Netikėtai patekome į stereotipinę situaciją, – pasakoja p. Luotė. – Drabužių, kvepalų ar akinių reklamose ne tik nematome savo srityje daug pasiekusių intelektualių moterų, tačiau ir jos pačios neįsivaizduoja savęs „mados kontekste. Prisilietėme prie aktualios temos, kuri verta diskusijos ir apie kurią norime šiandien garsiai kalbėti“.

Tas šešias sutikusias filmuotis reklamoje moteris optikos komanda pakvietė pasikalbėti ir paprašė pasidalinti įspūdžiais, kaip jos reagavo į netikėtą pasiūlymą, kokių minčių jis sukėlė.

„Nesiruošiame šia įvaizdine kampanija pakeisti pasaulio, tiesiog stipriname ryšius su vartotojais, buriame bendruomenę šnekėdami apie dalykus, kurie mums patiems aktualūs ir kurie tinka prekės ženklo strategijai. Tuo pačiu ši kampanija yra puikus pavyzdys, kiek turime įdomios laisvos erdvės temoms, apie kurias prekių ženklai dar nemato vertės kalbėti. O jie turėtų ir galėtų jų imtis. Kodėl, turint eterį, nepasakyti kažko prasmingo? Užduoti klausimų, įkvėpti, padrąsinti? Taip juk ir kuriami ryšiai su vartotojais, taip gimsta lojalumas“ – pabrėžia p. Šileikytė.

Anksčiau „Friends & Frames“ taip buvo ryškiai matoma su reklamine kampanija „Jokių rėmų, tik rėmeliai“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą RINKODAROS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Geidžiamiausi darbdaviai: kurių įvaizdis geriausias Premium

Šiais laikais kiekvieną mėnesį žinių apie darbdavius Lietuvoje pasirodo dvigubai daugiau nei prieš kelerius...

Vadyba
2018.06.22
Šiemetinis „Adrenalinas“: ir džiaugsmo, ir kartėlio kokteilis Premium

Tik ką praūžęs „Adrenalinas“, lietuviškos reklamos šventė, rinkos dalyviams sėja dvejopas mintis: ir...

Rinkodara
2018.06.20
„Tele2“ ir „Telia“ renkasi socialinių tinklų komunikacijos agentūras

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ paskelbė konkursą ir rinksis socialinių tinklų komunikacijos agentūrą.

Rinkodara
2018.06.18
Pirmenybę teikia kompiuterio ekranui

Televizorius vis dar užima garbingą vietą daugelio namuose, bet žiūrėti vaizdo transliacijas internete...

Rinkodara
2018.06.16
Po skandalų traukiasi „Facebook“ aukščiausios grandies vadovai 1

„Facebook“ paskelbė, kad Elliotas Schrage, socialinio tinklo komunikacijos ir viešosios politikos vadovas, po...

Rinkodara
2018.06.15
„Viada LT“ pasirinko naujus komunikacijos partnerius 1

Degalinių tinklo valdytoja „Viada LT“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su skaitmeninės rinkodaros agentūra...

Rinkodara
2018.06.14
Tobula kopija reklamoje: atsitiktinumas ar strategija Premium 1

Su komunikacijos ir rinkodaros veiksmais verslai neretai žengia jau pramintais takais – pasiremia konkurentų...

Rinkodara
2018.06.07
„Publicis One Lithuania“ turi naują vadovą 2

Nuo šiol „Publicis One Lithuania“, jungiančios „Starcom“, „Zenit“ ir „Leo Burnett“, vadovo pareigas pradeda...

Rinkodara
2018.06.06

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau